Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Samsung Sistem Uygulamalarında Bulunan Reklamları Kaldırıyor

Samsung Galaxy S9 One UI

Günümüzde akıllı telefonlardaki en can sıkıcı durumlardan biri, bazı şirketlerin sistem uygulamalarında kullanıcıya reklamlar sunmasıdır. Bu konuda özellikle Realme, Xiaomi ve Samsung bulunmaktaydı. Ancak Samsung tarafından açıklama ile artık sistem uygulamalarında reklam bulunmayacağını duyurdu.

Maeil Business News‘in haberine göre, Samsung mobil uygulama sorumlusu Roh Taemoon, bir belediye binası toplantısında çalışanlara şirketin daha önceden yüklenmiş Samsung uygulamalarından reklamları kaldırmaya karar verdiğini söyledi.

Roh, “Samsung Hava Durumu, Samsung Pay, Samsung Temalar” gibi temel uygulamalardan reklamları kaldırmaya karar verdiğini açıkladı.


İlginizi Çekebilir:


Roh, reklamların One UI yazılım güncellemeleri aracılığı ile kaldırılacağını söyledi. Ancak Samsung bunu bir sonraki büyük güncellemede mi yoksa ileride mi vereceği henüz belli değil.

Bununla birlikte, bu adım kesinlikle Samsung için doğru yönde atılmış bir adım olacaktır. Bir yıl önce, One UI‘a gelen reklamlarla ilgili haberler ortaya çıktığında yapılan anketlerde kullanıcıların %90’ından fazlası, reklamlar olsaydı Samsung telefon almayı reddeceklerini söylemişti. Bu ortalama kullanıcıyı temsil etmeyebilir ancak yine de kayda değer bir sayıda insanın Samsung uygulamalarını sevmediğini göstermekte.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eyüp Can Yılmaz

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir