Sosyal medya

Genel

Microsoft, Windows 11 için Paint’i Yeniden Tasarlıyor

Geçtiğimiz haftalar içinde Microsoft Ürün Sorumlusu Panos Panay Twitter üzerinden Windows 11 için yenilenmiş uygulamaların tasarımları paylaşıyor. Paint, Windows 10‘da şerit çubuğunda olan araçların çoğunu aynı tutmuş. Geçmiş yılları göz önüne aldığımızda Paint için yapılan ilk büyük güncelleme geliyor.

Panos Panay tarafından paylaşılan video da yazı tipi seçicisi, fırça araçlarında geliştirmeye gidilmiş. Yazı tipi aracında artık yazının boyutunu, hizalamasını, arka plan seçimini ve yazı özelliklerini içeren seçenekler eklemiş. Fırça seçerken artık sadece ne olduğunu değil ayrıca çizimde nasıl gözüktüğünü de göreceğiz. Renk seçim bölümün de ise kare olan tasarımını yuvarlağa çevirmiş. “Paint 3D’de Düzenle” seçeneği kaldırılmış. Bu kaldırılma Paint 3D uygulamasının uzun süre dayanamayacağını gösteriyor. Bu geliştirmeler dışında Paint için karanlık mod eklenmesi yapılmış.


Eski ve Yeni Tasarım

Paint Eski-Yeni Tasarım


Fırça Seçici Seçenekleri

Paint Fırça Boyutları


Renk Paleti Değişikliği

Paint Renk Seçici


Yeni Yazı Seçenekleri

Paint Yazı Seçenekler


Daha fazla sekme eklenmesi yeni güncellemede gözükmüyor, ancak üstte de belirttiğimiz gibi bu Paint için uzun zaman sonra ilk büyük güncelleme. Microsoft, Paint’i Windows 10 da kalmasını istiyor diğer Windows sürümlerinde kullanmayı istemiyordu.

Panay, yeni Paint uygulamasının Windows 11 sürümlerini çalıştıran Windows Insider’a yakın zamanda geleceğini belirtiyor.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eyüp Can Yılmaz

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir