Sosyal medya

Kripto Para

Coinbase, ABD’li emeklilik fonu sağlayıcısı ForUsAll ile anlaştı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, ABD’de bulunan 22 trilyon dolarlık emeklilik fonu piyasasının 1.7 milyar dolarlık kısmına sahip olan ForUsAll ile anlaştı. Anlaşma ile ülkede 401(k) olarak bilinen emeklilik fonu için çalışanlara kripto para ile yatırım yapma imkanı sağlanacak.

Coinbase ForUsAll

Paylaşılan haberlere göre çalışanlar için emeklilik fonu hizmeti sağlayan ForUsAll ile Coinbase arasında bir anlaşma sağlandı. Anlaşma ile beraber artık katılımcı şirketlerdeki çalışanlar, fon katkı paylarının %5’lik kısmına kadar temmuz ayından itibaren kripto para yatırımı yapabilecek.

Yapılabilecek kripto para yatırımları Bitcoin ve Ethereum ile birlikte diğer birçok kripto para ile olabilecek.

401(k) planı terimi, İç Gelir Kanunu’nun 401(k) alt-metin bölümünde belirtilen ve işveren tarafından desteklenen bir emeklilik hesap plânından gelmekte. Emeklilik ve Emeklilik hesabı piyasası 22 trilyon dolarlık bir sektör ve ForUsAll 1.7 milyar dolarlık çok küçük bir pazarı temsil ediyor. Ancak kripto paraları benimsemesi, kripto  para birimlerine artan ana ilginin olduğu bir zamanda geliyor. Bu adım ile önümüzdeki zamanlarda diğer emeklilik planı sağlayıcılarının da yolunu açabilir. ForUsAll, müşterilerine doğrudan kripto para hizmeti sunan ilk firma oldu. Bu hizmeti sunmaya başlayan firmaların sayısının, kripto para piyasasındaki benimsenmelerin ve gelişmelerin hızlanmasının görülmesi ile daha da artacağı öngörülüyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin, son 24 saatte yaklaşık olarak %7 artış ile 37.735 dolardan işlem görüyor. El Salvador’dan gelen haberlerin ardından Hindistan’dan gelen bazı iddialar ile BTC fiyatı yönünü yukarı çevirmiş görünüyor.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir