Sosyal medya

İnceleme

NokIa Asha 501

Sağlam, ucuz, kullanışlı Nokia

Nokia’nın özünde alışkın olduğumuz uzun pil ömrü, sağlamlık ve ergonomi kriterlerinin hepsi Asha 501’ de

İnternet sitelerindeki geyikleri takip edenler, Nokia 3310 efsanesi ile doğan geyikleri görmüşlerdir. Günlerce giden şarjının üzerine betonu kıran sağlamlığı ile Nokia 3310, zamanının efsanesiydi. Fakat Nokia akıllı telefonlara yönlenince o eski karizmasını hala koruduğunu söyleyemeyiz. Yine de özellikle uygun fiyatlı telefonlarda Nokia hala çok iddialı bir marka. Nokia Asha 501 tam anlamıyla eski tarz bir Nokia telefonu. Cihaz 320 x 240 piksel çözünürlüğe sahip 3 inçlik ekranında size internet keyfi sunarken, bunu günümüz akıllı telefonlarında çok daha uzun süre yapmanıza olanak sağlıyor. 32 GB micro SD kart desteğiyle yeterli depolama alanı sunan cihazın 64 MB RAM’i bulunuyor. Arka kamerası ise 3.15 megapiksellik “idare eder” fotoğraflar çekebiliyor. İşletim sistemi olarak ise Symbian ya da WP8 değil, Java tabanlı Nokia Asha işletim sistemi seçilmiş. Fakat Nokia Asha 501’i öne çıkartan özellikleri bu değil.

Tamamen ergonomik, tel elle rahatça herkesin kullanabileceği boyutlara sahip olan cihazın 1200 mAh bataryası 2 – 3 günlük kullanıma imkan tanıyor. Ayrıca o efsane 3310 sağlamlığına sahip olduğunu da söyleyebiliriz.

Sonuç olarak: Nokia Asha 501, uygun fiyatı ve sağlamlığıyla tercih edilebilir bir cihaz. Günümüz akıllı telefon standartlarına pek uyduğunu söyleyemesek de Facebook, Twitter ve tarayıcı işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Neden alınır?

• Sağlamlığı

• Uzun pil ömrü

• Ergonomik tasarım

Bunlar da ilginizi çekebilir
Volkan Akduman

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval