Sosyal medya

Haber

KYOCERA doküman koruyucuları ile tanışın

KYOCERA

KYOCERA Document Solutions’ın Türkiye temsilcisi KYOCERA Bilgitaş; KYOCERA Doküman Koruyucuları ile müşterilerine dört dörtlük baskı güvenliği hizmeti sunuyor. KYOCERA Doküman Koruyucuları; KYOCERA SecureAudit, KYOCERA Net Manager ve KYOCERA Fleet Services yazılımlarından oluşuyor. Bu yazılımlardan: KYOCERA SecureAudit; ofis baskı cihazlarında bulunan muhtemel güvenlik açıklarının tespit edilmesi ve cihazların güvenlik durumlarının düzenli olarak izlenmesine, KYOCERA Net Manager; baskı cihazı kullanım verilerinin çalışan, departman ve proje bazlı takibi ile hassas dokümanların cihazlarda unutulmasından kaynaklanan veri sızıntılarının önüne geçen güvenli baskı işlevlerine, KYOCERA Fleet Services ise tüm cihaz filosunun sarf malzemesi miktarı, yazılım güncellemeleri ve servis ihtiyaçları açısından düzenli olarak takip edilmesine ve muhtemel ihtiyaçların mümkün olan en hızlı ve efektif şekilde giderilmesine odaklanıyor.
KYOCERA
KYOCERA Bilgitaş’ın Doküman Koruyucuları ile sunduğu baskı güvenliği stratejisi, kullanıcıların bilgisayarlarından baskı cihazlarına gönderdikleri tekil belgelerdeki verilerin korunmasından tüm bir cihaz filosunun anlık ve ayrıntılı kontrolüne kadar baskı süreçlerinin güvenliğinin her aşamada ve her açıdan sağlanmasını içeriyor. KYOCERA Bilgitaş İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Türkay Terzigil, baskı güvenliğinin önemi ve KYOCERA Doküman Koruyucuları çalışmaları hakkında şu açıklamalarda bulundu;

“Son yıllarda bilgi güvenliği ve kişisel verilerin korunması konusunda tüm dünyada eskisinden daha geniş ve yaptırım gücü yüksek yasal düzenlemelerin uygulamaya girdiğini görüyoruz. Ülkemizde 2016 yılında yürürlüğe giren Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nu da bu durumun önemli göstergelerinden biri olarak değerlendirebiliriz. Bu çerçevede pek çok işletme, bünyesinde barındırdığı hassas ve gizli verilerin korunması için bütüncül güvenlik stratejileri oluşturma ve BT güvenlik altyapısını geliştirme yoluna gidiyor. Ancak yapılan araştırmalar, kurumsal güvenlik stratejileri oluşturulurken, her gün milyonlarca belgenin işlendiği yazıcı ve fotokopi makinelerinin çoğunlukla görmezden gelindiğini ve kapsam dışı bırakıldığını ortaya koyuyor. Oysa baskı işlerinin yazdırma sırasında kötü amaçlı kişilerce müdahaleye uğraması, yazıcı sabit disklerinin ele geçirilmesi ve hassas dokümanların çalışanlar tarafından cihazlarda unutulması bugün işletmelerde veri kaybının en büyük sebeplerini oluşturuyor.
KYOCERA
KYOCERA Bilgitaş olarak Doküman Koruyucuları ile hem Türkiye’deki işletmeleri artık tıpkı birer bilgisayar gibi çalışan ve bilgisayarların hedef olabileceği her türlü güvenlik riskiyle aynı şekilde karşı karşıya olan yazıcı ve MFP’lerin güvenliğinin ne kadar önemli olduğu konusunda bilinçlendirmeyi ve çok yönlü baskı güvenliği çözümlerimizle müşterilerimize eksiksiz baskı güvenliği hizmeti sunmayı hedefliyoruz.”

KYOCERA Bilgitaş’ın 2018 Yılı Bayi Toplantısı Antalya’da Gerçekleşti

Uluslararası bağımsız araştırma şirketi IDC’nin verilerine göre 2017 yılı Türkiye A3 fotokopi makinesi Pazar lideri olan KYOCERA Bilgitaş’ın 2018 bayi toplantısının odağında, lider bir baskı donanımları sağlayıcısı olmanın yanı sıra müşterilerine sektörel ve işletmeye özgü ihtiyaçlara yönelik, kapsamlı doküman çözümleri sunan bir doküman yönetimi iş ortağı olma hedefi vardı. Bu kapsamda bayilerle şirketin yeni döneme dair öngörüleri ve hedefleri paylaşılırken bayilerin KYOCERA Bilgitaş’ın Pazar liderliğindeki önemli payı üzerinde duruldu. Bayi toplantısında açıklanan ve gelecek dönem için hedeflerini gerçekleştiren bayilerin ödülü olarak belirlenen her şey dahil Vietnam gezisi ilgiyle karşılandı. Toplantının sonunda 2017 yılında bölgelerinde en büyük satış başarısını gösteren bayilere ödülleri Genel Müdür Murat Ada tarafından takdim edildi.

KYOCERA

KYOCERA Bilgitaş bayileri toplantının ardından senenin yorgunluğunu düzenlenen rehberli Side Antik Kenti – Manavgat Şelalesi tur programı ve fasıllı gala yemeğiyle atarak Antalya’dan yüksek moralle ve yeni hedeflerle ayrıldılar.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Samsung Galaxy Fold satışları 1 milyonu aştı!

samsung galaxy fold

Samsung Galaxy Fold, şubat ayında tanıtıldıktan sonra beraberinde bir çok soru işareti de getirmişti. Özellikle katlanır ekran ile ilgili sorunların olduğu tüm uluslararası medyada konuşuluyordu. Samsung‘un ilk katlanabilir modeli olan telefon sonunda eylül ayında piyasaya sürüldü ve satış konusunda beklenmedik rakamlara ulaştı. Samsung Galaxy Fold 1 milyon satış rakamını aştı!


İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy A71, 64 MP kamera ile tanıtıldı!


Samsung Galaxy Fold, geçtiğimiz eylül ayında 1980 dolar gibi dudak uçuklatan cinsten bir fiyat ile raflarda yerini almıştı. Akıllı telefon dünyasına katlanıp açılabilir ekran tasarımı ile farklı bir giriş yapan model, yüksek fiyatına rağmen 1 milyondan fazla satış yapmayı başardı. Tüm akıllı telefon piyasası düşünüldüğünde bu rakam çok yüksek gibi görünmeyebilir. Fakat pahalı satış fiyatı ve tasarımsal olarak getirdiği farklar göz önüne alındığında, Samsung‘un gayet iyi bir iş çıkardığını söyleyebiliriz.

samsung galaxy fold

Samsung‘un cesur bir adımla ürettiği katlanabilen akıllı telefon denemesi piyasanın ileride nasıl şekilleneceğine de yön verebilir. Zira diğer telefon üreticileri de gelecekte bu teknolojiye yatırım yapma eğilimindeler. Özellikle de Samsung’un Galaxy Fold satışlarından elde ettiği 2 milyar dolarlık kazanç düşünülürse cevabı hiç uzakta aramamak gerekiyor. Bu kazancı sadece 3 aylık periyot içerisinde elde ettiklerini de söyleyelim.

2020 yılı katlanabilir telefonlar açısından pek çok yenilikle gelecek gibi gözüküyor. Hatta serinin devamı olacak Galaxy Fold 2 ile ilgili resmi olmayan söylemler ve iddialar ortaya atılmış durumda. Bu da bize katlanabilir telefon dünyasının ne tür bir eğilim içerisine doğru ilerlediği ile ilgili ipuçlar veriyor. Samsung, katlanabilir telefon piyasasındaki satışlarının 2020 yılı içerisinde 6 milyona ulaşmasını beklediğini de belirtti.

Samsung Galaxy Fold özellikleri

Telefona ait temel özelliklere hızlıca gelin bir göz atalım.

 • Katlanabilen 7.3” büyüklüğünde Dynamic Amoled ekran (katlandığında 4.6”)
 • Açıkken, 160.9 x 117.9 x 6.9 mm kasa boyutu
 • Katlandığında, 160.9 x 62.9 x 15.5 mm kasa boyutu
 • 263 gram ağırlık
 • Yaklaşık %85.7 ekran/kasa oranı
 • 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 855 işlemci
 • Adreno 640 grafik arabirimi
 • 12 GB RAM
 • 512 GB depolama alanı (UFS 3.0)
 • 3’lü arka kamera: 12 MP  ana, 12 MP telefoto, 16 MP ultra geniş açı kamera (2160p@60fps’e kadar video kaydı)
 • 2’li ön kamera: 10 MP geniş açı kamera, 8 MP derinlik sensörü (2160p@30fps’e kadar video kaydı)
 • 4380 mAh batarya
 • 15W hızlı ve kablosuz şarj
 • Bluetooth 5.0
 • USB Type-C 3.1
Devamını oku

Haber

The Game Awards 2019’da duyurulan oyunlar!

Yazan:

The Game Awards 2019

The Game Awards 2019 etkinliğinde birbirinden güzel yeni oyunlar duyuruldu.

Türkiye saati ile 04:30’da başlayan etkinlik, yılın en iyi yapımlarının dışında, yeni oyunlara da ev sahipliği yaptı. Oyun dünyasının en önemli ödül organizasyonlarından biri sayılan The Game Awards’da mevcut yılda başarılı olan oyunlara bir çok alanda ödül veriliyor. Özellikle Microsoft, yeni oyun konsolu Xbox Series X’i duyurmasıyla birlikte, konsola özel çıkan oyunlarla etkinliğe damga vurdu. Etkinlikte ayrıca PlayStation 5’e özel olarak duyurulan ilk oyun Godfall için de bir açıklama yapıldı. Oyuncuların her sene yeni oyun duyuruları için beklediği etkinliğin bu sene duyurulan yapımlarına beraber bakalım.

İlginizi çekebilir: Microsoft, yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X’i duyurdu!

Microsoft’un yeni konsoluyla birlikte duyurduğu Senua’s Saga: Hellblade II

Ghost of Tsushima

Serinin ikinci oyunu, The Wolf Among Us 2

Hızlı ve Öfkeli serisinin yeni oyunu, Fast and Furious Crossroads

PlayStation 5 için duyurulan ilk özel oyun, Godfall


League of Legends’ın
yaratıcısı Riot Games’ten iki yeni oyun

Convergence

Ruined King

PlayerUnknown tarafından geliştirilen yeni oyun, Prologue

Amazon Game Studios’un yeni MMO oyunu, New World

Xbox Series X için özel olarak geliştirilen muhteşem oyun, Ori and the Will of the Wisps

Oyunun soundtrack’inde yer alan sanatçılar için yeni video, Cyberpunk 2077

Konsol dünyası ve MMO evreni için aktif geçen The Game Awards 2019 hakkında siz neler düşünüyorsunuz ?

Devamını oku

Haber

Microsoft, yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X’i duyurdu!

Yazan:

Microsoft, The Game Awards etkinliğinde şaşırtıcı bir şekilde yeni oyun konsolu Xbox Series X’i duyurdu. Bugüne kadar Project Scarlett olarak lanse edilen konsol, yeni ismiyle karşımıza çıktı.

Microsoft tarafından yayınlanan videoda,konsol tasarımının diğer serilere nazaran bir hayli garip olduğu görülülüyor. Xbox başkanı Phil Spencer yeni ürünleri için yaptığı açıklamada “Xbox Series X gelecek tatil sezonunda bizi konsol oyunculuğunun geleceğine götürecek. En hızlı ve en güçlü Xbox konsolumuz performans, hız ve uyumluluğu yeni bir seviye oluşturacak” şeklinde konuştu. Microsoft gelecekte, yeni konsolu için geliştirdiği oyunları hem Windows 10 mağazası, hem de Steam aracılığıyla kullanıcılara sunmayı planlıyor. Geliştirilen yapımların, 15 stüdyoda hazırlandığı ve bunların PC platformuna da geleceği belirtildi. Ortaya çıkan oyunlardan biri de kullanıcıların çok sevdiği Senua’s Saga: Hellblade 2 olacak.

İlginizi çekebilir: Call of Duty Mobile sadece iki ayda 170 milyon indirmeyi aştı!

Firma uzun bir süredir Sony ve Nintendo gibi konsol üreticilerinin gerisinde kaldığını düşündürse de, bu sürpriz çıkış ile gelecek yıllara iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Cross-platform oyunların ve oyuncularının çoğalması ile birlikte Microsoft’un hali hazırda kullandığı Xbox Game Pass aracılığıyla, Xbox konsol ve PC oyuncularını birlikte aynı oyun içerisinde görebilmemiz için çalıştığı belirtildi.

Xbox Wireless Controller hakkında da konuşan Spencer, “Boyutu ve şekli daha geniş bir kitleye hitap edecek şekilde düzenlendi ve ayrıca ekran görüntüleri ve oyun klipleri almayı kolaylaştırmak için yeni bir Paylaş düğmesine sahip” dedi. Kontrol cihazı tüm Xbox One konsolları ve Windows 10 PC’ler ile uyumlu şekilde çalışabilecek. Doğal olarak eski konsollara ait kontrol cihazları Series X için kullanılamayacak. Düşük gecikme süresi için sık sık özel bir ekibin çalıştığını vurgulayan Spencer, firmanın bu konuya ne kadar önem verdiğini gözler önüne seriyor.

Xbox Series X, Amd’nin yeni Zen 2 ve Radeon RDNA mimarisine sahip, özel olarak tasarlanan işlemcilerini içeriyor. Yükleme sürelerinin büyük sorunlar yarattığı günümüzde, bu problemin önüne geçebilmek için NVMe SSD kullanılan cihaz, 8k çözünürlük, RTX serisinden hatırlayacağımız ışın izleme teknolojisi ve 120 FPS’e kadar kare hızı sunuyor.

Fiyatı ve bir çok özelliği hakkında detay verilmeyen konsolun 2020 yılının sonlarında kullanıcılara sunulması bekleniyor. Rakibi Sony’nin de PlayStation 5 için 2020 yılı sonunu gösterdiğini hatırlarsak, kıyasıya bir mücadelenin bizleri beklediğini söylemek yanlış olmaz.

Devamını oku