Sosyal medya

Oyun

Microsoft Flight Simulator oyununa Xbox Series X binası modlandı!

Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator oyununa ilginç bir mod yapıldı. Bir oyuncu oyuna Xbox Series X konsolunu bina olarak ekledi.


İlginizi çekebilir; YouTube, içerik oluşturucular için güncellenmiş bilgiler sunmaya devam ediyor

reklam
MSI reklamı

Microsoft Flight Simulator için ilginç bir mod!

Oyun dünyasının son dönemde adından çokça söz ettiren yapımı olan Microsoft Flight Simulator, oyuncular tarafından oldukça beğeniyle oynanmaya devam ediyor. Microsoft’un elinden çıkan oyun, teknik olarak oldukça başarılı bir iş çıkarmış ve gerçekten kaliteli bir simülasyon oyunu olmayı başarmıştı. Modlamanın da mümkün kılındığı oyun, bazen oldukça yaratıcı fikirlerin uygulandığı bir platforma da dönüşebiliyor. Reddit isimli sosyal medya platformunda bir oyuncu oyuna Xbox Series X oyun konsolunu bina olarak eklemeyi başarmış. Yaptığı modelleme ile Microsoft’un Washington merkezini 200 metrelik konsol ile değiştiren Oh_Gaz isimli kullanıcı, bir adet de oyun içi videoyu takipçileri ile paylaştı.

I modelled a 200m Xbox SeriesX for Microsoft’s HQ @ Redmond, Washington from MicrosoftFlightSim

Mod ile alakalı henüz dosya paylaşmayan kullanıcı, özellikle modellemenin kalitesinden dolayı övgüleri üzerine toplamayı başardı. Yakın zamanda PlayStation 5 oyun konsolunu da oyuna ekleyeceğini bildiren Oh_Gaz, uçakların bu konsol binalara iniş yapabildiğini de belirtti. Yeni nesil ile birlikte oyunun sınırları zorlayacağı düşünülürken, PC oyuncularının yaptığı modlar ile birlikte ortaya ilginç ve renkli görüntüler çıkmakta. PC ve Xbox One için an itibariyle satışta olan oyun bakalım uzun süre daha adından söz ettirebilecek mi bekleyip göreceğiz.

Taze mühendis, çizgi roman ve teknoloji sever.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun

DualSense Android ve Windows ile uyumlu olarak geliyor!

Yazan:

Sony, ile Japon kullanıcıların kontrolcü alışkanlığını bozuyor!

DualSense ile alakalı yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. PlayStation 5‘in yeni kontrolcüsü Android ve Windows için tam uyumluluğa sahip olacak.


İlginizi çekebilir; DÜNYANIN EN GÜÇLÜ EKRAN KARTI! | MSI GeForce RTX 3090 Gaming X Trio

reklam
MSI reklamı

DualSense, Android ve Windows’a uyumlu olarak geliyor!

Oyun dünyasının en gözde işlerinden biri olan PlayStation, yeni sürümü ile hayranlarını karşılamaya hazırlanıyor. Kasım ayında oyuncuların karşısına çıkacak olan yeni nesil oyun konsolu kontrolcüsü ile de adından söz ettirmek istiyor. Sony‘nin son zamanlarda içerik üreticilerine gönderdiği DualSense oyun kontrolcüsü, görünüşe göre Android ve Windows işletim sistemleri ile tam uyumluluk içerisinde olacak. Ünlü YouTube içerik üreticisi Austin Evans da yeni nesil oyun kontrolcüsünü önce PC‘ye ardından da Android telefonuna bağlayarak test etti.

Ekstra uygulamaya gerek olmadan bağlanan DualSense, tüm fonksiyonlarının kullanılabildiğini de göstermiş oldu. Xbox xCloud hizmetine dahi bağlanan kontrolcü, görünüşe göre hem PC hem de PlayStation 5 sahiplerini fazla masrafa sokmayacak. Zira bir önceki nesilde böyle bir destek sağlanamazken, çoğu zaman oyuncular üçüncü parti uygulamalar indirmek durumunda kalıyorlardı. Hali hazırda Xbox oyun kontrolcülerinin de sorunsuz çalıştığı PC işletim sisteminde artık Microsoft‘un bir rakibi var. 19 Kasım tarihinde piyasaya çıkacak PlayStation 5, önümüzdeki günlerde de gündemde kalmaya devam edecek gibi gözüküyor. Bakalım Sony yeni nesil oyun dünyasına yön vermeyi başarabilecek mi bekleyip göreceğiz.

Devamını oku

Haber

Marvel’s Avengers, sadece eylül ayında 2.2 milyon dijital kopya sattı!

Yazan:

Dijital satışlar hakkında bilgi sağlayan SuperData’nın raporuna göre, Crystal Dynamics tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanan Marvel’s Avengers, sadece eylül ayında 2.2 milyon dijital kopya satmayı başardı. Beklenilenden çok daha iyi bir tablo çizen yapım, oyuncuların beğenisine sunulmasıyla ciddi eleştiriler toplamıştı.

Rapora göre, Marvel’s Avengers lansman ayı içerisinde yaklaşık 2.2 milyon dijital kopya sattı. Bu rakam Marvel’s Spider-Man’in lansman ayında yakaladığı satış sayısıyla neredeyse aynı olmasıyla dikkat çekti. Ancak Spider-Man’in sadece PlayStation 4 için özel olduğunu ve Avengers’ın birçok platformda yayınlandığını düşünürsek Spider-Man halen yarışın galibi. Square Enix bazında değerlendirildiğinde bunun, firmanın ikinci büyük dijital başarısı olduğu söyleniyor.

reklam
MSI reklamı

İlginizi çekebilir: Popüler şaka gerçek oldu: Microsoft, Xbox buzdolabı üretti!

marvels avengers game oyun

Bir platform oyunu olarak tasarlanan ve sürekli yeni içeriklerle güncel kalması düşünülen Marvel’s Avengers, son haftalarda aktif oyuncu sayısında ciddi bir düşüş yaşamıştı. Bu detayı farkeden yapımcı firma, oyunla ilgili bir yol haritası yayınlayarak yeni içerikler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Avengers’ın ardından listede, 1.9 milyon ile NBA 2K21 adlı yapım yer alıyor. İlerleyen günlerde yayınlanan yol haritasıyla birlikte tekrar satış rakamlarında yukarılara doğru oynaması beklenen yapımın, şu an için satışlara kıyasla aktif oyuncu sayısında kötü bir durumda olduğu aktarılıyor.

Devamını oku

Oyun

Minecraft, 2021’de oynamak için Microsoft hesabı gerektirecek

Yazan:

Minecraft oyuncuları, Microsoft’un son 6 yıldır oyuna sahip olmasına rağmen bugüne kadar Microsoft hesabı olmaksızın oyunu oynayabiliyorlardı. Ancak bu durum 2021’de değişecek, 2021’den itibaren Microsoft hesabı olmayanlar Minecraft’ı oynayamayacak.


İlginizi çekebilir: Minecraft, ücretsiz olarak PlayStation VR desteğine kavuşuyor

reklam
MSI reklamı

2021’den itibaren Minecraft, Microsoft hesabı gerektirecek

Minecraft’ı Microsoft hesabı olmadan oynuyorsanız ve hesap açmaya gönlünüz de yoksa, 2021’de zorunlu olarak bu alışkanlığınızdan vazgeçmek zorunda kalacaksınız. Çünkü Minecraft’ın resmi blog sayfasında yapılan duyuruya göre, 2021’den itibaren oyunu oynayabilmek için Microsoft hesabı zorunlu olacak. Bu bağlamda, oyunun orijinal sürümüne sahip olanlar Microsoft hesabı açmadığı sürece Minecraft zevkinden mahrum kalacak.

Oyunun, 2011 yılında yapılan konsol lansmanından bu yana ayrı ayrı geliştirilmiş olan iki versiyonu bulunuyor. Daha önce orijinal Minecraft: Java Edition’da Mojang hesapları kullanılıyorken, oyunun konsoldaki adı ve Windows mağazası sürümü olan Minecraft: Bedrock Edition ise Microsoft hesaplarını kullanıyordu. Bu değişiklikten sonra hesaplar birleşecek. Yalnız oyunlar birleşmeyecek, yani her iki sürüm de her zamanki gibi ayrı ayrı oyunlar olarak yoluna devam edecek.

Minecraft
Paylaşılan blog gönderisinde Minecraft geliştiricileri, Mojang hesaplarından geçiş yapan oyuncuların herhangi bir bilgi kaybetmeyeceğini ve yeni hesapların iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) ile birlikte, oyunun Bedrock Edition varyantında bulunan ebeveyn denetimleri ve sohbetleri engelleme yeteneği gibi diğer güvenlik özelliklerini de koruyacağını söylüyor.

Önümüzdeki aylarda oyunculara nasıl geçiş yapacakları konusunda toplu e-posta gönderilecek ve yeni bir hesap oluşturabildiklerinde profil sayfalarında ek bir bildirim alacaklar. Blog gönderisinin yanı sıra geliştirici Mojang, geçiş hakkında oyunculara nedir, ne değildir? tarzında bilgi vermek ve potansiyel şikayetlere açıklık getirmek için özel bir video da hazırladı.

Geçtiğimiz aylarda Facebook da, sahibi olduğu Oculus’un gözlüklerinde benzer bir hamle yapmış ve kullanıcılara Facebook hesabı açma zorunluluğu getirmişti. Microsoft’un bu hamlesi de, Minecraft gibi dünyanın en çok oynanan oyunlarından birinin oyuncularını, özellikle Microsoft hesabı olmayanları, eğer hala oyunu seviyorlarsa mecburen dikenine de katlanmaya mecbur bırakacak. Anlaşılan tüm şirketler, kullanıcılarını kendilerine bağlamak için yoğun efor sarf etmeyi kafasına koymuş.

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler