Sosyal medya

Donanım

Philips Fidelio E5’e EISA Avrupa ödülü

Philips Fidelio E5

Philips Fidelio E5, “Benzersiz İsteğe Bağlı Çevresel Ses” konseptiyle 2014-2015 EISA Avrupa Ev Sinema Sistemi Çözümü ödülünü kazandı. Konuya ilişkin basın bültenini aşağıdan okuyabilirsiniz.

“Philips Fidelio E5’e EISA Avrupa ödülü

Philips Fidelio E5 Avrupa Görüntü ve Ses Derneği tarafından 2014 – 2015 Avrupa Ev Sinema Sistemi Çözümü ödülünü kazandı. E5, ideal yüksek çözünürlüklü ev sinema çözümünü sunarak sizi kablolarla ve kutularla uğraşmaktan kurtarıyor. Üründeki şık hoparlörler, üst kısmın ayrılmasını sağlayan ve eksiksiz surround ses deneyimi için dört bağımsız hoparlöre dönüşebilen benzersiz bir tasarıma sahip.

EISA jürisinin ödül ile ilgili olarak: “Ayrılabilir kablosuz hoparlörleri sayesinde Philips Fidelio E5, tüketicilere standart stereo ile 4.1 kanal çevresel deneyimi sunabilme özelliğine sahip ve geleneksel ev sinema çözümlerinin bir adım ötesine geçiyor. Bu geçişi yapmak ise çok kolay. Tek yapmanız gereken arkadaki iki hoparlörü stereo kabinlerin üzerinden sökmek ve çevresel konumlara yerleştirmek. İki kanallı oynatmaya geri dönüş yapıldığında ise hoparlörler pillerini yeniden şarj ediyor. aptX Bluetooth akış, Dolby Digital/Pro/Logic II kod çözme ve çift HDMI girişlerin eklenmesiyle Fidelio E5 çok yönlü bir ev sinema merkezine dönüşüyor ve yumuşak kubbe tweeter’lar, tam ses aralığını destekleyen sürücüler ve ayrı kablosuz subwoofer sayesinde hem müzik, hem filmler hem de TV’ler için muazzam bir performans sunuyor. E5 sadece harika ses vermekle kalmıyor, aynı zamanda son derece güzel tasarlanmış”.

Philips Fidelio E5

E5, sesi mümkün olduğunca az işliyor. Böylece orijinal ses içeriğinin saflığı korunuyor ve ses size son derece hassas ve doğru şekilde ulaşıyor.

Doğru, dengeli ve dinamik kablosuz ses

Özel kablosuz ses teknolojisinden yararlanan E5, diğer kablosuz cihazlardan etkilenmeden çalışabiliyor. Böylece hem müzik dinlerken hem de film izlerken kayıpsız ses kalitesi ile çalışan, tamamen kablosuz bir çevresel ses sistemi elde edilebiliyor.

Philips’in Crystal Clear Sound teknolojisi, ister aksiyon filmi izleyin, ister bir müzik videosu seyredin veya konser dinleyin, aslına sadık ve bozulma olmayacak bir şekilde ses kaynağını yeniden üretiyor. E5, sesi mümkün olduğunca az işliyor. Böylece orijinal ses içeriğinin saflığı korunuyor ve ses size son derece hassas ve doğru şekilde ulaşıyor.

Kule tipi hoparlörlerin her biri 3 inç’lik, tam ses aralığını destekleyen güçlü sürücülerle birlikte birinci sınıf yumuşak kubbe tweeter’lar ile birlikte geliyor. Ayrılabilen çevresel hoparlörler ise 2,5 inç’lik birer sürücü ile donatılmıştır. Ayrıca E5 sistemi daha zengin ses ve daha derin bas sesler sunmak için kablosuz subwoofer ile patentli double BASS (çift bas) teknolojisine sahip.

E5 ayrılabilir hoparlör “yerleştirildiğinde” otomatik olarak algılıyor ve ayrılabilir ünitenin pilini şarj ederken kule tipi hoparlörün tek bir hoparlör gibi çalışmasını sağlamak için yeniden yapılandırma gerçekleştiriyor.

Sorunsuz kurulum

İki HDMI girişi ile TV, Blu-ray oynatıcı veya oyun konsollarından gelen çok kanallı Dolby Digital veya DTS sesleri sistem üzerinden oynatmak son derece kolay. Ayrıca aptX® ve AAC kalitesinde Bluetooth akışı ile akıllı telefon, tablet veya dizüstü bilgisayarınız üzerinden müzik dinlemenin keyfini çıkartabilirsiniz. E5, tek dokunuşla aygıtlarla eşleme imkanı sunan NFC teknolojisine de sahip.

Philips Fidelio E5

Philips’in Crystal Clear Sound teknolojisi, ister aksiyon filmi izleyin, ister bir müzik videosu seyredin veya konser dinleyin, aslına sadık ve bozulma olmayacak bir şekilde ses kaynağını yeniden üretiyor.

 

Birinci sınıf kaplama

E-Serisi evinize kusursuz şekilde uymak üzere tasarladı. Kulenin alt kısmı lüks siyah yün hoparlör kumaşıyla kaplı… Paslanmaz ızgara sedir ağacından şık kaplamalara ve ayrılabilir hoparlörlerin ayrılıp taşınabilmesi için deri tutma yerlerine sahip.

Philips Fidelio E5 ayrıntıları

Ses

· Hoparlör çıkış gücü: 120 W

· Subwoofer çıkış gücü: 90 W

Hoparlörler

· Hoparlör türü: 2 adet Uydu hoparlör

· Ayrılabilir hoparlör başına sürücü sayısı: 1 adet 2,5″ Yüksek güçte woofer

· Subwoofer sürücüsü: 1 adet 6,5″ bas

· Uydu hoparlör başına sürücü sayısı: 1 adet 1″ Yumuşak Kubbe tweeter, 1 adet 3″ Tam ses aralığı destekli woofer

Bağlanabilirlik

· Arka Bağlantılar: Dijital koaksiyel giriş, Dijital optik giriş, HDMI 1.4 çıkış (ARC), HDMI IN 1, HDMI IN 2, Ses girişi 3,5 mm jak

· Kablosuz bağlantılar: Bluetooth® (aptX® ve AAC)

Kolaylık

· EasyLink (HDMI-CEC): Ses Geri Dönüş Kanalı, Otomatik ses giriş eşleme, Tek tuşla bekleme, Uzaktan Kumanda Geçişi

 

Intel en yeni mikromimarisini ve 14 nm üretim süreci teknik detaylarını açıkladı

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Murat Halilbeyoğlu

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval