Sosyal medya

Oyun

Diablo 2 Remake için çalışmalar başladı!

Diablo 2 Remake

Diablo 2 Remake için gerekli anlaşmalar yapıldı. Oyun tarihinde önemli bir yere sahip olan oyunun geliştirilmesi için çalışmalara başlandığı öğrenildi.


İlginizi çekebilir; Sentetik Kornea operasyonu ile görme engelli bir kişi tekrar görebildi

reklam
Aorus reklamı

Diablo 2 Remake için Vicarious Visions ile anlaşıldı!

Oyun dünyasında yeniden yapım oyunların yani güncel adıyla “remake” yapımların sayısı gittikçe artıyor. Oyuncuların sevdiği önemli sayıda eski oyun bugüne kadar yeniden yapım süreci ile güncel oyuncu kitlesine ulaşmayı başardı. Oyunlar tarihinin önemli bir markası olan ve hayranların deliler gibi saatlerini harcadığı bir yapım daha yenilenmiş haliyle bizleri karşılayabilir. Blizzard yapımı Diablo 2, resmi olmayan kaynaklardan gelen bilgilere göre yeniden geliştiriliyor. Çıkışından bu yana 20 yıl geçen efsanevi yapımın geliştirilme sürecine başlandığı öğrenildi.

Diablo 2

Adventure İstanbul

Classics serisi için daha önceden Starcraft 2 Remastered ve Warcraft 3 Reforged yapımlarını piyasaya çıkaran Blizzard, Diablo 2 Remake için de Vicarious Visions ile anlaştı. Tony Hawk Pro Skater 1 + 2‘yi tekrar piyasaya süren stüdyo ile anlaşan firmanın, stüdyonun yapabildiklerinden sonra yeniden yapım için oldukça istekli olduğu öğrenildi. 2007 yılında Activision ile birleştikten sonra popülaritesi gittikçe azalan Blizzard‘ın bu hamle ile birlikte güncel oyunculara da kendini yeniden tanıtma fırsatını yakaladığı konuşuluyor. Özellikle Diablo 3‘ten sonra eleştirilerin odağında kalan Blizzard, bu “remake” ile birlikte kendi hayranlarının da gönlünü kazanmayı hedefliyor. Kesin olarak duyurusu yapılmayan ancak geliştirilme sürecine başlandığı öğrenilen oyunun tam olarak ne zaman piyasaya çıkacağı ise bilinmiyor. Umarız 20 yılın ardından kalitesini korumuş ve güncellenmiş bir oyunla karşılaşabiliriz.


Blizzard’ın “remake” oyununu beklerken zamanın farkında olmamanızı sağlayacak kaliteli kutu oyunlarına, Hepsiburada ve Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz!


 

Taze mühendis, çizgi roman ve teknoloji sever.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun

Epic Games, Fall Guys’ın yapımcısını satın aldı

Epic Games

Epic Games gücüne güç katmaya devam ediyor. İlk etapta, adını Fornite ile oyun dünyasına sağlam bir şekilde yazdıran şirket, açtığı oyun mağazasıyla piyasayı domine etmeye devam etmişti. Görünüşe göre, şirketin hız kesmeye niyeti yok. Öyle ki, oyun devi, bir popüler oyunu ve arkasındaki şirketi daha bünyesine kattı…


Konumuz oyunlar. Öyleyse, sizler için özenle seçtiğimiz oyuncu laptoplarını topladığımız bu listeyi paylaşmak isteriz!

reklam
Aorus reklamı

Epic Games, oyun imparatorluğunu Mediatonic ile genişletiyor

Epic Games

Aslında, her şey bu ayın başında çıkan Fall Guys ve Fornite’ın oyun içi bir işbirliği yapacağı yönündeki sızıntılarla başlamıştı. Buna göre, Fall Guys oyununa ‘Llama’, ‘Cuddle Team Leader’ ve ‘Peely’ gibi meşhur Fortnite skin’leri (kostüm) gelecekti. Bugün görüyoruz ki, bu sızıntılar büyük resmin tamamını göstermekten çok uzakmış. Epic Games, bugün yaptığı açıklamayla Fall Guys’ın da yapımcısı olan Tonic Games Group’u aldığını duyurdu. CEO Tim Sweeney, “Epic’in oyun dünyasındaki yeteneklerin peşinde olduğu  ve bu başarılı insanlarla kendi evrenini büyütmeye çalıştığı bir sır değil. Bundan dolayı, Fall Guys’a yatırım yapmaya devam edeceğiz.” dedi. Buna ek olarak, aynı minvalde bir açıklama da satın alınan Tonic Games Group’tan geldi. Fall Guys’ın yaratıcısı, “Epic Games ile uzun bir süredir aramız iyi. Ayrıca, hedeflerimizin de benzer olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden, iki şirketin birleşmesi çok mantıklı bir hamle” dedi. İki şirket de yaptığı açıklamalarda bu satın almadan oyunun ve oynanışın etkilenmeyeceğinin altını çizdi.

Adventure İstanbul

Bu haberi de sevebilirsiniz: PlayStation Plus Mart 2021 oyunları belli oldu!


Epic Games, satın almalarla güç kazanmaya devam ediyor

Epic Games

Hatırlayacağınız üzere, Epic, 2019 yılında Rocket League oyununun yaratıcısı Psyonix’i satın almıştı. Ayrıca, yazılım firması RAD satın alması da Epic Games’in stratejik hamlelerinden biriydi. Tabi, Epic’in ünlü uygulama Houseparty’yi de bünyesine kattığını da unutmamak lazım. Bunlar üstüne, bir de Steam’in karşısına rakip olarak dikildiği ‘Epic Games Store’ oyun mağazasını da eklersek, Epic’in amacını açıkça görebiliriz. Şirket, görünüşe göre, oyun dünyasında tartışmasız bir liderlik peşinde. Yaptığı bu satın almalar da bu ama için para harcamaktan çekinmediğinin yadsınamaz bir göstergesi. Bakalım, Mediatonic’i satın alması Epic’e bu amacına ulaşmasında ne kadar fayda sağlayacak….

Kaynak: IGN, GameSpot

Devamını oku

İşlemci

Intel Rocket Lake çipleri Hitman 3 oyununu ücretsiz verebilir

intel rocket lake

Intel yeni nesil işlemcileriyle alakalı gelen son sızıntılar doğruysa firma Rocket Lake işlemcilerinin çıkışıyla birlikte Hitman 3 paketi de sunacak.


Bu arada eğer bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız; 864-4.410TL arası her kullanıma uygun sağlam bilgisayarlar için sürekli güncellenen bu ürün listesine bakabilirsiniz.

reklam
Aorus reklamı

Sızıntılarıyla bilinen Twitter kullanıcısı @momomo_us, PC Gamer’ın tespit ettiği paylaşımında; Intel’in Hitman 3 paketiyle alakalı hüküm ve koşullar belgesini bulduğunu iddia ediyor. Paylaşımda görülebildiği üzere Comet Lake yanında Rocket Lake işlemcilerinin de uygun donanımlar altında adı geçiyor. Promosyon son tarihi olarak ise belgede 30 Haziran 2021 gösteriliyor.

Belgenin gerçek olup olmadığını kanıtlayamayacağımız için dikkatli olmakta fayda var. Ancak bu sızıntılar; önceden gelen Intel’in IO Interactive ile Hitman 3 optimizasyonu için işbirliği yaptığı bilgileriyle paralel nitelikte. Firma yine CES 2021’de Rocket Lake işlemcisinin mevcut işlemciye göre kare sayısı farkını göstermek için de bu oyunu sergilemişti.

Adventure İstanbul

intel rocket lake

Dolayısıyla Intel Rocket Lake işlemcileri çıkışını yaptığında yanında Hitman 3 bedava bir şekilde gelmeleri mümkün. Yani eğer yeni nesil bir Intel işlemcisi ve Hitman 3 oyununu almayı düşünüyorsanız; bu paketin gelip gelmeyeceğini beklemek iyi bir fikir gibi duruyor. İşlemcilerin çıkış tarihi ise bir aksilik olmaması durumunda Mart ayı olarak karşımıza çıkıyor. Ön siparişlerin erkenden başlaması da yine ihtimaller dahilinde.

Bu işlemcilerin başında 8 çekirdekli ve saat başı komutta %19’luk bir gelişme sağlayan işlemci geliyor. Hitman 3 de birçok incelemeden hikaye ve oynanış tarafında oldukça iyi notlar toplamış bir oyun. Dolayısıyla bu paket gerçekleşmesi durumunda kullanıcıları mutlu edeceğe benziyor.

Devamını oku

Genel

Yeni Need for Speed oyunu için bir müddet daha bekleyeceğiz!

Yazan:

Need for Speed hayranlarını üzecek haber geldi. Ortaya çıkan haberlere göre EA‘in asıl odak noktasında şu an için Battlefield yer alıyor.


Göz atmak isteyebilirsiniz: Lenovo, yeni ThinkPad ve ThinkVision modelleriyle her yerden iş yapma imkanı sunuyor

reklam
Aorus reklamı

Geliştirici firma Criterion şimdilik Need for Spped için çalışmayacak!

Oyun dünyasında yarış oyunlarına olan ilgi eskisi gibi değil ne yazık ki. Ana akım olmaktan çıkan bu oyunlar artık daha geri planda kalıyorlar. Yarış oyunu denilince akla gelen ilk serilerden olan Need for Speed oyunları da bu durumun olumsuz etkileri ile karşılaştı. Gün geçtikçe geri plana atılan oyun, EA‘in dahi ana markaları arasında yerini kaybetti. Serinin altın çağlarına tanık olan Criterion firmasıyla tekrardan anlaşan EA, görünüşe göre bu sene için yeni bir yarış oyunu çıkarmayı düşünmüyor.


Akıllı telefonunuzu değiştirmek istiyorsunuz fakat uygun model mi bulamıyorsunuz? Sizler için oluşturduğumuz fiyat performans canavarı ürünlere, Hepsiburada ve Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz!

Adventure İstanbul

Need for Speed

Gelen bilgilere göre EA, Criterion firmasının Battlefield 6′ya yoğunlaşmasını istiyor. Yarış oyunlarına olan ilginin azalmasının bunda etkisi büyük ne yazık ki. Burnout serisi ile de adından söz ettiren firmanın aksiyon FPS oyununda yapacağı etkiler merak ediliyor. Her ne kadar Criterion tek geliştirici firma olmayacak olsa da, oyun için yapacağı etkiler ilginç olabilir. Yeni nesil Need for Speed oyunu için en yakın tarihin ise 2022 olacağı tahmin ediliyor.

Devamını oku

Forumdan Son Mesajlar

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler