Sosyal medya

Haber

Google’dan yeni servis: Google Burun

Clipboard01

Onlarca farklı ücretsiz servis sağlayan Google, aradığınız kokuyu bulmanıza olanak sağlayan Burun servisini beta olarak başlattı.

Google, arama işini her gün bir kademe daha geliştiriyor. Bundan birkaç sene önce “Resmi gösteriyorsun, Google buluyor” dediklerinde hiç inandırıcı gelmezdi herhalde. Ya da “Yazmana bile gerek yok! Söyle, bulsun” deseler… Görsel, işitsel ve yazarak aramaların sonrasında teknoloji devi, yeni bir arama servisine imza atıyor: Burun.

Google Burun, aradığınız kokuyu bulmanıza olanak sağlayan bir servis. Herhangi bir arama terimi yazıyoruz ve arama çubuğunun altındaki Nose Beta tuşuna basıyoruz. Açılan sayfada Google Burun’u deneme seçeneği geliyor. Bu seçeneği tıklayarak ilk denemelerinizi yapabilirsiniz. Sağ tarafta beliren Smell tuşuna bastığınızda, monitörünüzden aradığınız koku gelmeye başlayacak. Günümüz monitörleri bu yeni servise çok da uyumlu üretilmediği için, koku gücü biraz düşük olacak. Bu sebepten dolayı monitöre burnunuzu iyice yaklaştırmanızı tavsiye ederiz.

Şimdilik Google Burun ile tam anlamıyla arama yapmak mümkün değil. Google’ın veritabanındaki kokular ile idare etmeniz gerekiyor. Zamanla daha başarılı arama sonuçları elde etmemiz mümkün olacaktır.

Bu arada, bugün 1 Nisan.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Ruşen Göbel

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval