Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

iOS 7 resmi olarak tanıtıldı

Apple’ın dört gün sürecek WWDC 2013 geliştirici etkinliği dün itibariyle başladı. Etkinliğin başlangıcında alışık olduğumuz gibi uygulama mağazası ve diğer bazı yazılımlarıyla alakalı istatistikleri paylaşan Apple, daha sonra beklendiği gibi yeni mobil işletim sistemi iOS 7’nin duyurusunu ve tanıtımını yaptı.

Belirtilene göre tasarım açısından adeta baştan yaratılan iOS 7, Apple’ın tasarım şefi Sir Jonathan Ive’nin ellerinde şekillendi. Farklı uygulama simgeleri, şeffaflığı ve arayüz animasyonları ile dikkat çeken Apple’ın yeni mobil işletim sistemi ile ilgili Tim Cook, “iPhone çıktığından bu yana iOS’taki en büyük değişiklik” yakıştırmasını yapıyor.

iPhone, iPad ve iPod Touch sahiplerinin önümüzdeki sonbahar itibariyle kullanabilecekleri iOS 7, iPhone 4, iPhone 4S, IPhone 5, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini ve beşinci nesil iPod Touch cihazları tarafından desteklenecek.

Öte yandan etkinlikte iPad ve iPod Touch cihazları için geliştirilen yeni işletim sistemi iOS 7’nin yanı sıra Mac platformları için geliştirilen işletim sistemi OS X Mavericks ve Mac iTunes Radio tanıtıldı.

ios-7-mockup-635

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İsmail Göktuğ

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval