Sosyal medya
Huawei P40 reklamı

Can Ayas

OYUN: Oynuyoruz, güzeliz!

Oyun sayfalarımızda sizlere PC’den konsol oyunlarına ve mobil platformlara kâh yeni çıkan, kâh yıllara meydan okuyan klasik oyunları tanıtmanın yanında çok çeşitli dosya konuları ve renkli röportajlarla oyun dünyasının nabzını tutabileceğiniz bir içerik sunmaya çalışacağız.

Donanım ve yazılım unsurları kendilerini çoğu zaman bilişim dünyasının merkezinde bulsa da, bu bileşenlerin son kullanıcı tarafından kullanılması söz konusu olduğunda aslan payının oyunlarda olduğu inkâr edilemez. Çizim/tasarım profesyonellerini bir kenara ayırdığımızda gerek donanım gerekse yazılım teknolojisini ileri götüren amiral gemisidir oyunlar.

Bilişim dünyası daha yüksek çözünürlük, daha düşük bekleme süresi, saniyede daha fazla kare, daha fazla simültane işlem kapasitesi peşinde koşmaktan günden güne çağ atlıyor. Oyun piyasası da bu çağ atlamaya ayak uydurup mecrasını günden güne genişletiyor. Geçmiş on yılın başrol oyuncuları PC, Playstation ve XBOX 360’ın yanına günden güne güçlenen mobil platformların eklenmesiyle günümüzde oyuncular için altın çağlardan biri yaşanıyor.

Artık neredeyse herkes şurada yıllar önce bilgisayar ekranında görsek gıptayla bakacağımız grafik özellikleri taşıyan oyunlara cebindeki telefondan ulaşabiliyor. Facebook oyunlarından başka bir şey oynamayanlardan eğlence peşinde “casual” oyunculara, mobil oyun müptelalarından e-sporcu diyebileceğimiz rekabetçi arkadaşlara her oyunseverin kendine göre bir şeyler bulabileceğini umduğumuz bölümümüze tekrardan hoş geldiniz diyor, keyifli bir yolculuk diliyoruz. İyi oyunlar.

Can AYAS

Hardware Plus Oyun Editörü

can@hardwareplus.com.tr

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir