Sosyal medya

Kripto Para

PayPal’a ait olan mobil ödeme hizmeti Venmo kripto para desteği getirdi!

PayPal Holdings’e ait mobil ödeme hizmeti Venmo kripto para desteği getirdi. Venmo, kullanıcılarının uygulamasında kripto para satmalarına, tutmalarına ve satın almalarına izin vermeye başladığını duyurdu. Bu gelişme, kriptonun yavaş ama emin adımlarla ana akım benimsenmeye başladığını gösterdiği için önemli bir adım.

20 Nisan’dan itibaren Venmo, kullanıcılara Bitcoin, EtherBitcoin Cash ve Litecoin dahil olmak üzere farklı kripto para birimlerine 1 dolar gibi küçük bir ücret karşılığında yatırım yapmalarına izin veren yeni bir özellik göstereceğini ve işlemlerin uygulamanın akışına kaydedileceğini söyledi.

Venmo’nun genel müdürü ve kıdemli başkan yardımcısı Darrell Esch şunları söyledi:

“Amacımız, müşterilerimize kripto para satın alma ve satma sürecini basitleştiren ve tüketicilerin sahip olabileceği bazı genel soruları ve yanlış anlamaları açığa çıkaran kullanımı kolay bir platform sağlamaktır.”

Venmo, 2020’de bir müşteri davranış çalışması yürüttü ve müşterilerinin % 30’undan fazlasının kripto para veya hisse senedi satın aldığını ve bunların %20’sinin COVID-19 salgını sırasında satın almaya başladığını saptadı.

Venmo’nun müşteri tabanı şu anda 70 milyondan fazla kullanıcıya sahip ve bu, onu ABD’de özellikle aile ve arkadaşlarına ödeme yapmak için kullanan genç tüketiciler arasında en popüler ödeme uygulamalarından biri yapıyor. Şirket geçen yıl yaklaşık 159 milyar dolarlık ödeme gerçekleştirdi.

Venmo’nun kripto para biriminin piyasaya sürülmesi, ABD’nin eşler arası ödeme sektöründe artan rekabetle aynı zamana denk geliyor. 2018’den itibaren kripto alımlarına izin veren Square’in Nakit Uygulaması (Sqare Cash App) ile rekabet ediyor. Square, bir önceki yıl kullanıcı sayısında artış yaşadı. Genç tüketiciler arasında popüler olan bir başka fintech girişimi olan Robinhood da kripto para biriminin satışına ve alımına da izin veriyor.

Venmo, kripto özelliğinin düzenlenmiş bir kripto ürünleri ve hizmetleri sağlayıcısı olan Paxos Trust Company ile ortaklık yoluyla oluşturulduğunu açıkladı.

ABD ödeme devi PayPal, kripto para birimlerinde en aktif ana akım finans şirketlerinden biri haline geldi. Ekim 2020’de Kaliforniya merkezli şirket, kullanıcıların dijital cüzdanlarında kripto varlıkları tutmalarına, satmalarına ve satın almalarına izin vermeye başlamıştı. Geçtiğimiz ay da, kullanıcıların kripto para birimlerini küresel olarak milyonlarca satıcıda harcamalarına izin vermeye başladı.

Pandemi, çevrimiçi ödeme endüstrisinde bir patlama yarattı ve PayPal, Square, MicroStrategy ve diğerleri gibi şirketler, kriptonun daha fazla benimsenmesi üzerine bahis oynuyor ve onu enflasyona karşı bir koruma olarak kullanıyor.

Artan sayıda işletme, kripto para birimini işletmeleri için uygun bir seçenek olarak görüyor. Örneğin, halka açık birkaç şirket, birincil rezerv varlık olarak giderek artan bir şekilde yüz milyonlarca dolar değerinde Bitcoin satın alıyor. PayPal’ın yanı sıra, birçok işletme, müşterilere daha fazla ödeme seçeneği sunarken, işletmelerin çalışma şeklini iyileştirmek için kripto para birimlerini benimsiyor.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval