Sosyal medya

Kripto Para

PayPal, kripto para cüzdanı başlatacak!

Ödeme sağlayıcı devi PayPal, çarşamba günü ikinci çeyrek mali raporunu yayınladı. Mali raporların açıklandığı toplantıda önemli bilgiler de paylaşıldı. PayPal CEO’su Dan Schulman, şirketin bu yılın üçüncü çeyreğinde bir kripto para cüzdanı çıkaracağını söyledi. Önemli özellikler sunacak olan “süper” cüzdan uygulamasının yakın bir süreç içerisinde ABD’de kullanıma geçmesi bekleniyor.

PayPal kripto para cüzdanı

Çarşamba günü yatırımcı güncelleme çağrısında konuşan PayPal CEO’su Dan Schulman, süper uygulama cüzdanının yükseltilmesini “kod tamamlandı” olarak nitelendirdi. Bilgilere göre PayPal bu yılın 3. çeyreğinde yeni bir ‘dijital cüzdan’ ürünü tanıtacak. Kripto para birimi hizmetlerinin PayPal’ın büyümesi için kritik olacağı düşünülüyor.

CEO, kripto para yatırımcılarının doğrudan para yatırmalarını ve  tasarruf yapabilmelerini sağlayacak olan “süper” uygulamasının kodlarının tamamlandığını bildirdi. Yeni kripto cüzdanı yüksek getiri tasarrufu, doğrudan mevduat fonlarına erken erişim, mesajlaşma yeteneği ve kripto yeteneklerine sahip olacak. Schulman, “Her cüzdan, gelişmiş yapay zeka ve makine öğrenimi yetenekleriyle yönlendirilecek ve benzersiz olacaktır” dedi.

“Şu anda üçüncü taraf cüzdanlara transferler üzerinde çalışıyoruz ve vergiler ve vergi raporlaması için çok sorunsuz bir süreç oluşturduğumuzdan gerçekten emin olmak istiyoruz. Bu yüzden, bunu platformumuzda hem alım satım hem de kripto ile satın alma işlemlerine nasıl entegre edebileceğimiz konusu üzerinde duruyoruz.”

PayPal’ın sahip olduğu mobil ödeme uygulaması Venmo, müşterilerinin uygulamalarında kripto para ticareti yapmasına olanak sağlamak için nisan ayında yeni bir hizmet başlattı. PayPal’ın bildirdiğine göre, bu çeyrekte toplam ödeme hacmi 311 milyar ABD doları olan dört yüz milyon aktif kullanıcı bulunuyor. Firma ayrıca 76 milyon aktif hesapta çeyrek için 58 milyar dolarlık toplam ödeme hacmi açıkladı. Ödeme sağlayıcısı devi kripto para ile ilgili hizmetlerini genişletmeye devam ediyor. Şirket, geçtiğimiz günlerde ABD’deki belirli kullanıcılar için kripto para satın alma limitini 20 bin dolardan 100 bin dolara çıkaracağını açıklamıştı.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir