Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Apple

Apple AirPods Studio ile alakalı yeni görüntüler ortaya çıktı!

Apple
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Apple, yeni kafa bantlı AirPods Studio kulaklığından yeni görüntüler sızdırıldı. Ortaya çıkan görüntüler ile birlikte cihazın tasarım detayları gözler önüne serildi.


İlginizi çekebilir; Google Drive, çöp kutusundaki dosyaları artık otomatik silecek

reklam
MSI reklamı

Apple AirPods Studio tasarım detayları belli oldu!

Apple, ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Firmanın daha önceden çıkaracağına kesin gözüyle bakılan AirPods Stuido, sızdırılan bir video ile birlikte ilk kez görüntülendi. Müzik ve ses konusunda kendini geliştirmeyi sürdüren firma, kafa bantlı kulaklıklar sayesinde kullanıcılarına daha kaliteli ses deneyimi sunmayı amaçlıyor. Ünlü sosyal medya platformu Twitter’da Jon Prosser tarafından sızdırılan kulaklığın, tasarım detayları da ortaya çıkmış oldu. B515 kod adına sahip kulaklık, ilk görüntü itibariyle oldukça büyük gözüküyor. Görüntülerin temsili olduğunu belirten Jon Prosser, kaynağını korumak adına eline ulaşan görselleri tekrardan çizdirmiş. Siyah ve beyaz renk seçenekleri ile çıkacağı öğrenilen kafa bantlı kulaklık, Apple tarafından tek renk ile çıkmayan ilk kulaklık olacak.

Teknik özellikleri de belli olan Apple Airpods Studio, deri ve metal malzeme kalitesi ile bizleri karşılayacak. Öte yandan cihazın, USB-C girişli olacağı öğrenildi. Ayrıca kulaklığın net bir yönünün olmadığı ve takış tarzınıza göre sağ ve sol kulağı ayırt edebildiği gelen bilgiler arasında. Herhangi bir kablo girişi bulunmayan kafa bantlı kulaklık henüz net bir çıkış tarihi bilgisi de yer almamakta. Ancak yorumlara göre kulaklığın yaklaşık 350 dolarlık bir fiyat etiketi olacak. Bakalım Apple, kulak içi kulaklıkların ardından rekabete sokacağı yeni yarışmacısı ile birlikte başarılı olabilecek mi bekleyip göreceğiz.

Taze mühendis, çizgi roman ve teknoloji sever.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple

Apple güvenlik şefi, silah ruhsatı için polise rüşvet vermekle suçlanıyor

Apple güvenlik şefi, silah ruhsatı için polise rüşvet vermekle suçlandı
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Apple küresel güvenlik başkanı, şirket çalışanlarına gizli ateşli silah lisansı almak için polise yüzlerce ücretsiz iPad ile rüşvet vermeye çalışmakla suçlanıyor. California’daki savcılar, iki memurun, karşılığında bir şey teklif etmedikçe başvuranlara gizli silah (CCW) taşıma iznini reddettikleri bir dolandırıcılığa karıştıklarını iddia ediyor.


İlginizi çekebilir: Apple en az bir iPhone 13 modelini, tam kablosuz olarak tanıtabilir!

reklam
MSI reklamı

Apple güvenlik şefi Moyer, memurlara rüşvet vermekle suçlanıyor.

Thomas Moyer, ilçe şerifinin ofisine yaklaşık 70.000 $ (yaklaşık 50.000 £) değerinde 200 iPad bağışlamayı teklif etti. Ayrıca, Apple çalışanlarının bu tarz dört talebini kabul ettirmeye zorlamakla suçlanıyor. Savcılar, 50 yaşındaki Moyer ve subaylardan biri – subay Rick Sung – polisin şerifin ofisine baskın yaptığını ve belgelere el koyduğunu öğrendiğinde, devir teslimin son dakikada geri çekildiğini iddia etti.

Apple güvenlik şefi, silah ruhsatı için polise rüşvet vermekle suçlandı

48 yaşındaki Sung, rüşvet istemekle suçlanıyor. Ayrıca 43 yaşındaki başka bir subay, kaptan James Jensen bir keresinde ona yardım etmekle suçlanıyor.Santa Clara bölge savcısı Jeff Rosen, “Undersheriff Sung ve kaptan Jensen CCW lisanslarını bir eşya gibi değerlendirdi ve istekli alıcılar oldukları anlaşıldı. Rüşvet arayanlar, itaatle ödüllendirilmemeli, bölge savcılığına bildirilmelidir. ” BBC, “Buna ister kısasa kısas, isterseniz ödenen bedel diyin. Yasadışıdır ve halkın ceza adaleti sistemine olan güvenini derinden aşındırır.””Bir kolluk kuvvetinin yüksek rütbeli üyeleri bir rüşvet planının merkezinde olduğunda, bu tüm kolluk kuvvetlerinin rozetini, şerefini, itibarını ve trajik bir şekilde etkinliğini lekeler.”

Polis şüpheli rüşvet dolandırıcılığını iki yıldan uzun süredir araştırıyordu.

Davayla ilgili olarak 49 yaşındaki sigorta komisyoncusu Harpreet Chadha da suçlandı. Sung, Chadha’dan lisans karşılığında yaklaşık 6.000 dolar değerinde bir San Jose Sharks hokey maçı için Sevgililer Gününde çok rağbet gören kutu koltuk biletleri talep etmekle suçlandı. Savcılar, “Şerif Laurie Smith‘in aile üyeleri ve en büyük siyasi destekçilerinden bazıları, şerif olarak süitine yeniden seçilmesiyle ilgili küçük bir kutlama düzenlediler” dedi.

Bir CCW lisansının maliyeti genellikle 200 ila 400 ABD Doları arasında. Başvuru sahibinin ruhsat için “iyi bir neden” göstermesi gerekiyor. Bunun yanı sıra bir ateşli silah kursunu tamamlaması ve iyi bir ahlaki karaktere sahip olması şartı var. Ancak, şerif kimin hak kazanması gerektiğine karar verme konusunda geniş takdir yetkisine sahip. Bölge savcılığının Pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre, dört kişi de suçlamaları kendilerine resmi olarak 11 Ocak‘ta okutacak. Suçlu bulundukları takdirde hapis cezasıyla karşı karşıya kalacaklar.

Devamını oku

Apple

M1 MacBook Air, AnTuTu’da 1 milyondan fazla puan aldı!

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Yeni Apple M1 yonga setinden güç alan MacBook Air, AnTuTu’da 1 milyondan fazla puan aldı.


İlginizi çekebilir: Apple, ışığı geri dönüştürmeyi hedefliyor!

reklam
MSI reklamı

M1 MacBook Air, A12Z ile karşılaştırıldı

Test için AnTuTu iOS uygulaması kullanıldı (macOS Big Sur, iOS uygulamalarını M1’de yerel olarak çalıştırabilir). İlginç bir şekilde MacBook Air, test sırasında iOS 14.2 ile bir iPad Pro gibi davrandı.

Ancak yeni M1 MacBook Pro, A12Z yonga setine sahip iPad Pro’dan çok daha hızlı olduğunu kanıtladı. CPU tarafında %50 daha yüksek bir puan aldı, GPU’da ise %45 daha yüksek bir sonuca ulaştı. Bura aşamada,bir dizüstü bilgisayar olan MacBook Air’da daha hızlı bir bellek bulunduğunu da hatırlatmak gerekiyor. A12Z, iPhone XS’de bulunan eski nesil çekirdeklere sahip 7nm’lik A12 çipinin güçlendirilmiş bir varyasyonu olsa da, M1 ortaya çıkmadan önce en iyi performans gösteren Apple çipiydi.

M1 MacBook Air

Yani iPhone 12 serisine güç sağlayan Apple A14, daha küçük pillere ve daha küçük gövdeye sahip cihazlar için yapılandırılıp güç kullanımını sınırlandırdığı için M1’e göre geride kalıyor. Yine de, A14 ve M1 aynı 5nm kumaştan kesiliyor ve aynı mimariyi kullanıyor.

M1 MacBook Air

Ancak iPhone  yonga setinin, Mac yonga setindeki 4+4’e kıyasla 2+4 işlemci yapılandırması var. Ayrıca A14, M1’in yalnızca yarısı kadar GPU çekirdeğine sahip. İki çip arasındaki farkı vurgulamak için, M1’in CPU tarafında %78 ve GPU’da ise iPhone 12 Pro’nun içindeki çipten 2,5 kat daha hızlı olduğunu söyleyebiliriz. Tabi burada M1’in daha yüksek saat hızlarında çalıştırıldığını da unutmamak gerekiyor.

M1 MacBook Air

2+4 yerine 4+4 CPU’ya ve iki katı GPU çekirdeğine sahip A12Z, bir bakıma A12’nin M versiyonu gibi çalışıyor.

Devamını oku

Apple

Apple en az bir iPhone 13 modelini, tam kablosuz olarak tanıtabilir!

Yazan:

En az bir iPhone 13 modeli, tam kablosuz olarak gelebilir!
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Son söylentilerle beraber Apple, en az bir iPhone 13 modelini herhangi bir fiziksel giriş çıkış birimi barındırmayacak şekilde piyasaya sürebilir. Herhangi bir fiziksel bağlantı birimini bulunmayan cihazın, serinin en donanımlı üyesi olan Pro Max modeli olması kuvvetle muhtemel.


İlginizi çekebilir: Apple, iOS 15 ile birlikte iPhone 6S ve iPhone SE desteğini kesebilir

reklam
MSI reklamı

Verdiği sızıntı bilgilerle tanınan Jon Prosser, Front Page Tech isimli YouTube kanalında, iPhone 13 ile alakalı bazı detaylar paylaştı. Prosser’ın paylaştığı iddiaya göre Apple, önümüzdeki yıl tanıtacağı iPhone ailesinde bir modeli tamamen kablosuz olarak tasarlamak istiyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında da bu konuyla alakalı tweet’ler paylaşan Prosser’ın iddiası, diğer analistler tarafından da destek görüyor.

En az bir iPhone 13 modeli, tam kablosuz olarak gelebilir!

 

Apple için analizler paylaşan ve isabetli tahminleriyle tanınan Min-Chi Kuo da, geçtiğimi yıl sonunda Apple tarafının tam kablosuz ya da port barındırmayan bir iPhone modeli üzerinde çalıştığını ifade etmişti. Prosser’dan farklı olarak Kuo, birden fazla modelin port barındırmayacak şekilde tasarlanmış olarak kullanıcılarla buluşacağını öne sürmüştü.

Apple, kablosuz teknolojileriyle bu geçişe hazır

Şirketin son iPhone serisiyle beraber tanıttığı MagSafe ve halihazırda kullanımda olan AirPods ailesiyle beraber söz konusu geçişe hazır olduğunu söylemek yanlış olmaz. Cihazlardan portları kaldırarak sunacağı tam kablosuz kullanım deneyimi birçok kullanıcı için garip karşılansa da teknolojilerinde sunduğu kolaylık nedeniyle geçişin tamamlanması uzun sürmeyecektir.

En az bir iPhone 13 modeli, tam kablosuz olarak gelebilir!

iPhone 13 Pro Max ve Mini, muhtemel geçişe aday

TechRadar’da yer alan haberde Prosser’in hangi modeli işaret ettiği bilinmese de bazı uzmanlar, olası ilk tam kablosuz modelin iPhone 13 Pro Max olabileceğini düşünüyor. En üst donanımsal özellik ve geliştirmelerin yer aldığı Pro Max ailesi haricinde ise iPhone 13 Mini de ihtimaller arasında. Apple, Mini’de kullandığı giriş-çıkış birimlerinden kurtularak cihaz içinden daha fazla yer kazanabilir. Şirket, kazanılan hacmi farklı geliştirme ve iyileştirmeler için kullanarak aynı boyutlarda daha fazla donanımsal özelliği kullanıcılara sunabilir. Apple’ın 2021 Eylül’ünde tanıtacağı yeni iPhone ailesi hakkında konuşmak için bir hayli erken olsa da, şirketin cihazlarında yeni yaklaşımlar denemesi heyecan verici görünüyor.

Devamını oku
MSI reklamı

HWP COIN’den Haberler