Sosyal medya

İnceleme

Bileği bükülemeyen lider: iPad

IPad-4-

IPad 4 

Apple’ın 2010 yılında piyasaya sürdüğü ilk iPad’den bu yana gelenek değişmedi. Tablet pazarında lider hâlâ iPad!

Tablet denen şeyle tanışmamızı ya da en azından hayatımızda aktif olarak kullanmaya başlamamızı sağlayan firma Apple’dır. Steve Jobs, iPad’i tanıttığında çok geniş bir kitle bu durumu ağır olarak eleştirmiş, “iPad kimseye lazım değil” şeklinde yorumlar gündemi meşgul etmişti. Mobil uygulamaların gelişmesi ve mobiliteni yaygınlaşmasıyla iPad milyonlarca kişinin gözbebeği oldu. Geçtiğimiz yıl tanıtılan iPad 4 de, Apple’ın tablet üretimi konusunda ne kadar iddialı olduğunu bizlere gösterdi. Yakında iPad 5’in ortaya çıkması bekleniyor ama, iPad 4 halen tüm ihtişamıyla karşımızda duruyor.

Müthiş Retina ekran

iPad 4’te 1536 x 2048 piksel çözünürlüklü, 9,7 inç boyutlu LED arka aydınlatmalı IPS LCD Retina ekran bulunuyor. Bu ekran sadece yüksek çözünürlük konusunda değil, dokunuş hassasiyeti, renk zenginliği ve görüş açısı konularında da inanılmaz başarılı. iPad 4, şu an piyasada bulunan tabletler arasındaki en iyi ekrana sahip desek abartmış olmayız.

Apple A6X’ten gelen güç

4. nesil iPad’de 1,4GHz çift çekirdekli işlemcili Apple A6X çipset kullanıldı. Bu çipset üzerinde ayrıca PowerVR SGX544MP4 grafik işlemci, 1GB RAM ve 16/32/64/128GB depolama alanı bulunuyor. iPad 4’ün donanımı, sayılara bakıldığında çok güçlü görünmüyor olsa da duruma aldanmayın. iPad 4, inanılmaz yüksek çözünürlüğüne oranla yağ gibi akıyor. iOS App Store’da iPad 4’ü tekletecek hiçbir uygulama bulunmuyor. iPad 4, performans canavarı denebilecek kadar yüksek güce sahip olmasına rağmen kısa bir kullanım süresi sunmuyor. 11.560mAh’lik dev piliyle iPad 4, 10 saate kadar kullanılabiliyor.

Sonuç olarak: Şu an piyasadaki tabletlerde ne varsa, iPad 4’te bir fazlası var. Özellikle iyi uygulama kullanmak isteyenlerin iPad 4 konusunda fazla düşünmeleri gereksiz.

Neden alınır?

• S-Pen donanımı ve yazılımı

•  Çoklu işlem özelliği

• Uzun pil ömrü

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Volkan Akduman

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval