Sosyal medya

Kripto Para

Cardano (ADA) 2 dolara göz kırptı!

Proof-of-Stake blok zincirinin yerel kripto para birimi Cardano (ADA), bugün erken saatlerde OKEx borsasında 12 haftanın en yüksek seviyesi olan 1,99 dolara ulaştı. Yalnızca bir hafta içerisinde %42 yükseldikten sonra 16 Mayıs’ta kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,45 dolardan %20’den daha az uzakta.


İlginizi çekebilir: Stablecoinler gelecekte bankaların gözdesi olabilir mi?


CoinMarketCap verileri, ADA’nın ilk 50 kripto para birimi arasında en iyi performans gösteren altcoin olduğunu gözler önüne seriyor. Piyasa değeri sıralamasına göre 5. Sırada yer alan ADA, 3. sıradaki BNB’yi yerinden edebilir.

Cardano için gündem oldukça yoğun. Listelenme şartlarının oldukça zor olduğu Japonya’da onay alan Cardano, büyük bir başarı elde etti. IOHK’nın gündemini yakından takip edenler için ADA yükselişi şaşırtıcı değil.

ADA fiyatı, piyasa düşüş trendi içerisinde iken bile 1 doların altına düşmedi. 1 dolar seviyesini güçlü bir şekilde koruyan ADA’nın 2 doları aşması, kripto parayı yeni bir ATH seviyesine ulaştırabilir. Günlük grafik incelendiğinde RSI aşırı alım bölgesinde seyrini sürdürüyor.

Bu sırada Hoskinson, Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin ikinci en büyük blok zincirini ısrarla reddetmesi nedeniyle yakın zamanda kaynama noktasına ulaşan Bitcoin ve. Ethereum tartışmasına katıldı. Cardano yaratıcısı, kripto evangelisti Anthony Pompliano’ya verdiği yanıtta, Bitcoin’den daha iyi olduğunu iddia ederek ortak bulunmasına yardımcı olduğu rakip projeyi övdü. Temmuz ayında Hoskinson, Lex Fridman röportajı sırasında kripto kralını, bira göbeği olan tükenmiş bir futbol yıldızına benzetmişti.

Dün, Twitter CEO’su Jack Dorsey, projeyi “dolandırıcılık” olarak tanımlayan bir tweetin ekran görüntüsünü paylaştı. Tweet, Ethereum topluluğu tarafından tepkiyle karşılandı.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir