Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Apple Watch’ın tahmini satış miktarı 1 milyon adet

Bildiğiniz gibi Apple 10 Nisan’da ilk akıllı saati Apple Watch’ı ön siparişe açtı ve o gün mağazalar müşteri akınına uğradı.

Ön sipariş tarafında da benzer bir ilgi gören Apple Watch, Slice Intelligence firmasının raporuna göre ilk günden 957,000 Amerikan vatandaşı tarafından sipariş edilmiş. Peki birden fazla modeli olan Apple Watch’ın hangisi ilgi gördü dersiniz? Elbette en ucuz olan modeli Apple Watch Sport %62’lik bir pay ile lider oldu.

9,090 müşteri arasından alınan veriye göre Apple Watch satın alanlar ortalama olarka 1.3 oranında saat satın alıyorlar ve cihaz başına 501.83 dolar para harcıyorlar. Modele göre ayırdığımızda ise Sport modeline kişiler ortalama 382.83 dolar öderken leke tutmayan çekil model Apple Watch alanlar ise ortalama 707.04 dolar harcıyor.

Apple Watch

 

Alıcıların en çok ilgi gösterdiği model ise nispeten daha geniş olan 42 mm’lik Watch modelleri. Lakin en popüler kasa genel anlamda Space Gray alüminyum Sport modeli. Rapora göre Apple Watch satın alımlarının %40’lık oranı bu modelden çıkıyor. Onu %34 ile leke tutmayan çelik, %23 ile ham alüminyum ve %3 ile Space Black modeli takip ediyor.

Kayış tarafındaysa Apple Watch ve Spoerts modellerinin %49’u siyah fluoroelastomer Sport Band kayışını, %16’sı ise beyaz Sport Band kayışını seçiyor. Milanese Loop kayışı ise %10 ile üçüncü sırada.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Murat Halilbeyoğlu

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval