Sosyal medya

Video

Dilşah’a hesap sordum! | Poco X3 NFC alınır mı?

Geçtiğimiz günlerde Poco X3 NFC ile geçirdiği 1 aydaki deneyimini anlatan Dilşah’ın, Poco X3 ile ilgili görüşlerini eleştirdim. realme 7 Pro’yu daha çok beğendiğini söyleyen Dilşah’ın, Poco X3 ile ilgili görüşleri doğru mu?


İlginizi çekebilir: POCO X3 NFC İLE 1 AY GEÇİRMEK | Dilşah’la 1 ay #2

reklam

Dilşah’ın, Poco X3 ile ilgili eleştirileri nelerdi? Dilşah’a göre Poco X3, fazla ısınan bir telefon. Peki Dilşah bu, eleştirisinde gerçekten haklı mı? Ağırlığı 215 gr olan Poco’nun, elde içerik tüketen kullanıcılar için bir miktar ağır kaldığını söyleyen Dilşah’a, bu konuda katılıyor muyum?

Bana kalırsa, Poco X3 NFC’nin ağırlık gibi dezavantajları bulunsa da; kamerasıyla, ekran paneliyle ve işlemcisiyle Poco X3 NFC gerçek bir fiyat performans canavarı. Benim sıklıkla birçok kişiye önerdiğim bu cihaza, Dilşah’ın neden ısınamadığını anlamaya çalışıyorum. Bana kalırsa, Dilşah’ın haklı olduğu noktalar da var; fakat benim gibi düşünen birçok kullanıcı için ağırlık gibi dezavantajlar göze batmayan bir hale geliyor. Poco’nun, 3.000 TL’nin altında Snapdragon 732G işlemcisini kullanıcılara sunabilmesi de büyük bir başarı.

reklam
Aorus reklamı

Peki realme 7 Pro ile kıyaslarsak; Poco X3 NFC ve realme 7 Pro arasında bir karara varmak zor mu? Bizce bu soru, cevap vermesi gerçekten zor olan ve kişiden kişiye cevabın değişebildiği bir soru. Daha zarif yapıda ve AMOLED ekranlı bir cihaz kullanmak isteyenler için (Dilşah gibi) realme 7 Pro öne çıkarken; yüksek tazeleme hızına sahip, büyük ekranlı bir telefon kullanmak isteyenler için de Poco X3 NFC öne çıkıyor.

Poco X3 ile ilgili görüşlerimizi karşı karşıya getirdiğimiz bu videoda, siz kimin tarafındasınız? Instagram’ın hikayeler bölümü üzerinden oluşturduğumuz anketimize siz de katılabilirsiniz.

Poco X3 ve realme 7 ailesini Hepsiburada üzerinden satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz. 

Poco X3 ve realme 7 ailesini Trendyol üzerinden satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Video

ORTA SEVİYEDE EN İYİ FOTOĞRAF KİMDE? | OPPO A91, P40 Lite, TCL 10 Plus | Kör Randevu #3

ORTA SEVİYEDE EN İYİ FOTOĞRAF KİMDE? | OPPO A91, P40 Lite, TCL 10 Plus | Kör Randevu

Kör Randevu #3 serimiz 2021 yılında orta seviye cihazlar ile devam ediyor. Sevgili Cem Kıvırcık’ın profesyonel gözle cihazları bilmeden yaptığı yorumlar ile orta seviyeden seçtiğimiz üç telefonun detaylarına bakıyoruz. Yurtdışında sıkça yapılan “Blind Test” formatında olan serimizin ismi “Kör Randevu” oldu.


İlginizi çekebilir; EN İYİ FOTOĞRAFI KİM ÇEKTİ? | S21 Ultra, Mate 40 Pro, Mi 10 Ultra ve Find X2 | Kör Randevu #2

reklam

ORTA SEVİYEDE EN İYİ FOTOĞRAF KİMDE? | OPPO A91, P40 Lite, TCL 10 Plus | Kör Randevu #3

Kör Randevuda her zaman yaptığımız gibi sizlere cihazların neler olduğunu söylemeden ancak fotoğraf kapağında verdiğimiz tüyo ile videonun işleyişi hakkında bir bilgi verdik. Fakat bunu Cem Kıvırcık videonun sonunda öğrenmek zorunda. Yaptığımız bu fotoğraf kıyaslamasında birçok farklı açı, bir çok farklı lens ve mod kullandık. Bu modlardan bazılarının norma çekim, ön kamerada portre çekimi, arka kamerada portre çekimi, ön kamerada ve arkada kamerada gece modu ile gece çekimleri diyebiliriz.

reklam
Aorus reklamı

Ayrıca Cem Kıvırcık, fotoğraf çekim tekniklerinin nasıl olması gerektiğini ve nasıl olmaması gerektiğinden bahsetti. Telefonların kameralarının ne kadar iyi olsa da yazılımının da fotoğraf çekiminde bir o kadar önemli olduğuna vurgu yaptı. Aynı zamanda fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gereken noktaları her bir kamera modu için ayrı ayrı yorumladı. Bu tekniklerin başında; kadraja giren nesnelerin şekli, ışığın lense vuruş açısı, etraftaki nesnelere vuran ışık ve diğer nesnelerle olan uyumu, renk şemasının karmaşık olup olmaması gibi etmenler mevcut.

Telefonlara baktığımızda ise burada orta seviyede 2500TL-3000TL arasında ilgi çeken telefonları ele aldık. OPPO A91, Huawei P40 Lite ve TCL 10 Plus bu segmentte seçtiğimiz modeller oldu. Aslında kamera konusunda pek iddialı modeller olmasa da bu telefonları tercih edenlerin telefon seçiminde en büyük kriterlerinin başında kamera performansı yer alıyor. Hepsinin birbirinden farklı kamera kurulumları, yapıları ve fotoğrafları işleyişleri var. Peki arasında hangi telefon özellikleriyle öne çıkıyor ona göz atalım:

OPPO A91

Ana kamerası 48 MP çözünürlüğünde F1.79 diyafram açıklığına sahip. Kameranın sensör boyutuna baktığımızda ise 1/2.25 İnçlik bir değer bizi karşılıyor. 1080p 30 fps videolar çekmenize olanak tanıyor. İkinci arka kameranın çözünürlüğü ise 8MP. Bu kamera ise F2.25 diyafram açıklığına sahip bir geniş açı kamerası. 119° lik bir açıyla fotoğraf çekmenize yarıyor. Üçüncü kameraya baktığımızda 2MP çözünürlüğünde F2.4 diyafram açıklığına sahip makro kamerası. Dördüncü kamera ise yine 2MP çözünürlüğünde bir derinlik algılayıcı sensör görevi görüyor. Ön kamerası 16 MP çözünürlüğünde F2.0 diyafram açıklığına sahip HDR destekli bir kamera. Portre çekimler yapabilmesinin yanında 1080p 30 fps videolar da çekebiliyorsunuz.

Huawei P40 Lite

Huawei P40 Lite’da aynı OPPO A91 gibi ana kamerasında 48MP çözünürlüğünde F1.8 diyafram açıklığına sahip bir ana kameraya sahip. Bu kamera 1080p 30 fps videolar çekmenize olanak tanıyor. İkinci arka kameranın çözünürlüğü ise 8MP. u kamera ise F2.4 diyafram açıklığına sahip bir geniş açı kamerası. 120° lik bir açıyla fotoğraf çekmenize yarıyor. Üçüncü kameraya baktığımızda 2MP çözünürlüğünde F2.4 diyafram açıklığına sahip makro kamerası. Dördüncü kamera ise yine 2MP çözünürlüğünde F2.4 değerinde  bir derinlik algılayıcı sensör görevi görüyor. P40 Lite’ın ön kamerasına baktığımızda ise 16 MP çözünürlüğünde F2.0 diyafram açıklığına sahip HDR destekli bir kamera. Portre çekimler yapabilmesinin yanında 1080p 30 fps videolar da çekebiliyorsunuz.

TCL 10 Plus

Ana kamerası 48 MP çözünürlüğünde F1.8 diyafram açıklığına sahip. Kameranın sensör boyutuna baktığımızda ise 1/2.25 İnçlik bir değer bizi karşılıyor. 2160p 4K 30 fps videolar çekmenize olanak tanıyor. İkinci arka kameranın çözünürlüğü ise 8MP. Bu kamera ise F2.2 diyafram açıklığına sahip bir geniş açı kamerası. 118° lik bir açıyla fotoğraf çekmenize yarıyor. Üçüncü kameraya baktığımızda 2MP çözünürlüğünde F2.4 diyafram açıklığına sahip makro kamerası. Dördüncü kamera ise yine 2MP çözünürlüğünde F2.4 değerinde  bir derinlik algılayıcı sensör görevi görüyor. TCL 10 Plus’ın ön kamerasına baktığımızda ise 16 MP çözünürlüğünde F2.2 diyafram açıklığına sahip bir kamera. Portre çekimler yapabilmesinin yanında 1080p 30 fps videolar da çekebiliyorsunuz.

Özelliklerine hızlıca göz attığımızda aslında birçok özelliğinin birbirlerine benzer hatta aynı olduklarını bile görebiliyoruz.  Peki sizce en iyisi hangisiydi? Size göre kameraların iyi olduğu veya eksik olduğu noktalar nelerdi?

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Genel

OPPO Enco W51 vs Huawei Freebuds 4i | Hangisini almalı? #6

Yazan:

oppo

HTam kablosuz kulaklıklar, günümüzde en çok kullandığımız teknolojik ürünlerin başında geliyor. Bu alanda bir çok marka varken ülkemizde ismi bilinen en büyük markalardan OPPO ve Huawei’nin kulaklıklarını karşılaştırmasak olmazdı. Çünkü ikisi de aynı segmentte yer alıyor ve fiyatları da birbirilerine oldukça yakın.


Bakmakta fayda var: Oppo Reno 4 Lite vs Vivo Y70 | Hangisini Almalı? #5

reklam

OPPO Enco W51 vs Huawei Freebuds 4i | Hangisini almalı? #6 

Özellik bakımından da ikisi birbirlerine çok benzese de bu kulaklıkları birbirinden ayıran özellikleri de yok değil. Videomuzda da bu özelliklerin neler olduğunu, hangi özelliklerinin öne çıktığını ve bu özelliklerden hangisi sizin için önemli ve satın almanız için yararlı onlardan bahsediyoruz.

reklam
Aorus reklamı

OPPO Enco W51

Oppo’nun tam kablosuz kulaklıklar pazarına iki ürünle girdiler. Bunlardan biri Enco W31 bir diğeri ise Enco W51. Enco W51, sunduğu özellikler bakımından gerçekten güzel bir kulaklık. Üç farklı renkle geliyor bunlar Doğal Beyaz / Işıltılı Mavi / Deniz Mavisi. 7mm ses sürücüsü ile birliklte kalitesi sesler veriyor. Basslar, tizzler ve midler yerinde, enstrümanlar rahat duyulur bir şekilde ayarlanış. Kulaklık ile görüşme kalitesi de bulunduğu segmentte ortalama diyebileceğimiz seviyede.

Renkler Doğal Beyaz / Işıltılı Mavi / Deniz Mavisi
AĞIRLIK 55.5g
Sürücüler 7mm dinamik sürücü
Bluetooth BT 5.0
Kablosuz aralığı 10 metreye kadar
Pil Kapasitesi 25 mAh (kulaklık) / 480 mAh (şarj kutusu)
Müzik çalma süresi ANC açık: 3,5 saat (tek şarj) / 20 saat (şarj kutusu ile)
ANC kapalı : 4 saat (tek şarj) / 24 saat (şarj kutusu ile)
Şarj süresi Kutu ile beraber 80 dakika/ kablosuz 2,5 saat
Toza ve suya dayanıklılık (kulaklık) IP54

Huawei Freebuds 4i

Huawei arafında baktığımızda geçen sene bu segmentte Freebuds 3i ile yer alıyordu. Bu model kullanıcılar tarafından o kadar sevildi ki Huawei, Freebuds 4i modelini bu sene piyasaya sürdü. Kullanım kolaylığı, kutu tasarımı, kulağa iyi oturan yapısı ses sürücüsünün 10 mm büyüklüğünde olması öne çıkan özelliklerinden bir kaç tanesi. Ayrıca modlar (ANC açık/ANC kapalı/ Farkındalık modu) arasında geçişin olması gibi kolaylıklar sunarak bu alanda da farkını gösteriyor. Ek olarak OPPO Enco W51’de olduğu gibi kulaklık ile görüşme kalitesi bulunduğu segmentte ortalama diyebileceğimiz seviyede.

Renkler Kırmızı,Seramik Beyazı,Karbon Siyahı
AĞIRLIK 5.5 g her bir kulaklık 36.5 g kutu toplam 46,5 gram
Sürücüler 10 mm dinamik sürücü
Bluetooth BT 5.2
Kablosuz aralığı 10 metreye kadar
Pil Kapasitesi 55 mAh (kulaklık) / 215 mAh (şarj kutusu)
Müzik çalma süresi 7.5 saat (gürültü engelleme etkinken)
10 saat (gürültü engelleme devre dışıyken)
Şarj süresi kulaklıklar 1 saat kutuyla 1,5 saat 4 saat kullanım için 10 dakika şarj
Toza ve suya dayanıklılık (kulaklık) YOK

OPPO Enco W51 ve Huawei Freebuds 4i kulaklıklarını Hepsiburada üzerinde incelemek ve satın almak için buraya bakabilirsiniz: https://app.hps.im/d7ct/6213c273

OPPO Enco W51 ve Huawei Freebuds 4i kulaklıklarını Trendyol üzerinde incelemek ve satın almak için buraya bakabilirsiniz: https://ty.gl/tb3wqftb

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Akıllı Telefon

3500 – 5000 TL arası en iyi akıllı telefonlar (2021)

3500 - 5000 TL arası en iyi akıllı telefonlar (2021)

3500 – 5000 TL arası en iyi akıllı telefonları listeledik. Telefonların fiyatları 7 Nisan itibarıyla en uygun fiyatla listelenmiştir.


2500 – 3500 TL arası telefonlar için; https://youtu.be/3T5p13FX1jw
2500 TL altı telefonlar için; https://youtu.be/ZOgA9fk9OQI

reklam

3500 – 5000 TL arası en iyi akıllı telefonlar (2021)

Listedeki telefonların güncel fiyatlarına Hepsiburada üzerinden göz atmak için; https://app.hps.im/d7ct/ab3cb3fd
Listedeki telefonların güncel fiyatlarına Trendyol üzerinden göz atmak için; https://ty.gl/ogmlf12j

reklam
Aorus reklamı

3500 tl ile 5000 TL arasında satılan ve uygun fiyatlı telefonlar listemizi ile karşınızdayız. Bildiğiniz gibi döviz kuru ve 200 dolar bandı sınırı sebebiyle ülkemizde bazı daha uyguna gelmesi gereken telefon fiyatları da oldukça yükselmiş durumda. 7 Nisan 2021 tarihi itibarıyla yaptığımız araştırmalarda tavsiye ettiğimiz telefonları listeledik.

Adventure İstanbul
Günün Alışveriş Fırsatı

Günün Alışveriş Fırsatı: Xiaomi Redmi Note 10 ve Poco X3 fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval

HWP COIN’den Haberler