Sosyal medya

Genel

Resmileşti: Xiaomi Otomobil Üretecek!

xiaomi

Dünyadaki en hızlı büyüyen teknoloji markalarından bir tanesi olan Xiaomi, artık otomobil üretmeye başlayacak. Spekülasyon olarak uzun zamandır konuşulan Xiaomi’nin araba üreteceği haberleri gerçek oldu.


Bakmakta fayda var: Philips Fidelio T1 Sunduğu Özelliklerle Dikkat Çekiyor


Xiaomi’nin CEO’su leijun Twitter üzerinden yaptıkları açılamada markanın artık otomobil üreteceğini söyledi. Yaptığı açıklamada ise “Bugün bir dönüm noktası anını duyurmaktan gurur duyuyorum. Xiaomi’nin Elektrikli Araç İşletmesi (Xiaomi EV Company Limited), 10 milyar RMB başlangıç sermayesi ile resmi olarak tescil edildi ve şirketin yasal temsilci olarak benim.” açıklamasını yaptı.

 

Bildiğiniz üzere Xiaomi sadece bir akıllı telefon markası olmasının yanında ev aletleri, kişisel bakım ürünleri, scooter, tartı, diş fırçası tırnak makası masa lambası, dizüstü bilgisayarlar ve televizyonlarda üretiyor.

Xiaomi accelerates electric car project: May start in April Kendi ülkesinde (Çin’de) bu ürünleri milyonlarca kişinin kullandığını ve bu ürünleri kullanan Mi Fanların da mutlu olduğu düşünülünce yeni bir otomobil fikri hiçte kötü bir fikir olarak gözükmüyor. Ek olarak otomotiv sektörünün de giderek büyüyen ve evrilen bir sektör olduğunu düşününce Xiaomi gibi bir markanın özellikle elektrikli bir araç  üretme fikri hem markayı sevenler için sevindirici bir haber hem de sektör için yeni bir rakip ortaya çıkacağı anlamına geliyor. Sizce Xiaomi otomobil üretme işinde başarılı olabilir mi?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Teknolojiyle içli dışlı, özellikle mobil teknolojiler üzerine hevesli bir o kadar da öğrenmeye açık Hardware Plus editörü ve yazarı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval