Sosyal medya

Nasıl Yapılır

Rehber: iOS 7’ye Jailbreak nasıl yapılır?

jail

Geçtiğimiz günlerde size iOS 7 için Untethered Jailbreak’in çıktığı haberini duyurmuştuk. Bilmeyen kullanıcılar için iOS  7’ye Jailbreak nasıl yapılır adım adım gösterelim istedik. Ancak öncelikle daha önce sitemizde yayınladığımız “Jailbreak nedir?” konusuna isterseniz buradan göz atabilirsiniz. Ayrıca Jailbreak işleminin Apple tarafından tavsiye edilmeyen ve cihazınızı garanti kapsamında bırakabilecek bir durum olduğunu da unutmayın.

1.Adım – Yedekleme

Jailbreak işlemine geçmeden önce kesinlikle iTunes veya iCloud üzerine yedekleme yapmanızı öneriyoruz. Çünkü jailbreak yaparken herhangi bir sorun çıkabilir, veya daha sonra geri dönüş yapmak isteyebilirsiniz. Yedekleme işlemini cihazınızı iTunes’a bağlayarak aşağıdaki görselde gördüğünüz şekilde yapabilirsiniz.

m1

 

2. Adım – iOS versiyonunuzu kontrol edin

Yedeklememizi yapıp, kafamızı rahatlattığımıza göre iOS cihazımızın Jailbreak için doğru sürümde olup olmadığını kontrol etmemiz gerekiyor. Aşağıdaki görselden de anlayabileceğiniz üzere iOS sürümüne ulaşıyoruz ve iOS 7 ila iOS 7.0.4 arasında bir sürüm kullandığımızdan emin oluyoruz.

m2

 

4. Adım – Varsa Şifrenizi Kaldırın

Eğer iOS cihazınızda şifre kullanıyorsanız, Jailbreak işlemine geçmeden önce kaldırmanız gerekiyor. Ayarlar sekmesinden aşağıdaki yönergeleri izleyerek şifrenizi kaldırın.

1

 

5. Adım – Jailbreak

evasi0n Mac veya Windows sürümü Jailbreak dosyasını indirin. İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosyayı herhangi bir yere çıkartın ve iOS cihazınız PC’ye bağlı iken evasi0n 7.exe dosyasını çalıştırın. Gelen ekranda aşağıda da görebileceğin üzere Jailbreak yazan tuşa basın.

5

 

6. Adım

41

Bu işlem bittikten sonra telefonunuzun uygulama menüsünde bulunan Cydia uygulamasını çalıştırın. Uygulama sizin dosya sisteminizi oluşturacak ve bu işlem gerçekleşirken telefona hiçbir şekilde müdahele etmeyin. İşlemin biraz zaman alabileceğini de unutmayın.

7. Adım

Cydia işlemi tamamlandığında Cydia mağazası sizden güncelleme yapmanızı isteyecektir. Bu güncellemeyi de yapın ve Jailbreak’i tamamlanmış iOS cihazınızın keyfini çıkarın.

TP-LINK TL-PA4010KIT video inceleme

Bunlar da ilginizi çekebilir
Kerem Enginar

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval