Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Microsoft Paint, 32 Yılın Ardından Veda Etmeye Hazırlanıyor

Microsoft’un bir sonraki büyük güncellemesi olan Fall Creators ile beraber bir çok özellik gelecek ancak Microsoft Paint aramızdan ayrılacak.

Microsoft Paint hayatımıza 1985 yılında kullanıma çıkan Windows 1.0 işletim sistemi ile beraber girdi. Program bilinen ilk grafik düzenleme programlarından bir tanesi ve kısa sürede Windows’un önemli bir parçası olmuştu.

ZSoft’un PC Paintbrush adı ile hayatına başlayan Paint ilk çıktığında 1-bit monokromdu. Windows 98 sürümüne kadar ise Paint’teki bir dosyayı JPEG olarak kaydetmek imkansızdı. Nisan ayında çıkan Windows 10 Creators güncellemesi ile beraber Microsoft, Paint 3D’yi duyurdu.

Yeni Paint programında 2 boyutlu düzenlemenin yanında üç boyutlu düzenlemelerde yapılabiliyordu. Ancak bu Paint’e bir güncelleme olarak gelmedi. Ayrı bir uygulama olarak yayınlandı. Microsoft bugün yaptığı açıklama ile Outlook Express, Reader uygulaması gibi uygulamalar ile beraber Microsoft Paint’i de kaldıracağını duyurdu.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Burak Bilcen

Star Wars hayranı, Sherlock Holmes düşkünü, fantastik ve bilim kurgu meraklısı, teknoloji takipçisi. Fransızca nasıl öğretilir onu öğreniyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval