Sosyal medya

İnceleme

Hem şık, hem ucuz

Casper-NIrvana-Touch-Ultrabook

Casper NIrvana Touch Ultrabook

Casper Nirvana Touch Ultrabook, kullanılan malzeme kalitesi ve şıklığıyla ön plana çıkarken cepte de delik açmıyor.

Teknolojinin neredeyse her alanında geçerli olan bir kural vardır: Fiyat düşükse (göreceli olarak) çirkin cihazları kullanırsın. Fakat arada öyle cihazlar çıkıyor ki görüntüsüyle ve kaliteli hissiyle kendine aşık ederken aynı zamanda uygun fiyat avantajı da sağlayabiliyor. Casper Nirvana Touch Ultrabook da bu klasmana giren, şık bir cihaz.

Alüminyum kasaya sahip

Casper Nirvana Touch Ultrabook, 14 inçlik ekrana sahip bir model. Bu da doğal olarak Ultrabook’un biraz büyük olmasına sebep oluyor. Bu büyük kasanın dış malzemesi, alüminyumdan üretilerek son derece şık bir hale getirilmiş. Kasanın kenarlara doğru inceliyor olmasıyla beraber MacBook modellerini andırdığını da söyleyebiliriz. 2.1 kg ağırlığındaki bu Ultrabook, 21 mm kalınlığa sahip. Ürünün kapağını açtığımız zaman karşılaştığımız klavye, geniş tuşlarıyla dikkat çekiyor. Tuş yükseklikleri ve basış hissi, şu zamana kadar gördüklerimizin en iyileri arasında. Tuşların büyüklükleri konusunda da dikkatli davranan Casper, Enter, Tab, Backspace gibi tuşların tam boyutlu olarak klavye üzerinde yer almasını sağlamış. Biri 3.0 olmak üzere iki tane USB çıkışına sahip olan Nirvana Touch Ultrabook, görüntü bağlantısı olarak Mini HDMI’ı kullanıyor. Beraberinde gelen minik bir kablo aracılığıyla VGA görüntü çıkışı ve Ethernet portu da elde edilebiliyor.

GB’lAr dolusu hafıza

Orta seviye Ultrabook’larda sıklıkla kullanılan Intel Core i5 3317U işlemcisini tercih eden Casper, donanımı 8 GB’lik RAM ile desteklemeyi ihmal etmemiş. 8 GB RAM, pek çok Ultrabook’ta göremeyeceğimiz bir değer. Bir diğer kolay kolay göremeyeceğimiz değer ise depolama alanı tarafında bulunuyor.

32 GB tampon SSD’li 500 GB depolama birimine sahip olan bu ürün, genel olarak Ultrabook’ların depolama alanını yetersiz bulan kullanıcılar için tercih sebebi. Bu donanımla Casper Nirvana Touch standart programlarda ve oyunlarda ortalama üstü bir performans sergileyebiliyor. İçerisinde tamamen SSD bulunmasını tercih ederdik fakat bu durumda da fiyatı bu kadar ucuz olması mümkün olmayacaktı.

Sonuç olarak: Casper Nirvana Touch Ultrabook, tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken fakat aynı zamanda ucuz bir cihaz. Depolama alanında ve bellekte sağladığı ekstra alanlar, belirli ihtiyaçları bulunan kullanıcılara hitap edebilir.

Neden alınır?

•  Tasarımı başarılı

• Depolama alanı geniş

• Yüksek bellek alanı

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Volkan Akduman

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval