Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

realme GT 2 Pro CEO Tarafından Onaylandı!

realme

Dün Realme kurucusu ve CEO’su Sky Li, markanın yaklaşmakta olan amiral gemisinin GT 2 Pro olarak adlandırılacağını doğruladı. Cihaz, Realme’nin bugüne kadarki en premium amiral gemisi olarak tanımlanıyor ve dünya çapında satışa sunulacak.


Bakmakta fayda var: ETS2’ye TAŞ ÇIKARTAN “YERLİ” MOBİL OYUN! | Truckers of Europe 3


 

CEO Li yaptığı açıklamada “GT 2 Pro – İlk ve en premium amiral gemisi telefonumuzu bu şekilde adlandıracağız. Dünya çapındaki kullanıcılara yeni ve heyecan verici bir şey sunmak için her zaman harika hissedin.” sözlerinde bulundu.

İlgili haberlerde OnLeaks (91mobiles aracılığıyla) GT 2 Pro’ya ait ilk render görüntülerini yayınladı. Tasarım, arka kısmın üst kısmına doğru Nexus 6P tarzı kamera yerleşimi ile Realme GT ve GT Neo2’dençok daha farklı olduğunu gösteriyor. Muhtemelen 8MP  telefoto kamerasının yanı sıra iki adet 50MP kamera ile gelecek olan üç kamera modülü yer alıyor. Ayrıca üç kameranın da, gölgelenme ve arka ışık direncini azaltmada uzmanlaşan Ricoh tarafından geliştirilen GR lensleri sunacağı söyleniyor.

Ayrıca tasarım kısmında ise Realme GT 2 Pro’nun düz metal kenarlara sahip olduğu görülüyor. Qualcomm’un yakında çıkacak Snapdragon 8x Gen1’i kullanması bekleniyor. Telefon kısa süre önce bir AnTuTu listesinde 1 milyondan fazla puan aldığı  amiral gemisi yonga setiyle ortaya çıktı. Telefonun ayrıca 120Hz yenileme hızına sahip 6,51 inç FHD+ AMOLED ekran, LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 depolama, 125W UltraDart şarj ve Android 12 tabanlı Realme UI 3.0 ile kutudan çıkacağı söyleniyor. Fiyat kısmında net bir bilgi bulunmasa da GT 2 Pro’nun 800 dolar seviyesinde olması bekleniyor. CEO’nun yaptığı açıklamadan anlaşılacağı gibi de cihazın realme GT’den sonra ülkemize gelen en güçlü realme cihaz olacak.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Teknolojiyle içli dışlı, özellikle mobil teknolojiler üzerine hevesli bir o kadar da öğrenmeye açık Hardware Plus editörü ve yazarı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval