Sosyal medya

Dizi/Film/Kitap

Murder Mystery filmi Netflix’in izleyici rekorunu kırdı!

Murder Mystery

Murder Mystery isimli aksiyon, komedi ve gizem türündeki Netflix filmi platformun ilk hafta sonu tekil izlenme rekorunu kırdı.

İlginizi çekebilir: Marvel ek sahnelerin olduğu Avengers: Endgame’i duyurdu!

Murder Mystery ne kadar izlendi?

Adam Sandler ve Jennifer Aniston‘ın baş rollerinde oynadığı cuma günü yayınlanan Netflix’in yeni filmi Murder Mystery, uygulama üzerinden ilk üç günde 30,869,863 kişi tarafından izlendi. Bu izlemelerin 13,374,914‘ü ABD ve Kanada’dan geri kalan 17 milyonu ise dünyanın geri kalanından yapıldı. 

Filmde, karısıyla beraber Avrupa seyahatine çıkan New York‘lu bir polisin, yaşlı bir milyarderin ölümünün ardından büyük bir kargaşanın ortasında kalması anlatılıyor. Sandler ve Aniston ikilisi daha önce de 2011 tarihli Just Go with It filminde beraber oynamışlardı.

Murder Mystery

Netflix, ünlü oyuncu ve komedyen Adam Sandler‘la daha önce de pek çok proje geliştirmişti. Şirket, 2017 yılında kullanıcıların yarım milyar saatten fazla bir süre boyunca Sandler‘ın yer aldığı içerikleri izlediklerini belirtmişti. Kırılan bu rekor ünlü aktörün platformla yıllardır süren işbirliğinin daha uzun süre devam edeceğini gösteriyor. Netflix daha önce Sandler‘ın The Ridiculous 6, Sandy Wexler ve The Meyerowitz Stories (New and Selected) isimli filmlerinin haklarını satın almıştı.

Netflix‘in son bir yıldır izlenme istatistiklerini daha sık duyurması şirketin yeni duyurulan ve uygun abonelik ücretleriyle kullanıcıları cezbeden Apple TV+ ve Disney Plus gibi platformlara verdiği bir göz dağı olarak da anlaşılabilir.

 

Teknoloji ve sinema sevdalısı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dizi/Film/Kitap

The Lord of the Rings dizisinin çekimlerine başlandı!

Yazan:

The Lord of the Rings

The Lord of the Rings dizisinin çekimlerine film serisine de ev sahipliği yapan yemyeşil doğasıyla ünlü Yeni Zelanda‘da başlandı.

İlginizi çekebilir: Matrix 4, resmen Keanu Reeves ile geliyor!

The Lord of the Rings dizisi

Ünlü yazar J.R.R. Tolkien‘in Yüzüklerin Efendisi üçlemesi 2001 yılında usta yönetmen Peter Jackson tarafından sinemaya uyarlanmış ve büyük beğeni toplamıştı. Geçtiğimiz aylarda Amazon stream platformunun kitaplarda anlatılan olayların daha öncesinde geçen bir Yüzüklerin Efendisi dizisinin hazırlıklarına başladığı ortaya çıkmıştı.

The Lord of the Rings

Bugün yapılan bir açıklamayla dizisinin çekimlerine Yeni Zelanda’da başlandığı duyuruldu. Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit üçlemeleri de kendisi de Yeni Zelandalı olan yönetmen Peter Jackson tarafından aynı mekanlarda çekilmişti. Dizinin yaratıcıları ve yapımcıları olan J.D. Payne ve Patrick McKay mekan seçimini şöyle açıklıyorlar: ”İkinci Dünya Orta Çağının ilkel güzelliğini hayata geçirebileceğimiz yeri ararken, görkemli bir yer bulmamız gerektiğini biliyorduk, el değmemiş kıyıları, ormanları ve dağlarıyla Yeni Zelanda aradığımız yerdi.”

 

Devamını oku

Dizi/Film/Kitap

El Camino adlı Breaking Bad filminin ilk fragmanı yayınlandı!

el camino fragmanı paylaşıldı

Breaking Bad dizisinin devam niteliğinde olan filmi El Camino, 11 Ekim 2019’da Netflix üzerinden izleyicileri ile buluşacak.


İlginizi çekebilir: Kadına ve çocuğa şiddete engel olmak için KADES


El Camino : A Breaking Bad Movie adıyla ekranlara çıkacak bu film, 2008 ile 2013 yılları arasında yayınlanan ve büyük izleyici kitlesine sahip olan Breaking Bad dizisinin sonrasında kahramanların yaşamları ele alınıyor.

Uzun zamandır çekimlerinin yapıldığı bu film için pek çok sızıntı ortaya çıkmıştı. Şubat ayında Netflix üzerinden izleyiciye sunulacağı söylenen filmin şimdi de fragmanı paylaşıldı. Filmin Jesse Pinkman karakterinin dizi sonrası hayatı etrafında şekillenecek olan film, Breaking Bad yaratıcısı Vince Gilligan tarafından yazılıp yönetildi.

el camino fragmanı

Paylaşılan fragmanda Skinny Pete karakterinin polis tarafından sorguya alındığı bir sahneyi izliyoruz. Diziden neredeyse altı yıl sonra ekranlarda yeniden canlanacak olan bu karakterler için Netflix “Esaretten dramatik kaçışının ardından Jesse, bir tür geleceği şekillendirmek için geçmişiyle yüzleşmek zorunda” diyor. Dizinin başrol oyuncusu Walter White karakterini canlandıran Bryan Cranston, filmin yakında seyirci ile buluşacağını söylese de efsanevi karakteri ekranlarda görebilir miyiz bilmiyoruz.

Devamını oku

Dizi/Film/Kitap

Matrix 4, resmen Keanu Reeves ile geliyor!

Matrix 4

Matrix 4 hayaldi, gerçek oldu. Hayranları tarafından senelerdir beklenen seri sonunda resmen duyurulmuş oldu.

Gişe rekorları kıran, kendine özgü bir distopya vadeden uzun metraj film, hayranlarını tekrardan ekran başına toplamaya hazırlanıyor.

Henüz detaylarını bilmediğimiz Matrix 4’ün ekibin birçoğunu tekrardan bir araya getirmesi bekleniyor.

Matrix 4

Warner Bros’un Variety’e verdiği demeçlere göre Neo ve Trinity rolleri artık karakterleriyle özdeşleşen Keanu Reeves ve Carrie Anne Moss’a ait olacak.

Lana Wachovski’nin ise filmi bizzat yazıp yöneteceğini doğruladı.

Şu anlık gelecek filmle ilgili tüm detaylar bu kadar. Genelde devam filmlerinin iyi olduğu söylenemez. Fakat konu Matrix olursa tabiki daha vizyoner yaklaşmak gerekiyor.

Umarım izleyici kitlesini minnettar eden bir başyapıtla tekrardan karşılaşırız.

 

 

Devamını oku