Sosyal medya

Müzik

Philips Audio sahalara geri döndü

Philips Audio

Philips Audio markasının global satış hakları, Philips TV markasını yeniden tüketici televizyon pazarında lider bir marka haline getiren TP Vision’a geri döndü.


İlginizi çekebilir: Asus ROG Delta incelemesi | PC, konsol ve telefonda kullanılabilir oyuncu kulaklığı!

reklam
MSI reklamı

Philips Audio, TP Vision’a emanet

Philips Audio’nun eski hak sahibi Gibson Innovations geçtiğimiz sene iflasını vermişti. Gibson, bu işte en az Philips kadar tarihi olan bir firmaydı. Esasen bir gitar üreticisi olan Gibson, daha geniş kitlelere ulaşmak için 2014’te 135 milyon dolar karşılığında Philips’in ses ve ev eğlence sistemleri bölümünü satın almıştı. Sonrasında bu bölümü Gibson Innovations markası altına taşımışlardı. Fakat Gibson’ın toplam 500 milyon dolar olan borçlarının %69’unun Gibson Innovations bünyesinde oluşmasından ötürü bu alt firmanın iflası açıklanmıştı.

Philips Audio, radyonun ilk zamanlarına kadar giden uzun bir inovasyon geçmişine sahip. Şirket, doğal ve işlenmemiş ses üretebilen ürünlere odaklanıyor. Bu nedenle gerek tüketiciler gerekse ticaret dünyası ve medya açısından her zaman son derece başarılı bir marka olarak kabul ediliyor.

Philips Audio

TP Vision, Philips Audio’nun en popüler ürün serilerinden seçili modelleri hemen satışa sunmayı hedefliyor. Firma 2019 yılının ilk yarısında hem Philips Audio hem de üst segment Philips Fidelio markalarıyla su ürünleri yelpazesine katmayı planlıyor; taşınabilir ses sistemi, kablosuz ses sistemi, saatli radyo, akıllı ağa bağlı ürünler, ev ses sistemleri, soundbar hoparlörler ve kulaklıklar.

TP Vision Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Martijn, konuyla ilgili şöyle dedi:

Bu, ses sistemleri pazarının lider markalarından birini doğru bir şekilde yeniden ortaya çıkarmak ve oluşturmak için son derece heyecan verici ve nadir ele geçecek bir fırsat. TP Vision’ın benimsediği uzun süreli görüş, hem Philips TV’yi hem de Philips Audio’yu Avrupalı tüketicilerin en popüler ev ses sistemi ve TV markalarından birisi olarak hak ettiği yere getiren başarılı bir işletme oluşturmayı amaçlıyor.

TP Vision, Eylül 2019’da gerçekleştirilecek Berlin IFA Fuarı’nda şirket içerisinde tasarlanmış yeni ürün serilerini tanıtmayı da planlıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

RTÜK, Spotify hakkında yeni bir açıklamada bulundu

Yazan:

Spotify RTÜK

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Spotify tarafından yasal süre içerisinde lisans müracaatının yapıldığını ve lisanslama süreçleri ile ilgili hazırlıklara başlandığına dair açıklamada bulundu.


İlginizi çekebilir: Spotify, erişim engeliyle karşı karşıya

reklam
MSI reklamı

RTÜK tarafından paylaşılan 15 Ekim tarihli Spotify açıklaması

Mevzuatımız gereği müzik alanında isteğe bağlı yayın hizmeti veren uluslararası bir kuruluş olan Spotify, yasal süre içerisinde müracaatını yapmış ve lisanslama süreçleriyle ilgili hazırlıklara başlamıştır.

Gerek ulusal gerekse uluslararası medya kuruluşları ile daima yasal çerçevede yapıcı ve diyaloga açık bir iletişim yürüten üst kurulumuz bundan sonra da aynı tavrını korumaya devam edecektir.

Görsel ve işitsel medyaya destek olmayı misyon edinen RTÜK, yayıncılara rehber olmayı daima sürdürecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

RTÜK Spotify

Bunun yanı sıra RTÜK üyesi İlhan Taşçı da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Spotify’ın lisans başvurusunda bulunduğunu açıkladı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyesi İlhan Taşçı, “Spotify, 72 saatlik sürenin dolmasına dört saat kala lisans için RTÜK’e resmen başvurdu…” dedi.

Ne olmuştu?

RTÜK, internet yayın lisansı olmadan dijital yayın hizmeti yaptığını tespit ettiği internet sitelerine 12 Ekim’de son uyarısını yapmıştı. Netflix ve Amazon Prime gibi platformlar ile lisans konusunda anlaşma sağlanırken; Spotify içinse lisans alması konusunda 72 saat ek süre kararı verilmişti.

Spotify RTÜK
Türkiye’de temsilciliği bulunmayan şirket, RTÜK ile yaptığı anlaşma gereği yayın lisansı alacak ve Türkiye’de bir temsilcilik açacak.

Devamını oku

Haber

RTÜK ve Spotify anlaşma sağladı

Yazan:

Spotify RTÜK

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), internet ortamında yayın lisansı olmadan dijital yayın hizmeti yaptığını tespit ettiği internet sitelerine 12 Ekim tarihinde son uyarısını yapmıştı. Yaşanan son gelişmelere göre; Spotify, RTÜK’ten lisans alacak ve Türkiye’de temsilcilik açacak.


İlginizi çekebilir: Spotify, çalma listelerinin diğer platformlara aktarımını engelliyor

reklam
MSI reklamı

Spotify, olumlu geri dönüş yaptı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK); Netflix ve Amazon Prime gibi platformlar ile lisans konusunda anlaşma sağlarken, Spotify’a lisans alması konusunda 72 saat ek süre vermişti. Türkiye’de temsilciliği bulunmayan şirket, RTÜK’ün Stockholm’deki merkeze ilettiği son uyarısı ile birlikte pozitif adımlar atmaya başladı. Şirket, RTÜK’ten yayın lisansı alacak ve Türkiye’de bir temsilcilik açacak.

Spotify RTÜK

RTÜK’ün 12 Ekim tarihli duyurusu

Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu Hakkında Yönetmeliğin “İnternet ortamından yayın lisansı almadan yapılan yayın hizmetleri” başlıklı 10. maddesi kapsamında;

İnternet ortamından yürütülen yayıncılık faaliyetine ilişkin olarak yayın lisansı başvurusunda bulunabileceği, başvuru talebini içeren dilekçesi ve eki taahhütname ile birlikte üç aya tekabül eden yayın lisans ücretini peşin olarak ödemesi halinde üç ay süresince yayınlarına devam edebileceği,

Belirtilen süre içerisinde internet ortamından yayın lisansı verilmesi işlemlerinin tamamlanmaması ve bu süre için de hesaplanacak yayın lisansı ücretini peşin olarak ödemesi halinde ilave üç ay daha yayın hizmetlerini sunabileceği,

Başvuru talebini içeren dilekçesiyle birlikte taahhütnameyi sunmaz ve üç aya tekabül eden yayın lisans ücretini peşin olarak ödemez veya yayın hizmetlerine bu duyuruyu müteakiben yetmiş iki saat içerisinde son vermez ise, Üst Kurul tarafından 6112 sayılı kanunun 29/A maddesinin ikinci fıkrası uyarınca sulh ceza hâkiminden söz konusu yayınla ilgili olarak erişimin engellenmesi talebinde bulunulacağı ve ayrıca aynı kanunun 33. maddesinin birinci fıkrası uyarınca ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulacağı,

İhtar olunur.

Spotify RTÜK
Dijital yayın lisansı almayı ve Türkiye’de temsilcilik açmayı kabul eden Spotify’ın, Türkiye pazarını oldukça önemsediği görülüyor.

Devamını oku

Haber

Spotify, çalma listelerinin diğer platformlara aktarımını engelliyor

Yazan:

Spotify

Spotify çalma listelerini Apple Music veya diğer dijital müzik platformlarına aktarma özelliği sağlayan geliştiricilerin, Spotify SDK‘sına (yazılım geliştirme kiti) erişimlerinin iptal edileceği belirtiliyor.


İlginizi çekebilir: Spotify, şarkı sözü ile arama yapma özelliğine kavuştu

reklam
MSI reklamı

Spotify sessizliğini koruyor

Apple, Spotify tarafından kullanıcı özgürlüğünün ihlal edildiğine dair söylemlerine devam ederken; şirket tarafından geliştiricilere çalma listelerini diğer platformlara aktaramayacaklarını bildirdiği iddia ediliyor. SongShift’in aktardığı bilgilere göre; söz konusu durumu gerçekleştiren geliştiricilerin, Spotify SDK’sına erişim yetkisini kaybedecekleri belirtiliyor. SongShift, konu ile ilgili yaptığı bir paylaşımda; geliştiricilerin, rakip dijital müzik platformlarına Spotify çalma listelerini aktarma özelliğini kaldırmaması halinde, API (uygulama programlama arayüzü) erişimlerinin hizmet şartları ihlali sebep gösterilerek iptal edileceğinin kendilerine bildirildiğini belirtti. Bir sonraki sürüm olan SongShift v5.1.2‘den itibaren Spotify çalma listelerinin diğer platformlara aktarımları sona erecek. SongShift, “Bu güncellemeyi sunuyor olmaktan ötürü üzgünüz. Diğer tüm müzik aktarım ihtiyaçlarınızda yardımcı olmaya devam etmeyi umuyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Spotify

Şirketin geliştiriciler için yürürlükteki sözleşmesinde, Spotify içeriğinin rakip platformlara aktarımının yasak olduğuna dair bir madde var. 2018 yılından bu yana yürürlükte olan sözleşmenin söz konusu maddesinin neden şimdi uygulamaya koyulduğu ise bilinmiyor. Şirket tarafından konu ile ilgili yapılmış olan herhangi bir açıklama bulunmuyor.

Spotify

SongShift, söz konusu durumu resmi olarak duyuran tek geliştirici gibi görünürken, diğer geliştiricilerden de benzer açıklamalar gelmeye başladı. TuneMyMusic ve FreeYourMusic de benzer paylaşımlarda bulundu. FreeYourMusic, Twitter hesaplarından yaptıkları açıklamada; Spotify SDK’sı yerine farklı bir metot kullanmaya başladıklarını ve çalma listelerinin aktarımına devam edeceklerini bildirdi.

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler