Sosyal medya

Donanım

HP, Kingston bünyesinde bulunan HyperX’i resmi olarak satın aldı!

hp hyperx

HP Inc., bugünden itibaren Kingston Technology Company’nin oyun birimi olan HyperX’in resmi olarak yeni sahibi oldu. Şirket yetkilileri tarafından yapılan duyuruya göre HyperX’i satın alma işlemleri tamamlandı. Peki HP tarafından yapılan bu satın alma, hem HyperX açısından hem de HP açısından ne anlama geliyor?


İlginizi çekebilir: Bitcoin paranın yerini alabilir mi? | Nedir bu Bitcoin!


HP, oyun birimlerinde ciddi bir atılım yapabilir

Bu satın alma ile HP’nin oyun ve çevre birimleri segmentindeki büyüme stratejisinin desteklenmesi amaçlanıyor. HP Inc. Kişisel Sistemler Başkanı Alex Cho yaptığı konuşmasında; “HyperX’in başarıya ulaşmasına vesile olan çalışanlarını HP’de resmi olarak ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. HyperX, oyuncular arasında sadık bir takipçi kitlesi oluşturdu ve bizler de HyperX markasını daha da güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi. Sözlerine devam eden Alex Cho, “Bu satın alma, geleceğin teknolojik deneyimlerini yaratmak, değerli partnerliklere erişmek ve yeni büyüme kaynaklarının önünü açmak gibi yeteneklerimizi daha da ileriye taşıyacak.” diye de ekledi.
alex cho

HP Inc. Kişisel Sistemler Başkanı Alex Cho

Ürün gamı tarafından bakıldığı zaman birçok ödüllü ürüne sahip olan HyperX, kulaklıklar, klavyeler, mouselar, mouse padler, USB mikrofonlar ve konsol aksesuarları dahil olmak üzere çeşitli oyun çevre birimlerinde dünyanın önde gelen markalarından biri konumunda. E-Spor sektörü de dahil olmak üzere birçok sektörde sponsorluklara da sahip olan şirket; satış grafiklerinde de genel anlamda başarılı istatistiklere sahip. Bugünden itibaren oyuncu ürünleri sektöründeki bütün tecrübesini de HP’nin bilgi birikimiyle birleştirecek olan şirketin, yakın gelecekte başarı ivmesini artırması da bekleniyor. Umarız bu satın alma işlemi, hem HP hem de HyperX adına yararlı ve verimli olur.
HP tarafından gerçekleştirilen satın alma işleminin bedeli ise, 425 milyon USD olarak açıklandı.
hp-omen

HP’nin HyperX’i satın alacağı 3 ay önceden duyurulmuştu

25 Şubat 2021 tarihinde HP tarafından yapılan açıklamada, HyperX’in oyun çevre biriminin satışı için Kingston ile anlaşma sağlandığı ifade edilmiş ve 425 milyon dolar tutarındaki anlaşma kapsamında markanın kulaklık, klavye, mouse ve oyuncu aksesuarlarının bütün haklarının HP’nin olacağı belirtilmişti. Fakat HyperX markası taşıyan DRAM bellek ve SSD serileri bu anlaşmaya en azından şimdilik dahil değil. Regülatör kurumların onay vermesiyle de beraber oyuncu birimlerinin satışı da resmi olarak gerçekleşmiş oldu.
hp-hyperx

Omen serisinde ne gibi değişiklikler göreceğiz

Bilindiği üzere HP’nin bünyesinde oyunculara yönelik OMEN serisi de yer alıyor. Dolayısıyla OMEN ve HyperX arasında yakın zamanda bir iş birliği görebiliriz. Bununla beraber oyuncu donanımı alanında ASUS, Steelseries, Logitech, Corsair ve Razer gibi markaların yer aldığı bir rekabet mevcut. Bakalım bu rekabette HyperX, HP’nin de desteğini arkasına alarak rakiplerine üstünlük sağlamayı başarabilecek mi? Aynı şekilde HP’nin de kendi rakipleri karşısında nasıl bir performans sergileyebileceğini merakla bekliyoruz.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Salih Eray Okan

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir