Sosyal medya

Haber

Apple Watch’un en zayıf noktası: pil ömrü

Akıllı saatler son dönemin en gözde teknolojik ürünleri arasında. Ancak aynı akıllı telefon ve tabletlerde olduğu gibi akıllı saatlerin de en büyük problemleri sundukları pil ömrü. Dün Spring Forward etkinliğinde Apple Watch‘un tüm detaylarını açıklayan Apple‘ın söylemine göre Apple Watch sadece 1 günlük pil ömrü sunuyor.

Untitled-2

Bu bir günlük pil ömrünü daha detaylandıracak olursak 18 saatlik bir batarya ömrüyle karşılaşıyoruz. Apple kendi internet sitesinden yaptığı bilgilendirme yazısında bu batarya ömrünün 90 kez akıllı saati kontrol etme, 90 bildirim, 45 dakikalık uygulama kullanımı ve 30 dakikalık bluetooth bağlantısıyla müzik dinleme olarak belirtiyor. Ayrıca Apple Watch’un tam şarj olması 2.5 saat sürüyor.

applewatcheditionfeb23-775x437

Bu şartlarda hem Apple Watch’u hem de diğer akıllı saatleri satın almak ne kadar mantıklı sorusunu sormadan edemiyoruz. Çünkü zaten her gün akıllı telefonumuzun, tabletimizin ve dizüstü bilgisayarımızın pil süresiyle uğraşırken; bir de bu cihazlara akıllı saat eklemek ne kadar mantıklı?

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Kerem Enginar

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir