Sosyal medya
Oppo Reno5 Advertisement
Oppo Reno5 Advertisement

Kripto Para

Elon Musk Bitcoin fiyatını düşürdükçe düşürüyor! CİMER’e şikayet edildi…

Ünlü CEO Elon Musk, Dogecoin’e olan sevgisini ve ilgisini bir kenara bırakıp hedefine Bitcoin’i almış gibi gözüküyor. Tesla’nın Bitcoin satışlarını durdurduğunu açıklamasının ardından hız kesmeden düşüş yaşayan Bitcoin fiyatını, başka açıklamalar yaparak düşürdükçe düşürmeye devam ediyor. Musk, kripto para piyasasından büyük ölçüde tepki topluyor. Elon Musk Bitcoin hakkında yaptığı açıklamalar ile piyasa değerinden milyonlar siliyor.

Elon Musk Bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamalara ara vermiyor. Her açıklamasının ardından da lider kripto para biriminin piyasa değerinden milyonlar siliniyor. En son Twitter üzerinden Mr. Whale isimli kullanıcı Elon Musk’ı etiketleyerek bir yorumda bulundu. Elon Musk’ın bu yoruma verdiği yanıt ise piyasa tarafından tepki ile karşılandı.

“Bitcoin yatırımcıları önümüzdeki çeyrek dönemde Tesla’nın elindeki BTC’lerin geri kalanını sattığını öğrendiğinde kendilerini tokatlayacaktır. Elon Musk’ın şu an aldığı nefreti gördüğümde onu bu konuda suçlayamam.”

 Elon Musk’ın bu yoruma “kesinlikle” şeklinde yanıt vermesi kafaları oldukça karıştırdı. Piyasada Elon Musk’a karşı oluşan büyük nefretin Musk tarafından da anlaşılmaya başlandığı da bu yanıtı vermesinden anlaşılabilir.

Bitcoin fiyatını düşüren yalnızca bu değildi. Elon Musk’ın Bitcoin üzerindeki asıl yıkım etkisi, Bitcoin’in merkezi bir yapıda olduğunu vurgulaması ile gerçekleşti. Elon Musk Bitcoin’in büyük ölçüde madencilik şirketleri tarafından kontrol edildiğini ifade etti ve Bitcoin’in fiyatını yıktı geçti. Twitter’da #ReportElonMusk etiketi gündem oldu.

Bir vatandaş ise Elon Musk’ı CİMER’e şikayet etti:

Arka arkaya gelen bu açıklamalar ile lider kripto para birimi birkaç hafta öncesine kadar 60.000 dolar seviyesinde iken, 42.000 dolara kadar düştü. 45.000 dolar seviyelerinde tutunmaya çalışan BTC, yatırımcılarını oldukça korkutan bir grafik çiziyor. Dikkatli olmakta fayda var.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto Para

Coca-Cola ilk NFT’sini piyasaya sürüyor!

NFT çılgınlığına katılan bir başka büyük isim Coca-Cola oldu. Coca-Cola, Uluslararası Dostluk Günü anısına ilk NFT koleksiyonunun lansmanını duyurdu. NFTleri açık artırmaya çıkarmak için OpenSea ile ortaklık kuruldu.

Coca-Cola NFT

Üzerinde adınızın yazılı olduğu kişiselleştirilmiş bir Coca-Cola şişesi bulamıyor musunuz? Belki bunun yerine özelleştirilmiş Coca-Cola NFT’si alabilirsiniz. Coca-Cola, Uluslararası Dostluk Günü anısına ilk NFT koleksiyonunun lansmanını duyurdu. NFT koleksiyonları açık artırmaya çıkacak. Açık artırma 30 Temmuz’da başlayacak ve dört gün sürecek.

Coca-Cola, müzayededen elde edilecek miktarın dünyanın en büyük zihinsel ve fiziksel engelli çocuklar ve yetişkinler için spor organizasyonu olan Special Olympics International‘a bağışlanacağını bildirdi.

Coca-Cola’nın dostluk NFTleri Tafi ile ortaklaşa oluşturuldu ve koleksiyon “video oyunlarının ganimet kutularından ilham aldı”. Ayrıca koleksiyon, yalnızca satın alanların kullanabileceği gizli sürprizler içeriyor. Satın almak isteyen NFT meraklıları 2 Ağustos tarihine kadar OpenSea üzerinden ETH teklifi verebilir.

Ünlü içecek şirketinin Ticari Marka Başkanı Selman Careaga, ilk NFTlerini duyurmaktan heyecan ve mutluluk duyduklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Coca-Cola, dünyanın en tahsil edilebilir markalarından biridir ve zengin mirasını onlarca yıldır basit sevinç anlarıyla tüketicilerle paylaştı. Yeni dünyalarda yeni yollarla yeni dostlukların kurulduğu metaverse ile ilk NFT’lerimizi paylaşmaktan ve uzun süredir devam eden arkadaşımız ve ortağımız Special Olympics International’ı desteklemekten heyecan duyuyoruz. Her NFT, Coca-Cola markasının özünü oluşturan unsurları kutlamak için yaratıldı ve sanal bir dünya için yeni ve heyecan verici şekillerde yeniden yorumlandı.”

NFTlerin akıbeti ne olacak?

Boğa piyasasının hareketlenmesi ile beraber merkeziyetsiz finans (DeFi) piyasasına olan ilgi artmış, yatırımcılar DeFi platformlarına adeta akın etmeye başlamışlardı. Merkeziyetsiz finans hızla benimsenmeye başlarken, bunun altındaki blok zincir ağı Ethereum da iyice değerlenerek zirvelere ulaşmıştı. Ancak mayıs ortası ile beraber başlayan çöküş, DeFi platformlarını, tokenlarını ve NFT popülaritesini de sarstı. Öyle ki NFT satışlarına olan ilgi bir dönem %90 gibi bir oranda düştü. (Bkz. NFT piyasası öldü mü? NFT satışlarında %90 düşüş!) Ancak bu yeni teknoloji hâlâ ilgi çeken ve merak duyulan bir alan olma özelliğini sürdürüyor. Giderek genişleyen NFT sektörü kripto para birimlerinin dışında farklı bir pazar olma yönünde ilerliyor. NFT’ler, spor dünyasından giyim dünyasına kadar çeşitli sektörlerde kendine yer edinmeyi başardı.

 

 

 

 

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Kripto Para

Amazon Bitcoin kabul edecek mi? Açıklama geldi!

Teknoloji ve e-ticaret devi Amazon’un Bitcoin ile ödeme kabul edebileceği ile ilgili söylentiler çıkmış ve pek çok kişi bunun gerçekleşeceğini söylemişti. Peki bu söylentiler doğru mu? Amazon Bitcoin kabul edecek mi? Amazon cephesinden bu iddialara yönelik yanıt geldi.

Amazon Bitcoin kabul edecek mi

Geçtiğimiz günlerde bildirdiğimiz üzere Amazon bir iş ilanı paylaşmış ve paylaşmış olduğu iş ilanında dijital para ve blok zincir yöneticisi arayışında olduğunu duyurmuştu. Bununla beraber Amazon’un kısa bir süreç içerisinde kripto paralar ile ödeme kabul etmeye başlamasının yüksek bir ihtimale dayandığı öne sürülmüş ve bu konuya yönelik iddialar çığ gibi büyümüştü.


İlginizi çekebilir: JPMorgan Chase, kripto para hizmetini tüm müşterilere genişletiyor!


Geride bıraktığımız günde de Amazon’un Bitcoin ile ödemeleri kabul edeceği iddiaları gündemi epey bir meşgul etti. Amazon Bitcoin kabul edecek mi sorusu kafalarda yer etti. Ancak son gelen bilgilere göre Amazon bu iddiaları yalanladı.

CITY A.M. tarafından yapılan bir haberde, Amazon’un içerisinden bir isim Amazon’un bu yıl sonuna kadar kesinlikle Bitcoin ve kripto paralar ile ödeme başlatmak istediğini belirtmişti. Fakat Amazon bu iddiaları bir e-posta aracılığıyla yalanladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada Bitcoin ile ödemelerin kabul edileceği konusu yalanlanırken, kripto para alanının araştırılmaya devam edileceği söylendi.

Geride bıraktığımız gün 40 bin dolar seviyesine yeniden ulaşan lider kripto para birimi Bitcoin, Amazon’un iddiaları yalanlamasının ardından hafif bir düşüş yaşadı ve yazı sırasında 37 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku
Oppo Reno5 Advertisement

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval