Sosyal medya

Samsung

Galaxy Fold, Note 10 kamera özelliklerine kavuşuyor!

Galaxy Fold

Galaxy Fold, geçtiğimiz seneki Samsung konferansından sonra oldukça ilgi çekici bir cihaz olduğunu bize göstermişti. Katlanabilir tipte, hem telefon hem de tablet fonksiyonları gösteren cihaz şimdi de firmanın amiral gemisinin sahip olduğu yeni kamera güncellemesine kavuşacak.


İlginizi çekebilir: MediaTek, 5G modemi orta seviyeye getirecek!


Kore Devi, katlanabilir cihazında yaşadığı onca sıkıntıya rağmen geçtiğimiz aylarda satışa sunmaya karar vermişti. 2.000 dolarlık cep yakan fiyat etiketiyle dağıtıma başlanan telefon, birtakım kamera geliştirmelerinin içerisinde bulunduğu bir yazılım güncellemesi almaya başladı.

Firmanın, güncellemelerle ilgili bilgilere erişmemiza imkan sağlayan internet platformu Sammobil’de yayınlanan açıklamalara göre, Galaxy Fold cihazları için Fransa ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde bahsi geçen güncelleme dağıtılmaya başladı. Daha geniş kitleye ulaşmasını ise yakın zamanda bekliyoruz, ifadelerine yer verildi.

Galaxy Fold cihazı üzerinde toplamda altı kameraya yer veriliyor.  Kamera diziliminin, şirketin bu seneki Note ailesine mensup amiral gemisi modelinde gördüğümüz konumlandırmayla benzer özellikler taşıyor. Gelen yeni kamera özellikleriyle yazılımsal anlamda artık, iki cihazın da aynı performansı sunacağı tahmin ediliyor.

F900FXXU1ASJ4 kod adlı yazılım versiyonuna sahip geliştirme yamasında, öz çekim gece modu, videolar için Live Focus, AR doodle ve Hyperlapse modunda Super Steady kayıt gibi iyileştirmeler ve eklemeler de yer almış vaziyette.

Önceden, Samsung Note 10 ailesi cihazların sahip olduğu bu özelliği, Galaxy S10 serisi için de kullanıma açmıştı. Bu güncellemenin, firmanın pahallı klansmanda konumlandırdığı cihazlarda bu özellikleri aldığını görmemizi normal karşılamak gerekiyor.

Eğer, Fransa veya Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan Galaxy Fold kullanıcısıysanız, yeni yükseltmeyi Ayarlar > Yazılım Güncelleştirme > İndir ve Yükle sekmesinden cihazınıza hazır hale getirebilirsiniz.

Türkiye’de ise deneysel tasarıma sahip cihazın kullanıcılarının çokta yüksek olduğunu düşünmüyorum. Şu an, ülkemizde satışı da zaten bulunmuyor. Eğer bu cihaza sahip olmakta kararlıysanız, Sahibinden üzerindeki paralel ithalat yoluyla getirilen versiyonlarına bakabilirsiniz.

 

 

Teknolojiyle içli dışlı olmayı seven, yapay zeka teknolojilerine hayran, kendi halinde bir öğretmen adayı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsung

Samsung, ucuz 5G akıllı telefonlar üzerinde çalışıyor!

Samsung

Samsung, bu senenin sonlarına doğru Snapdragon 865+ kullanan 5G telefonları piyasaya çıkarmaya başlamıştı. Bununla birlikle Galaxy Fold, S10 ve Note 10 ailesi gibi üst seviye akıllı cihazların 5G modellerini görmeye başlamıştık.


İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy Fold, Çin’de 5 dakikada stokları tükendi!


5G teknolojisine sahip modeller yaygınlık kazanmaya şimdiden başlıyor. Bunların başını da Koreli teknoloji üreticisi Samsung’un üstlenmesi bekleniyor. İçeriden alınan kaynaklara göre, firma çıkaracağı Galaxy A71 ile birlikte cep yakmayan bir alternatif çözüm olan 5G cihazlar üretmeye başladı.

Şimdiden bazı modeller sızmaya başladı bile. SM-A716B model numarasına sahip telefonun Çin menşeili bir versiyonu internet üzerinde görüntülenmeye başlandı. Dünyanın en büyük 5G ağına sahip ülke olduğunu düşünürsek, yapılan hamlenin oldukça makul ilerlediğini düşünebiliriz.

Samsung

Muhtemelen, global versiyonun daha sonra yayınlanacağını düşündüğümüz SM-A7160 modeli de radarlarımızdan kaçmadı. Geniş perpektifte değerlendirirsek Samsung’un Eynos 980 yonga setiyle yayınlayacağını söyleyebiliriz. Orta seviye işlemci, 5G bağlantı seçenekleri ve WİFİ-6 standartlarıyla birlikte sunulacak.

Devamını oku

Samsung

Samsung Galaxy Fold, Çin’de 5 dakikada stokları tükendi!

Samsung

Samsung Galaxy Fold, çıkışını gerçekleştirdiği 5 dakika içerisinde varolan stokları tükendi. Firmanın Çin içerisinde toplam kaç stok adedi olduğu ise açıklanmadı.


İlginizi çekebilir: Samsung eski Smart TV’leri artık Netflix’i desteklemeyecek


Kore Devi’nin tekrardan revize satışını gerçekleştirdiği katlanabilir cihazı Galaxy Fold satışa sürüldüğü saniyeler içerisinde yok satmaya başladı görünüyor. Katlanabilir cihaz, çeşitli marketlerde satılıyordu ve sonunda Çin Pazarına girişi de gerçekleşmişti.

Firmanın, Weibo’daki şirket hesabına göre, 2.000 dolara satılan telefonun resmi satış kanallarından piyasaya sürülen tüm cihazları tükenmiş. Koreli üretici, toplam kaç adet sattığını açıklamadı. Fakat kişisel yorumumu belirtmem gerekirse çokta stok bulundurduklarını düşünmüyorum. Keza haberin aslında da bu dile getiriliyor.

Telefonda tek hafıza opsiyonu bulunuyor. 12GB RAM ve 512GB hafızanın bulunduğu cihazın arka yüzeyinde üç kamera bulunurken ön tarafta iki kamera bulunuyor. SM-F900 model numarasına sahip telefonda oldukça yüksek kapasiteye sahip 4,380mAh batarya bulunuyor. Fakat bu modelde 5G iletişim teknolojileri bulunmuyor.

Devamını oku

Samsung

Samsung Galaxy A51, L şeklinde dörtlü kamerayla geliyor

Samsung

Samsung’un Galaxy serisi cihazları içerisinde A serisinin yeni ferdi Samsung Galaxy A51’in kasa dizaynı sızdırıldı. Görülen tasarıma göre cihazda L şeklinde bir tasarım şeması konumlandırılacak.


İlginizi çekebilir: Samsung, özel işlemci çekirdek departmanını kapatıyor!


Firma,  Galaxy A ailesinin yeni üyesi için 2019 yılı boyunca cihazın kalbini oluşturacak donanımı oluşturmak için çalışmalar yaptı. Gelecek yıl da aynı dizaynı kullanacak gibi gözüküyor.

Yeni sızıntılar,  Galaxy A51’in arka çerçeve dizaynının  L şekile sahip bir kurulum modeline sahip olduğunu iddia ediyor. Önceki bilgilere göre, Arka tasarımın merkezinde dört kameralı bir kurulum modeli tercih edileceğini öğrenmiştik. Bazı erken sızıntılar 48MP ana kamerayla birlikte 12MP ultra geniş açı, 12MP telefoto ve 5MP derinlik sensörünün kamera çözümünde kullanılacağını gösteriyor.

Samsung

Aynı sızıntının kaynağı, Galaxy A51’in 3.5mm kulaklık girişi, dual SIM slotu ve USB-C konnektörünün cihazda yer edeceğinden bahsediyor. Daha önceleri ise, Geekbench’te cihazın anahtar özellikleri yayınlanmıştı.

Samsung

SM-A515F kod adlı modelde Exnoys 9611 işlemcisi 4GB RAM ve son güncel yazılım olan Android 10’u bünyesinde bulunduracak. Ekran boyutu ise 6.5 inçç ve 32MP öz çekim kamerasının yerleştirildiği damla çentikte yaratılan tasarımda yerini almış.

Devamını oku