Sosyal medya

İnceleme

Dark Evopad R9722

Öğrenci işi, fiyat / performans tableti

Dark Evopad R9722, basit ihtiyaçlara karşılık veren fakat aynı zamanda uygun fiyat avantajıyla karşımıza çıkan bir tablet.

Basit ve ucuz tabletler arasında yerini alan Dark Evopad R9722, beyaz renkteki kasasıyla hoş bir görünüm sağlıyor. 9.7 inçlik ekranının çerçevesi biraz geniş olsa da arka tarafındaki metal malzemenin bu tablete şıklık kattığını söyleyebiliriz. Arka yüzeyin metalik grisi, sadece kamera ve hoparlör ile bölünmüş. Bu bütünlük, cihazın şık bir hal almasını sağlamış. Yan tutulacak şekilde tasarlanan ve logosu konumlandırılan Dark Evopad, bu tutuşa göre sağ tarafta tüm bağlantılarını bulunduruyor. Bu bağlantılar arasında normalde başka tabletlerde bulamayacağımız portlar da bulunmakta. 3.5 mm kulaklık bağlantısının yanında 2 tane USB bağlantısı yer alıyor. Bu USB’lerden bir tanesi bilgisayarlar ile standart bağlantıyı sağlarken, diğeri ise bilgisayara takabildiğimiz pek çok cihazı Evopad’e bağlamak için hazırlanmış. USB bellek, klavye, fare, kamera gibi ekstra bileşenleri Dark Evopad R9722 ile kullanabiliyoruz. Mini HDMI kablosu ise direk olarak televizyona veya monitöre bağlanabilmemiz için kolaylık sağlıyor. Şarj için adaptör girişini de sağ tarafa konumlandıran Dark, kilit tuşunu da hemen yanına yerleştirmiş. Ses ve home butonları ise üst kısımda yer alıyor.

Çift çekirdekli işlemci

Dark Evopad’in içerisinde 2 çekirdekli, 1.6 GHz hızında çalışan bir işlemci yer alıyor. Mali 400 GPU’suyla desteklenen bu işlemciyle beraber 1 GB RAM de dahil edilmiş. 16 GB depolama alanı sağlayan ürün, MicroSD desteğiyle daha da geniş bir depolama alanına sahip olabiliyor. Android 4.1 işletim sistemini kullanan Evopad R9722’nin arayüzü büyük oranda safkan Android olarak bırakılmış. Kurcalamalarım sonucunda farkettiğim tek teğişiklik, alt tarafta yer alan bar üzerine konumlandırılmış ses tuşları oldu. Tabii içerisine bol bol uygulama serpiştirmeyi es geçmemişler. 9.7 inçlik ekranının çözünürlüğü ise 1024 x 768 piksel. Hem önünde hem de arkasında kamera bulunan ürünün en büyük artısı, 8000 mAh gücündeki bataryası. Bu batarya ile standart kullanımda 2 günü tek şarjla geçirmek mümkün.

Sonuç olarak: Son derece ucuz bir fiyat etiketine sahip olan ürün, geniş ekran arayanlar için ideal bir ürün olabilir.

Neden alınır?

• Fiyatına göre büyük ekranı

• Batarya performansı

• USB portları

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Volkan Akduman

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval