Sosyal medya

Genel

Google Pixel 5a’da, Sınırsız Fotoğraf Yedekleme Özelliği Olmayacak

Google Fotoğraflar

Gelişmiş kamera algoritmalarına ek olarak, en yeni nesil özelliklerle telefon çıkaran Google, eski cihazlarının sahiplerine sunmuş olduğu sınırsız bulutta fotoğraf yedeklemesini kaldırmayı hedefliyor. Eski cihazlarında o cihazın alınması için güzel bir etken olsa da, yeni modeli Pixel 5a‘da olmaması da bir o kadar negatif yönde etki yaratacaktır.

Google müşterilerine sınırlı bir alan verecek. Daha fazla alan kullanmak isteyen kullanıcılarına ek olarak alan satacak.

Google Photo Sınırlı Fotoğraf

 

Google Fotoğraflar, yedekleme aşamasında iki kalite ayarı sunmaktadır; Orijinal ve Sıkıştırılmış. Pixel cihazların satın alınmasında iyi rol oynayan sınırsız ve orijinal kalite de yedeklemeler yapılıyor olmasıydı. Google politikasında değişikliklere gitti. Bu değişikliklerle beraber bu özelliği kaldırıyor. Pixel 2 ve Pixel 3, piyasaya sürüldükten sonraki üç yıl içinde orijinal kalitede görüntüler için sınırsız alana sahiplerdi.

İlginizi Çekebilir: En iyi Google Fotoğraflar alternatifleri!

Diğer yandan, Pixel 3a, Pixel 4 ve sonraki sürümleri, yalnızca sıkıştırılmış fotoğrafları sınırsız olarak bulutta tutacak ancak orijinal kalitede bulunan fotoğrafları yedeklemeyi tamamen bıraktı. Son olarak Pixel 5a modelinde hiçbir kalitede fotoğrafın ücretsiz depolanmasını desteklemeyen ilk Google telefonudur. Bu nedenle yeni alıcılar sadece sınırlı bir 15gb gibi alana güvenebilir veya Google One üzerinden ücretli tarife planlarından birine geçebilir.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eyüp Can Yılmaz

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir