Sosyal medya

Kripto Para

Robinhood, Kripto Para Cüzdanı Özelliğini Ocak Ayında Sunacak!

Kripto para birimi ve hisse senedi ticareti uygulaması  Robinhood, 2022 yılının ocak ayının ortalarında kripto para cüzdanı için beta aşamasına başlayacağını ve bu sırada bekleme listesindeki müşterilerine Bitcoin, Ether, Dogecoin ve diğer tokenları yatırmasına ve çekmesine izin vereceğini belirtti.

robinhood kripto para cüzdanı


İlginizi Çekebilir: Her Bilgisayarda Olması Gereken 11 Ücretsiz Açık Kaynak Kodlu Programlar


Kripto paralar ve hisse senetleri için popüler bir borsa olan Robinhood, 2022 yılının ocak ayında kripto para cüzdanlarının beta sürümünün kullanılmaya başlanacağını duyurdu. Bekleme listesinde olan Robinhood kullanıcıları bu cüzdanları kullanabilecek. Borsa, geçtiğimiz kasım ayında kripto para cüzdanı için 1,6 milyon kişinin bekleme listesinde olduğunu açıklamıştı.

Eylül ayında, sıfır komisyonlu finansal ticaret platformu Robinhood, müşterileri için, kullanıcıların kripto para birimleri gönderip almasına olanak tanıyacak yeni kripto cüzdan özelliklerinin düşük profilli bir testini gerçekleştirdi. 22 Kasım’da ilk aktarım için Dogecoin kullanıldı. Robinhood, ilk alfa testlerde müşterilerinden, onlara daha iyi hizmetler sunabilmek için beta aşamasında iyileştirmeler yapılmasına yardımcı olacak değerli geri dönüşler aldı.

Resmi belgelere göre, bu sefer piyasaya sürülen Beta sürümü esas olarak güvenliği hedefliyor. Bunların ardından gaz ücretlerinin netleştirilmesi ve müşterileri bilgilendirme noktasında iyileştirmeler geliyor. Çok faktörlü kimlik doğrulama gibi bazı ek güvenlik özellikleri de tanıtılacak.

Gaz ücretlerinin netliği, kullanıcıların zincir üstü işlemlerle ilgili bilgileri basit ve anlaşılması kolay bir yöntemle hızlı bir şekilde elde etmelerini sağlar. Ayrıca kripto para işlemlerinde hala komisyon alınmamaktadır.

14 Aralık’ta Robinhood, çapraz kripto para borsası Cove Markets‘ı satın aldı. Cove Markets, kullanıcıların birden fazla merkezi borsada işlem yapmalarını ve toplu finansal verileri yönetmelerini sağlayarak, kullanıcıların şifrelenmiş hesaplarını yönetmelerini kolaylaştıran bir API platformu. Robinhood ve Cove Markets arasındaki ortak amaç, kripto para birimine yatırım yapmayı daha kolay, düşük maliyetli ve yüksek kaliteli yürütme görevlerini tamamlayabilen birinci sınıf bir kripto ticaret platformu oluşturmak olarak belirtildi.

Satın alma işleminin ardından  Robinhood Crypto yatırımcılarının, Coinbase Pro, Kraken, Bitfinex vb. dahil olmak üzere yedi borsaya bağlanabileceği ve 50’den fazla sanal para birimi ticareti yapmak için Cove Markets platformunu kullanabileceği ifade edildi.

Robinhood, 2018’de Robinhood Crypto’yu piyasaya sürdüğünden beri, ekibinin kripto para birimi alanındaki rekabet gücünü sürekli olarak genişletmeye devam ediyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval