Sosyal medya

Kripto Para

Japon kripto para borsası Bitpoint Cardano (ADA) listelemesi için tarih verdi!

Japon kripto para borsası Bitpoint, bu ay içerisinde gerçekleştirmeyi planladığı Cardano (ADA) listelemesi için tarih verdi. Bitpoint tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamada borsanın ADA listelemesi yapacağı ve bunu yapan ilk Japon borsası olacağı bildirilmişti.

Bitpoint Cardano


 

İlginizi çekebilir: Çin Merkez Bankası, Shenzhen’deki 11 kripto para firmasını sıkıştırıyor!


Bitpoint, ADA listelemesi ile ilgili detayları paylaştı. Buna göre ADA, Bitpoint borsasında 25 Ağustos günü saat 23:30 UTC’de listelenecek. Listeleme, ülkemizde TSİ 26 Ağustos  02:30’a denk geliyor.

Bilindiği üzere Japonya, bulunduğu bölge içerisinde kripto para borsalarına yönelik son derece katı düzenlemeleri bulunan bir ülke. Cardano’nun Japon borsasında listelenecek olması, yetkililerin nispeten olumlu yaklaşımlar içerisinde olduğu şeklinde yorumlanabilir.

Diğer taraftan Cardano ağında beklenen büyük Alonzo hard forkunun gerçekleşmesine de çok kısa bir süre kaldı. Alonzo’nun 12 Eylül tarihinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yükseltme ile birlikte Cardano’nun akıllı sözleşmesi tanıtılacak. Şu anda akıllı sözleşme pek çok borsa ve dApp geliştiricisi tarafından test ediliyor.

Popüler altcoinlerden biri olan ADA, geçtiğimiz günlerde bildirdiğimiz gibi 2 dolar seviyesine göz kırpmıştı. Son 1 hafta içerisinde %15,54 değer artışı yaşayan ADA fiyatı yazı sırasında 2,15 dolar seviyesinden işlem görüyor.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

1 yorum

1 yorum

  1. Burhan

    24 Ağustos 2021 at 10:17

    Meraba cihiliz nolur acaba bilgi verebilirmisiniz tskler

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir