Sosyal medya

Haber

Ice Bucket Challange ile ülkemizde ne kadar bağış toplandı?

Ice Bucket Challange
Ice Bucket Challange

Ice Bucket Challenge Türkiye’de ne kadar bağış topladı?

ALS (Amiyotrofik Lateral Skleroz) hastalığına dikkat çekmek ve bağış toplanması amacıyla ortaya atılan Ice Bucket Challenge furyası ülkemizde de kısa sürede dikkatleri üzerine topladı. Kafadan aşağı buzlu suyun dökülmesinin sebebi hastalığın yaşattığı etkileri bir an olsun hissedebilmek. Ünlü ünsüz herkesin destek verdiği bu etkinlik sayesinde her gün Facebook ve Instagram zaman tünelinde bol bol videolar görüyoruz. Peki kampanya amacına ulaştı mı?

Meydan okuma yöntemiyle kampanyaya katılımın sayısı beklenenden fazla oldu. Peki bağışlarda durum ne? İnsanlar bunu eğlenmek için mi yapıyorlar yoksa gerçekten hastalığa dikkat çekip gerekli bağışı da yapıyorlar mı? Ice Bucket Challenge iki hafta gibi bir süredir hayatımızda. Fakat ülkemize her şey gibi bu da gecikmeli olarak geldi ve bir haftadır ülkemizde. 1 haftada Türkiye’de toplanan bağış miktarı 435 bin TL. Yeterli olup olmadığını bilemeyiz fakat en azından videoyu çeken insanlar arasında bağış yapmayı ihmal etmeyenleri de görmek oldukça güzel.

Bu arada katılanların bir kısmının yanlış anladığını bir kısmınında beceremediğini görmüştük. Başaramayanları görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Uğur Karapaça

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval