Sosyal medya

İnceleme

Logitech G710+

Logitech-G710+

Logitech’in ilk mekanik oyuncu klavyesi

Oyun oynarken işi profesyonellik seviyesinde yükseltmek istiyor ve bu yüzden ekipmanlarınızın tepki zamanlarına önem veriyorsanız, bu mekanik klavye tam size göre.

Oyunlar büyük oranda mobile ve konsollara kayıyor gibi görünse de, oyunlardan maksimum keyif almak isteyenler bilgisayarlarından vazgeçemiyorlar. Klavye ve fare ile oyun oynamanın keyfi ayrı, daima ayrı kalacak. Firmalar da bilgisayar oyuncularının maksimum keyifi almaları için, oyunculara özel ürünler hazırlıyorlar. Logitech G710+ da bunlardan biri.

Logitech G710+’ın en önemli özelliği, firmanın ilk mekanik oyuncu klavyesi olması. Oyuncu ürünleriyle haşır neşir olan pek çok kişinin ilgisini çeken Logitech G serisi, ilk defa mekanik bir klavye ürününü içeriyor. Şimdi G710+’ı biraz daha yakından tanıyalım.

Tuşların dizilimleri, tam olması gerektiği gibi. Tüm tuşlar yerli yerinde. Standart dizilimli klavyelerle yazmaya alışkınsanız, G710+’ta herhangi bir sorun çekmezsiniz. Dizilimler, boşluklar harika. Standart klavyelerde birden çok tuşa basılamaması problemi, bu klavyede aşılmış. Yani artık araba yarışı oynarken hem gaza, hem NOS’a, hem el frenine, hem de döneceğiniz yöne basmanız mümkün. Oyun oynarken veya yazı yazarken bu klavye ile sorun yaşacağınızı hiç sanmıyorum açıkçası.

Klavyenin sol tarafında 6 tane programlanabilir tuş var ve bu tuşları 3 ayrı hafızaya kaydedebiliyorsunuz. Özellikle G510’daki 3 sıra G tuşunun ardından, tek sıra G tuşunun çok daha makul göründüğünü belirtmem gerek. Firmanın her oyuncu klavyesinde bulundurduğu Windows tuşu engellemesi, aydınlatması ve aydınlatma ayarları, G710+’ta da bulunuyor. Medya tuşları dahil tüm tuşların, klavyenin ana tuşlarından uzak konumlandırılmış olması, oyuncunun elinin çarparak alakasız bir tuşa basmasını engelliyor. Ayrıca tek renkli aydınlatmasının, diğer Logitech G klavyelerine oranla çok daha parlak olduğunu belirtelim.

Ürünün kablo bağlantı yerinde bir USB 2.0 portu bulunuyor. Bilgisayara bağlantıda 2 USB portu harcayan klavyenin kablosu da bir hayli kalın. Neredeyse serçe parmağım kadar. Diğer G serisi klavyelerde bulunan ve klavyenin üzerine sıvı döküldüğünde olduğu gibi aşağıya akmasını sağlayan sıvı iletim deliklerini de, bu klavyede göremedim.

Mekanik klavye

Logitech’in G15, G19, G510, G110 ve belki daha fazla oyuncu klavyesini kullanan biri olarak G710+’ta ilk fark ettiğim şey, mekanik tuşlarının farklı bir hissiyat sunuyor olması. Tuşlar, diğer ürünlere göre daha yüksek. Basış hissi daha sert ve klavyenin ses çıkarıyor olması sebebiyle bastığınızı tam olarak anlayabiliyorsunuz. Tabii bu ses, günlük kullanımda bir eksi anlamına gelebiliyor. Mesela şu yazıyı yazarken hemen yanımda oturan Gökhan’ın “Yeter ulan çıtır çıtır!” diyerekten uçan tekme atmasından korkuyorum.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval