Sosyal medya

3D yazıcı

Mooz’dan Oyma ve Yazdırma İşlevli 3D Yazıcı Geliyor

2017 Yılının 3D yazıcıları hayallerimizde ki cisimleri gerçeğe dönüştürmekle kalmayıp, artık bunları Mooz ile oyabilmeye ve üzerine lazer teknolojisi ile yazdırma işlemi yapabilmeye başlıyor.

Yalnızca 3D yazıcı özelliği ile kalmayıp, yazdırdığı cisme oyma ve lazer teknolojisi ile yazma işlemi yapabiliyor. Bütün bu işlevlere sahip olan yazıcının, aynı zamanda sahip olduğu basit yapısı ile istediğiniz şekilde kurulum yapabiliyorsunuz. Yaptığınız kuruluma bağlı olarak Mooz’u yazdırma, hassasiyet, keskinlik, hız ve renk karışımı açısından maliyet etkinliği için seçebilirsiniz. Renk karışımı özelliği ile sadece bir renge takılmayan Mooz, seçtiğiniz renkleri karıştırarak ortaya güzel renkler de çıkartabilme özelliğine sahip.

Katı alüminyum alaşımları, tamamen metal sıcak bir uç ve keskin dökme kurşun vidalardan oluşan yazıcı, gerçekten yüksek bir kalite ve performans sergiliyor Tasarımı ve performansı ile kendisini ortaya koyan Mooz, aynı zamanda çok kolay bir arayüz yazılımına sahip. Sürükle bırak işlemleri ile çalışabilen Mooz işin çoğu kısmını kendisi hallediyor.

http://youtu.be/5cP-R9ippDw

reklam
Huawei P40 reklamı

Eğer yazdırmaya merakle biri değilseniz, 5 milimetrelik delme derinliğine sahip oyma teknolojisi ile güzel sanatlar ortaya koyabilirsiniz. Lazer yazıcı teknolojisi ile tahta, mantar, hatta yiyeceğinize bile logo, yazı gibi şekilleri yazdırabilirisiniz.

Şu anda Kickstarter projesi olarak bütçe toplayan Mooz, çoktan 100.000Dolar toplamın bulunmakta. Eğer Mooz cihazlarından birine sahip olmak isterseniz, 239 Dolardan başlayan modelleri veya tam seti olan ve 429 Dolardan başlayan ürünleri bulunmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3D yazıcı

Samsung Galaxy S10 parmak izi okuyucusu 3D yazıcıyla kandırıldı!

Yazan:

Samsung Galaxy S10

Bir Imgur kullanıcısı günümüzün en güçlü akıllı telefonlarından biri olan Samsung Galaxy S10‘un ekrandan parmak izi okuyucusunu 3D yazıcıdan aldığı parmak izi baskısıyla kandırdı.

Kandırılma videosunu buradan izleyebilirsiniz: https://www.instagram.com/p/Bv-GLV0hDrI/

İlginizi çekebilir: Huawei P30 ve P30 Pro daha iyi bir Snapchat deneyimi sunacak!

reklam
Huawei P40 reklamı

Samsung Galaxy S10’un parmak izi okuyucusu nasıl aşıldı?

Bir Imgur kullanıcısı bir kadeh üzerinde kalan kendi parmak izinin fotoğrafını çekti, daha sonra Photoshop uygulamasında işledi. 3ds Max işlemini yaparak hazırlanan resimdeki çizgileri üç boyutlu baskıya sokmasına izin veren bir model hazırladı. Ve 13 dakika süren bir baskı işleminin ardından parmak izinin bir kopyasını elde etti. Son olarak elde ettiği bu kopyayla telefonunun parmak izi okuma sensörünü kandırmayı ve güvenlik önlemini aşmayı başardı. Kullanıcı bu işlemin çok daha kısa bir sürede bile tamamlanabileceğini söylemiş. 

Samsung Galaxy S10

Bu olay akıllı telefonlardaki güvenlik önlemlerinin en güveniliri olduğunu kabul ettiğimiz parmak izi okuyucusunun bile ne kadar kolay kandırılabileceğini bir kez daha kanıtladı. Bankacılık uygulamaları gibi önemli işlemlerde bile kullanmaktan çekinmediğimiz yüz tanıma ve parmak izi okuma gibi güvenlik önlemleri daha önce de pek çok kez aşılmıştı.

 

 

 

Devamını oku

3D yazıcı

San Francisco Merkezli Apis Cor 3D Yazıcı ile Ev Yapıyor

Yazan:

San Francisco merkezli bir girişim olan Apis Cor, Rusya’nın bir şehrinde 24 saat içerisinde üç boyutlu yazıcı ile bir ev yaptı.

Apis Cor hasarlı bir evi düzeltmedi ya da önceden üretilmiş panelleri bir araya getirmedi şirketi evi tamamen sıfırdan yaptı. Şirket evin betondan dış duvarlarını, iç parçalarını ve diğer bölümleri mobil bir üç boyutlu yazıcı ile yaptı. Evin boyasını, çatı kaplamasını, kablolamasını, sıvı, ses ve sıcak yalıtımlarını ise işçiler kendileri yaptı ancak bu bile çok uzun sürmedi.

Sonuç olarak ise 24 saatte karşımıza yaklaşık 40 metre karelik bir ev çıkıyor. Bu da ortalama bir otel odası kadar büyük demek. Bir köşk kadar büyük olmasa da küçük evleri seven insanlar için oldukça ideal. Şirketin açıklamasına göre bir ev 10.134 dolar tutuyor. Bu maliyetin büyük bir kısmını ise kapı ve penceler oluşturuyor. Aslına baktığınızda bu ev üzerinde bulunduğu araziden bile çok daha ucuz.

reklam
Huawei P40 reklamı

Şirket sürecin nasıl işlediğini gösteren bir de video yayınladı. Bu videoda iç cephenin nasıl tasarlandığı açıkça görüyor. Ayrıca içerideki Samsung Curved TV kıvrımlı duvara birebir uyuyor. Şirketin açıklamasına göre müşteriler evi istedikleri şekilde ya da büyüklükte yapabilirler.

Devamını oku

3D yazıcı

Star Wars robotu BB-8'den Yılbaşı süsü

Yazan:

Star Wars 7: Güç Uyanıyor filminin gösterimine birkaç hafta gibi kısa bir süre kaldı. Hatırlayacak olursanız filmin tanıtımında görünen ve çok sevilen BB-8 adlı bu sevimli robotun, önceden oyuncakları satılmıştı. Şimdi ise ünlü tasarımcı Martin Hajek bir 3D yazıcı ile kendi minik BB-8 yılbaşı süsünü tasarlamış.

Eğer sizin de bir 3D yazıcıya erişiminiz varsa kendi BB-8’inizi yapmak için gerekli dosyaları “buradan” indirebilirsiniz.

Aşağıdaki fotoğraflarda Martin Hajek‘in BB-8 tasarımına daha yakından bir göz atın.

reklam
Huawei P40 reklamı

star-wars-bb-8-christmas-decoration-3d-print

star-wars-bb-8-christmas-decoration-3d-print-1

23226560571_35d21f82c0_c

Devamını oku