Sosyal medya

Kripto Para

Ripple ve SEC davasında SEC’e iki avukat daha…

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki dava görülmeye ve yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Ripple ve SEC davası hakkındaki gelişmeler, topluluklar tarafından merakla takip ediliyor.

reklam
Aorus reklamı

Ripple ve SEC

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ellerinde Bitcoin, Ethereum ve Ripple (XRP) ile ilgili herhangi bir belge bulunduğunu reddederek mahkemeye itiraz etti.

Daha önce, Ripple’a mahkeme tarafından SEC’in elinde bulundurabileceği Bitcoin ve Ether ile ilgili belgelere kısmi erişim izni verilmişti. Bu, en iyi iki kripto para biriminin XRP’ye göre tanım açısından nasıl farklı olduğunu belirlemeye yardımcı bir faktör olabilirdi. Ancak SEC Bitcoin, Ether ve XRP ile ilgili ellerinde hiçbir belge bulunmadığını söyledi. SEC’in hukuk ekibi şunları kaydetti:

“Mahkemenin 6 Nisan Emri, SEC’in herhangi bir dahili belge üretmesini gerektirmiyordu, bunun yerine tarafların, ilgili tutanakların veya daha resmi dahili notlar, ajansın XRP, Bitcoin ve ether ile ilgili görüşlerini yorumlamasını ifade eden herhangi bir belge.”

Yargıç, Ripple’a SEC’in elindeki kripto üzerindeki belgelerine “büyük ölçüde” erişim izni verdi. “Büyük ölçüde, davalının hareketini kabul edeceğim, Bitcoin ve Ether ile ilgili keşfin alakalı olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı. Ancak Yargıç Netburn, Ripple’a SEC’in dahili e-postalarını görüntüleme izni vermedi.

Şu anda, XRP sahiplerinin davaya üçüncü taraf sanıklar olarak katılmak için açtıkları, davaya müdahale için açık bir önerge var. John Deaton tarafından 10.000’den fazla XRP sahibi adına açılan açık dilekçe, SEC’i XRP için Ripple’a karşı açtığı davada yatırımcılara zarar vermekle suçluyor, çünkü bilindiği üzere kripto para birimi dava ile birlikte oldukça sert düştü ve milyonları piyasa değerinden sildi.

SEC, Ripple’ın denizötesi ortaklarından Ripple ile ilgili bilgi talep etmişti ve Ripple cephesi SEC’in bu girişiminin davayla alakasız olduğunu söyleyerek Sarah Netburn’e şikayette bulunmuştu. Ayrıca SEC daha önce de Ripple kurucusu ve  kurucu ortağı Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen’in banka hesaplarının incelenmesini de talep etmiş, ancak mahkeme bu talebi özel hayatın ihlali nedeniyle reddetmişti.

SEC, iki avukat daha atadı

Ripple ve SEC davası ile ilgili önemli bir gelişme daha yaşandı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kendisi için davaya 2 avukat daha atadı. Dava ile ilgili kamuoyunu bilgilendiren avukat Jeremy Hogan şunları söyledi:

“SEC, Şikago’dan dava için iki avukat daha getiriyor. Biri 18, diğeri 25 yıllık tecrübeye sahip. Dolayısıyla kıdemli avukatlar. Bence bunun anlamı SEC, dava için fazladan bir güce ihtiyaç duyuyor ve onları çağırıyor. Yani daha fazla yardıma ihtiyaçları var. Çünkü Ripple çok iyi dövüşüyor! Başka bir seçenek ise SEC’nin yeni bir lider avukata ihtiyaç duyması. 25 yıl tecrübesi olan avukat yeni lider olabilir ancak bunun olacağını sanmam. Size yardım etmesi için 25 yıllık bir avukat almak zorunda değilsiniz”

Ripple ile SEC arasındaki sorunun çözülmesi kesinlikle biraz zaman alacak. Gelecekte Amerika Birleşik Devletleri’nde dijital varlıkların nasıl sınıflandırılacağını ve düzenleneceğini belirlemeye hizmet edebileceğinden, kripto sektöründeki en önemli kararlardan biri olmaya devam ediyor.

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin

Goldman Sachs, Galaxy Digital ile ortaklık kurdu!

Goldman Sachs, Bitcoin vadeli işlem ticaretini genişletmek için Galaxy Digital ile güçlerini birleştirdi. ABD’nin en büyük yatırım bankalarından olan Goldman Sachs, Mike Novogratz’ın şirketi Galaxy Digital ile birlikte Bitcoin vadeli işlemlerine başlamak için ortaklık kurdu.

reklam
Aorus reklamı

Goldman Sachs Galaxy Digital

Goldman Sachs geçtiğimiz mart ayında kripto para birimi alım satım masasını aktif hale getirmişti. Müşterilerden gelen talep üzerine de Bitcoin yatırım hizmetlerini ilerletti. Bu ayın başlarında hizmetleri Ethereum alım satım hizmetleri ile genişleteceğini bildirmişti. Şimdi ise Galaxy Digital ile kurulan ortaklık sonucunda Bitcoin vadeli işlemleri başladı.

Bankacılık devi Goldman Sachs geçen ay yaptığı bir açıklamada Bitcoin işlemleri için yeni likidite sağlayıcıları ile anlaşma yapacağını duyurmuştu. Bankanın ortaklık kurduğu Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, kariyerine 1989 yılında Goldman Sachs’ta başlamıştı. Galaxy Digital tarafından da şirketin Goldman Sachs’ın likidite sağlayıcısı olarak görev yapmaya başlayacağının duyurulması bekleniyor.

Diğer taraftan Goldman Sachs’taki herkes Bitcoin hizmetleri konusunda hemfikir değil. Bankanın özel servet yönetimi kolu kısa bir zaman önce kripto paraların uygulanabilir bir yatırım olmadığını söyleyen araştırma notu yayınlamıştı. Galaxy Digital’in ikinci başkanı Damien Vanderwilt, bankanın Galaxy Digital ile ortaklık kurmasının diğer bankaların müşterilerinin kendi bankalarına baskı yapmalarına neden olacağını ifade etti.

Goldman Sachs Asya-Pasifik Dijital Varlıklar Başkanı Max Minton, ortaklık ile ilgili şunları kaydetti:

“Amacımız, müşterilerimizi en iyi uygulama fiyatlandırmasıyla donatmak ve ticaret yapmak istedikleri varlıklara güvenli erişim sağlamaktır. 2021’de buna artık kripto paralar da dahil ve çok çeşitli likidite mekanlarına ve kripto para ekosistemini kapsayan farklılaştırılmış türev yeteneklerine sahip bir ortak bulduğumuz için mutluyuz.”

 

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Bitcoin

Miami, Çinli Bitcoin madencilerini çağırıyor!

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin’e verdiği destek ile kripto para piyasası tarafından yakından tanınan bir isim. Suarez, kentin Çinli Bitcoin madencilerini Bitcoin madenciliği için yeni bir ev olarak karşıladığını söyledi ve bu konu için elektrik maliyetlerini de azaltmaya çalıştıklarını ifade etti. Miami, Bitcoin madencilerini çağırıyor.

reklam
Aorus reklamı

Miami Bitcoin madencilerini çağırıyor

ABD’deki en kripto dostu politikacılardan biri olan Suarez, perşembe günü CNBC’ye verdiği bir röportajda şehrin Çinli Bitcoin madencilerine son zamanlarda yaşadıkları Bitcoin madencilik baskısının ortasında kapılarını açtığını söyledi. Belediye Başkanı, şehrin ciddi bir nükleer güç kullanım potansiyeli olduğunu ifade ederek  “Birçok şirketle irtibat halindeyiz. Onlara gelin burada çalışın diyoruz” dedi.

Çin’in düzenleyicileri yerel Bitcoin madenciliğini ve yasadışı enerji üretim faaliyetlerini sıkılaştırdığından dolayı birçok Çinli Bitcoin madencisinin Çin’den göç ettiği biliniyor. Bitcoin madencilerinin %50’sinden fazlasının Çin’den geldiği tahmin ediliyor. Bitcoin madenciliği, bu enerji yoğun ve oldukça zorlu süreci desteklemek için istikrarlı internet bağlantıları ve yüksek verimli işlemciler gerektirmekte. Suarez, Miami’nin temiz ve ucuz bir enerji kaynağı olarak nükleer enerjiye sahip olduğunu ve şehrin daha fazla yatırım çekeceğini ve daha fazla iş yaratacağını umduğunu söyledi.

“Bunun ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz… madenciler saatte belirli bir kilovat fiyatına ulaşmak istiyorlar. Ve biz de onlarla bu konuda çalışıyoruz; Şehrimizin rekabet etme fırsatına sahip olduğundan emin olmak istiyoruz.”

Çalışma İstatistikleri Bürosu, Miami’deki saatlik kilovat elektrik maliyetinin ortalama 10.7 cent olduğunu, bu maliyetin ülke ortalamasında ise 13.3 cent olduğunu ortaya koyuyor.

Suarez, Çinli BTC madencilerinden herhangi bir kişisel çağrı almadığını vurguladı ve hırsının bir gecede gerçekleşemeyeceğini kabul etti. Yine de iyimser ve şehrin sınırsız ve ucuz nükleer güç kaynağını teşvik ederek Bitcoin madencilerinin ihtiyaçlarını karşılayabileceğine inanıyor. Ayrıca Suarez yönetimi vergi imtiyazları, altyapı teşvikleri ve kripto madenciliği için küçültülmüş düzenlemeler içeren kurumsal bölgeler oluşturmak da dahil olmak üzere kripto madenciliğini geliştirmek için çeşitli teşvikleri değerlendiriyor.

 

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Kripto Para

Socios, NBA takımı 76ers ile anlaştı!

Spor ve eğlence endüstrisi için blok zincir hizmeti sağlayan Socios ağını büyütmeye devam ediyor. Önde gelen blok zincir sağlayıcısı Socios, NBA takımı 76ers ile anlaştı.

reklam
Aorus reklamı

Socios 76ers

 

Spor ve eğlence endüstrisinde son zamanlarda popüler olan taraftar token sağlayıcısı Socios ağı büyümeye devam ediyor. Dünyanın her yerinden spor kulüpleri ile anlaşma sağlayan Socios, ilk kez bir NBA takımı ile anlaşma sağladı. NBA takımı 76ers ile ortaklık kuran Socios, aynı zamanda bu kategorideki ilk ortaklığını da kurmuş oldu.

Socios, 2021-2022 sezonundan itibaren resmi olarak 76ers maçları boyunca arenadaki reklamlara ve televizyonda görülebilen tabelalara entegre olacak. Aynı zamanda 76ers’in marka ve logolarından da yararlanabilecek. Ayrıca Socios, Sixers.com’da ve benzersiz oyun öncesi ve sonrası içerikle bütünleştirilecekleri 76ers sosyal kanallarında büyük bir dijital varlığa da sahip olacak.

Socios CEO’su  Alexandre Dreyfus, ortaklık ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Bu, dünya çapında 76ers hayranları için büyük ölçüde gelişmiş hayran katılımına yol açabileceğine inandığımız heyecan verici bir ortaklığın başlangıcı. 76ers’ı ağımıza davet etmekten heyecan duyuyoruz. Dünyanın en büyük spor organizasyonları şimdi toplu halde bize katılıyor. Socios.com burada kalmaya devam edecek ve küresel spor endüstrisinin dijital dönüşümünde önemli bir araç olacak.”

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Forumdan Son Mesajlar

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval