Sosyal medya

Kripto Para

Samsung ve Cardano Güçlerini Birleştiriyor!

Teknoloji devi Samsung, Cardano Foundation‘ın Marka ve İletişim Başkanı Sidney Vollmer tarafından bildirildiğine göre iklim koruma çabalarını genişletmek için Cardano destekli blockchain platformu Veritree ile ortaklık kurdu.

Veritree, yerinde veri yakalama ile bağlantılı olarak blockchain teknolojisinden yararlanan, doğaya dayalı çözümler sunan bir platform. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri ve bir akıllı telefon devi markası olan Samsung, iklim değişikliğinin olumsuz etkileriyle mücadele etmek için Veritree ile işbirliği yaptı. Blockchain teknolojisi ile her gün daha da fazla ilgilenen ve bu alandaki çalışmalarını genişleten Samsung, şimdi de daha sağlıklı bir gezegen için harekete geçti.

Teknoloji devi, 2022 yılının ilk çeyreğinin sonuna kadar Doğu Afrika’da bulunan bir ada ülkesi olan Madagaskar’a 2 milyon Mangrov ağacı dikerek iklim değişikliğiyle mücadele etmeyi amaçlıyor. Mangrov ormanlarının diğer tropik ormanlardan on kat daha fazla karbondioksit depoladığı tahmin ediliyor.

Samsung daha sağlıklı bir gezegen ve iklim için bu girişimi Cardano destekli Veritree ile birlikte hayata geçirecek. Samsung Electronics America’da kurumsal sürdürülebilirlik başkanı Mark Newton, iklim değişikliğiyle mücadelede yenilikçi teknolojilere yatırım yapmanın “hayati” olduğunu ifade ederek, şunları söylüyor:

Verimlilik iyileştirmeleri yaratan ve atıkları en aza indiren teknoloji inovasyonlarına, doğa temelli çözümlerle birlikte yatırım yapmak, iklim değişikliğiyle mücadelede hayati önem taşıyor.

Bu önemli ortaklık Las Vegas’ta düzenlenen yıllık Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) sırasında duyuruldu. Resmi web sitesi üzerinden konu ile ilgili bir duyuru paylaşan Samsung Electronics America ile beraber Cardano Foundations Marka ve İletişim Başkanı Sidney Vollmer tarafından da paylaşıldı.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval