Sosyal medya

Haber

Google ikinci çeyrekte 16 milyar dolar gelir elde etti

Google's Brazil

Akıllı telefon üreticilerinin topal giden Q2 raporları bir köşede dursun Google bu çeyrek dönemi de oladukça iyi geçirmiş gibi gözüküyor.

Ünlü teknoloji firması dün yayınladığı ikinci çeyrek sonuçlarında geçen yılın aynı dönemine oranla %22 gelir artışı gösterip toplamda 16 milyar dolar para kazandığını açıkladı. Şirketin ayrıca işletim geliri de %27 artarak 4.26 milyar dolar oldu.

Motorola Mobility'yi Lenovo'ya 3 milyar dolara satıp sonra 12.5 milyar dolara satın alarak zarar eden Google yine de işin sonunda kazançlı çıkmış gibi

Motorola Mobility’yi Lenovo’ya 3 milyar dolara satıp sonra 12.5 milyar dolara satın alarak zarar eden Google yine de işin sonunda kazançlı çıkmış gibi

Bu 16 milyar dolarlık gelirin 11 milyarına denk gelen %69’luk kısmı Google siteleri ve servislerinden sağlanmış. Bu da geçen seneye oranla %23 artışa denk geliyor. Google’ın ortak siteleri payın %21’ini oluşturup 3.24 milyar dolar kazanırken geri kalan kazançt da %10’u oluşturuyor.

Yayınlanan sonuçlarla birlikte Google bir duyuru da ekledi ve şiketin Chief Business Officer (CBO) görevindeki Nikesh Arora’nın SoftBank’teki yeni pozisyonu için Google’dan ayrıldığını duyurdu. Nikesh Arora’nın yerine Omid Kordestani geçecek.

 

Video: Cortana basit bir yazılımdan çok daha fazlası

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Murat Halilbeyoğlu

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir