Sosyal medya

Haber

ASUS’tan katlanabilir laptop; Transformer Book Flip

Tayvan’da her sene düzenlenen Computex fuarının bu senesinde ASUS firması hızlı bir başlangıç yaparak ürünlerini tanıtmaya başladı. ASUS FonePad 8, MEMO Pad 8, ASUS PadFone S, Transformer Book V ve Zenbook NX500‘in ardından sıradaki ürünümüz ise ASUS Transformer Book Flip.

Flip2

Windows 8.1 işletim sistemine sahip olan ASUS Transformer Book Flip’in en büyük özelliği 360 derece döndürülebilen ekranı. Bu şekilde cihaz hem laptop hem de tablet olarak kullanılabiliyor. İçerisinde Intel i7 işlemcisi bulunan cihaz NVIDIA GeForce GT840M ekran kartı barındırıyor. Üç farklı erkan boyutu ile gelen ASUS Transformer Book Flip 13.3, 14.0 ve 15.6 inç boyutlarıyla piyasaya sürülecek. 1920×1080 Full HD çözünürlüklü dokunmatik ekrana sahip cihazın dört kademeli menteşesi sayesinde ekran kullanıcının istediği pozisyonda sabit bir şekilde kalabiliyor.

Flip3

ASUS Transformer Book Flip TP300, ASUS Transformer Book Flip TP450, ASUS Transformer Book Flip TP500, ASUS Transformer Book Flip TP550 adından dört farklı modelle gelecek olan cihaz modeline göre i3, i5 ve i7 işlemcilerden güç alacak. Her birinde 2GB’lık ekran kartı bulunan cihazların 128GB SSD ve 1TB HDD seçenekleri de olacak. En fazla 2.6 kg ağırlığında olacak ASUS Transformer Book Flip serisi Bluetoorh 4.0 ve Wi-Fi bağlantı özelliklerine sahip olacak.

Instant On teknolojisi ile 2 saniyede uyku modundan çıkan ASUS Transformer Book Flip’ler bu moddayken de 14 gün boyunca dayanabiliyorlar. Cihazların pil gücü %5’in altına indiği anda veriler otomatik olarak yedekleniyor. BU şekilde vri kaybı derdi son buluyor.

ASUS Transformer Book Flip 2014’ün haziran sonunda tüm dünyada satışa sunulacak. İşte serinin tüm ürünlerinin özellikleri:

 

Flip4

 

Oğlu yüzünden Güney Kore’de mahsur kaldı

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun

Blizzard’a ilkinin ardından ikinci bir dava daha açıldı!

Yazan:

Activision Blizzard’a bir darbe de yatırımcılardan geldi. 3 Ağustos tarihinde ABD Merkez Kaliforniya Yerel Mahkemesi’nde açılan toplu davaya Activision Blizzard’ın şirket içerisinde yer alan cinsel taciz ve ayrımcılık problemlerini kasıtlı şekilde görmezden gelmesiyle şirket hisselerini suni olarak şişirmesi yatırımcılar tarafından sebep olarak gösterildi. Kısaca yatırımcılar eğer böyle olaylar yaşandığını bilseydik şirket hisselerinize yatırım yapmazdık diyorlar.

Activision Blizzard’a iş yerinde seneler boyunca büyüyen ve kadın çalışanlara karşı gelişen cinsel taciz ve ayrımcılık kültürü sebebiyle açılan ilk davadan sonra şirket hisse fiyatları kararlı bir şekilde düşmeye başlamıştı. Yakın bir tarihte şirket tarafından gerçekleşen 2. Çeyrek finansal gelir toplantısında yatırımcılar, anlaşılabilir şekilde yatırım yaptıkları şirketin durumuyla ilgili yaşadıkları endişeleri dile getirmişlerdi. Bu durum da Los Angeles’ta bulunan bir avukatlık şirketinin bazı yatırımcılar adına Blizzard’a karşı toplu dava açmasına sebep oldu. İlk davanın açılmasına sebep olan şirket içerisinde gelişen taciz ve istismar olaylarına ait atılan iddialar hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için aşağıdaki haberimizi inceleyebilirsiniz.

Blizzard’a açılan davada sunulan iddialar olayın ciddiyetini gün yüzüne çıkartıyor!

Dava, 4 Ağustos 2016 ile 27 Temmuz 2021 tarihleri arasında Activision Blizzard hisselerine alım satım işlemi gerçekleştirmiş herkesi kapsıyor ve sanıkların toplu dava süresince yanıltıcı ve yanlış açıklamalar yaparak federal güvenlik yasalarını çiğnediği gerekçesiyle yatırımcıların zararlarının tanzimi istendi. Davada sanık olarak Activision Blizzard kurumsal kimliğinin yanında yanlış bilgileri ortaya attığı iddia edilen CEO Bobby Kotick, CFO Dennis Durkin ve eski CFO Spencer Neumann gibi şirketin üst seviye yöneticilerinin de ismi yer aldı.

Davanın açılmasında Activision Blizzard’ın yıllık SOX sertifikasyonuna sahip olmasının etkisi oldu. SOX veya uzun adıyla 2002’de yürürlüğe giren Sarbane-Oxley Yasası, halka açık şirketlerin hatalı veya hileli eylemlerinden toplumun korunması için çıkartılmış bir yasa. Her yıl şirketler SOX sertifikalarını yenilemek zorundadır ve bu sertifikalarda şirket üst yöneticileri, herhangi bir potansiyel yasal problemi, soruşturmayı, denetlemeyi veya işin değerinin belirlenmesini etkileyecek herhangi bir durumu bildirerek imzalarını atarlar.

Şirketin 2016 yılında altında CEO Bobby Kotick ve CFO Dennis Durkin’in imzası bulunan SOX sertifikasyon metni şu şekildedir:

“Rutin iddiaların, davaların, soruşturmaların, denetlemelerin ve fikri mülkiyet hakları, sözleşmeden doğan talepler, çalışma ve istihdam konuları, mevzuata dayalı konular, vergi konuları, talep edilmemiş mülkiyet meseleleri, uyumluluk meseleleri ve tahsilat meseleleri dahil olmak üzere işlerin doğal akışından doğan diğer tüm işlemlerin tarafıyız. Yönetimin düşüncesine göre, hukuk müşavirine de danıştıktan sonra konu olan rutin iddialar ve davalar önemsizdir ve bunların işimize, finansal durumumuza, operasyonlarımızın sonuçlarına veya likiditemize olumsuz bir etkiye sebep olmasını beklemiyoruz.”

Toplu davada ortaya atılan iddiaya göre Activision Blizzard ve yöneticileri, SOX sertifikalarının yapıldığı bu süreçlerde şirket içerisinde gelişen cinsel taciz ve ayrımcılık kültüründen haberdardılar ve bunları bildirmediler. İfadede yer alan özellikle son cümle yanlış yazılmış ve 2016 yılından beri değiştirilmeden kalmış ve hatta yakınlarda bu ifadeler Activision Blizzard’ın 2020 mali yıl sonu raporunda da yer almış. Son haftalarda yaşanan olayların da kanıtladığı üzere, süreçleri devam eden iddialar ve soruşturmalar Activision Blizzard’ın işleri üzerinde maddi açıdan olumsuz bir etki yaratacak.

Geçen haftalardan beri süren süreçler boyunca bir çok olay meydana gelmiş ve son olarak şirket başkanı J. Allen Brack ile İnsan Kaynakları Müdürü Jesse Meschuk görevinden ayrılmıştı. Sponsorlar da Blizzard oyunlarına olan desteği çekmeye ve gözden geçirmeye devam ediyor gibi gözüküyor. Yaşanan tüm süreçler ve istifalar ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki haberlerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Blizzard Başkanı J. Allen Brack açılan cinsel taciz davaları ve çalışanların grevlerinin ardından görevinden ayrıldı!

Blizzard İnsan Kaynakları Müdürü de görevinden ayrıldı!

 

Davayı açan hukuk şirketinin elinde oldukça sağlam bir dava var gibi gözüküyor. Aynı şirket aynı zamanda Cyberpunk 2077 oyununun yayımlanmasından sonra yaşanan felaketlerin ardından CD Projekt Red firmasına da yatırımcılar adına toplu dava açmıştı. Blizzard’ın içerisinden geçtiği bu süreçler yakın bir zamanda bitecek gibi durmuyor. Biz de konu ile ilgili yaşanan gelişmeleri sizlere aktarmaya devam ediyor olacağız.

 

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Realme Flash Tüm Özellikleri İle Ortaya Çıktı!

realme

Realme manyetik kablosuz şarj desteğine sahip ilk Android telefonu Realme Flash‘ı tanıttı. İşte Realme Flash modelinin tüm özellikleri.

Bir süredir MagDart adında bir etkinlik gerçekleştirmesi beklenilen Realme, sonunda etkinliği gerçekleştirdi. Tabi uzun bir süredir konuşulan Realme Flash modelinin tüm özellikleri de ortaya çıktı. Şimdi gelin hiç vakit kaybetmeden gerçekten çarpıcı özellikler sunan Realme Flash modelini yakından inceleyelim.


İlginizi Çekebilir: Battlefield 2042 Sistem Gereksinimleri Açıklandı!


realme

Realme Flash’ın Tüm Özellikleri!

Realme tarafından tanıtılan Realme Flash 6.7 inç büyüklüğünde E4 AMOLED bir ekran ile birlikte geliyor. 120Hz yenileme hızı sunan bu ekran üzerinde Sony imzalı 32MP‘Lik IMX615 ön kamerayı barındırıyor. Kamera demişken Realme Flash arka tarafında 50MP + 50MP + 2MP şeklinde üç adet kamera taşıyor. Bunların ikisi 50MP‘lik Sony IMX766 sensör. Ancak birisi OIS destekli. Yani cihaz hem ekran hem kamera tarafında cidden yüksek özellikler sunuyor.

Performansını Snapdragon 888+ yonga setinden alacak olan Realme Flash, 12GB LPDDR5 RAM belleğe ve 256GB UFS 3.1 depolamaya sahip. Üzerinde 4500mAh‘lik bir pil taşıyan Realme Flash, 15W/50W MagDart hızlı şarj desteği ve 65W kablolu hızlı şarj desteği sunuyor. Ek olarak NFC ve çift hoparlör cihazın diğer özellikleri arasında.

realme flash

Heyecanla beklenilen Realme Flash modelinin tüm özelliklerini sizlere aktardık. Genel olarak baktığımızda Realme Flash modelinin kamera tarafında cidden iş yapacağı açık. Tabi piyasanın en güçlü yonga setlerinden birisi olan Snapdragon 888+’ın bu modelde kullanılmasına şaşırmadık. Ancak 12GB RAM gerçekten yakışmış diyebiliriz.

Realme tarafından tanıtılan ve MagDart hızlı şarj desteği sunan Realme Flash gerçekten dikkat çekici bir model oldu. Cihazın fiyatı şimdilik net olarak bilinmese de cihazın 540 Dolar gibi bir fiyat ile satışa sunulacağı düşünülüyor. Bakalım Realme Flash’ın fiyatı ne kadar olacak. Siz Realme Flash’a sahip olmak ister miydiniz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

realme flash

Realme Flash Teknik Özellikleri!

  • İşletim Sistemi: Android 11
  • İşlemci: Snapdragon 888+
  • Ram: 12GB LPDDR5
  • Depolama: 256GB UFS 3.1
  • Ekran: 6.7 inç E4 AMOLED + 120Hz yenileme hızı
  • Batarya: 4500mAh, 15W/50W MagDart, 65W kablolu hızlı şarj desteği
  • Ön Kamera: 32MP Sony IMX615
  • Arka Kamera: 50MP Sony IMX766 (OIS) + 50MP Sony IMX766 + 2MP
  • Diğer: NFC, çift hoparlör

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval