Sosyal medya

İnternet

Facebook 4 Nisan’da ne tanıtacak?

Facebook

Sosyal ağ devi Facebook, 4 Nisan tarihine hazırladığı basın davetinde “Android’deki yeni evini” tanıtacağını söylüyor.

Dünya çapındaki teknoloji firmaların göz attığımızda, her birinin sürekli olarak yeni alanlara açıldığını görüyoruz. Microsoft’un ne kadar geniş bir yazılım yelpazesi varsa, Google’da da benzer bir durum mevcut. Facebook da hayatımızın içinde sadece sosyal ağ olarak değil, aynı zamanda daha farklı uygulamalarla yer almak için çabalıyor. İlk olarak sadece sosyal ağ olarak karşımıza çıkan Facebook, chat işine girerek Windows Live Messenger’ı ortadan kaldırdı. Şimdi ise sesli görüntülü sohbet özelliklerinin kullanımının yaygınlaşması için çabalıyor.

Türkiye’de yoğun bir şekilde kullanılan Facebook, yeni bir basın daveti hazırladı. 4 Nisan’a atanan yeni basın davetinde, “Android’deki yeni ev” tanıtımına çağırılıyor. Pek çok firmanın basın davetinde yaptığı gibi, oldukça gizemli bir mesaj. Yeni evden neyin kastedildiği henüz bilinmiyor.

HTC ile işbirliği içerisinde olan Facebook’un, 4 Nisan’da akıllı telefon duyuracağı konuşuluyor. Bundan önce ChaCha modeli ile şanslarını deneyen ortaklar, bekledikleri başarıya ulaşamamışlardı. Akıllı telefonun su gibi satıldığı dönemde Facebook, HTC ortaklığı ile bu pastadan kendine pay almak istiyor gibi görünüyor.

Diğer tarafan firma, hali hazırda geliştirme çalışmalarına başladığı Android uygulamasını güncelleyebilir. Android kullanıcılarının en çok sıkıntı çektiği uygulamalardan biri olan Facebook, iOS’taki sürümünün çok gerisinde. Facebook çalışanlarının büyük oranda iPhone kullanıyor olmasından kaynaklanan bu durum karşısında, ofis içerisine çalışanları Android cihaz kullanmaya yönlendirecek afişler asılmıştı. Firma, 4 Nisan’da “Yeni uygulamamızı Google Play’den indirebilirsiniz” diyebilir.

Şu sıralar hali hazırda yeni bir Zaman Tüneli akışı için çalışan firma, bazı kullanıcıları yeni arayüzle tanıştırdı bile. Basın toplantısında yeni Zaman Tüneli arayüzü de tanıtılıp, ne kadar süre içerisinde, kimlere aktif hale geleceği anlatılabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Ruşen Göbel

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval