Sosyal medya

Donanım

AOC’den 3.6 milyon piksellik PLS monitör

AOC, 27 inç boyutlu 2560 x 1440 çözünürlük sunan yeni PLS monitörü q2770Pq modelini satışa çıkardı. 3.6 milyonun üzerinde piksel sağlayan bu monitör geleneksel Full HD modellerinin neredeyse iki katına denk geliyor. AOC’nin ürünle ilişkin basın bültenine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İnanılmaz keskin

q2770Pqu, kullanıcılarına 3.6 milyonun üzerinde piksel sağlıyor – bu da geleneksel Full HD modellerinin neredeyse iki katına denk. Profesyoneller ve beklentileri yüksek ev kullanıcıları WQHD (Geniş Dörtgen Yüksek Çözünürlük) çözünürlüğün büyük 27 inçlik  (68.6 cm) ekranda sunduğu olağanüstü ayrıntılardan yararlanacak. Planlar, tablolar, fotoğraflar, videolar ve – yalnızca 5 ms’lik tepki süresi sayesinde – oyunlar bile daha önce eşi benzeri görülmemiş bir netliğe ve canlılığa sahip olacak. Süper PLS (Plane-to-Line Switching) özellikle yüksek parlaklığa ve geniş görüntüleme açılarına sahip bir ekran teknolojisi. Böylece, q2770Pqu modelinin birinci sınıf paneli 178° ye kadar çıkan (hem dikey hem yatay) görüntüleme açılarında müthiş renk stabilitesi ve parlak ortam ışığına sahip ortamlarda kullanım için 300 cd/m²’ye dek  parlaklık sağlıyor.

aoc

Mükemmel ekipman ve ergonomi

AOC, en yüksek kullanıcı rahatlığı için q2770Pqu modelini çok çeşitli konektörlerle sunuyor. Bu PLS modeli, sinyallerini VGA, DVI-D ve HDMI soketleri ile alıyor, ayrıca DisplayPort’a da sahip. Üstelik çok da pratik:  q2770Pqu çerçeveye entegre hoparlörlere ve USB hub’a da sahip. USB flaş bellekler, dijital kameralar, sabit sürücüler, ve daha sayısız USB cihazı dört soket üzerinden bağlanabilir  (ikisi 2.0 ve 3.0 USB standartlarına uygun).  Monitörün ayağı, 130 mm yükseklik ayarının yanı sıra, eğilme, sağa sola dönme ve pivot (portre moduna 90 derecelik rotasyon) işlevleri gibi tam ergonomik esneklik sağlar, böylece geniş tablolar, belgeler veya fotoğraflar üzerinde rahatça çalışabilirsiniz. 

Sürdürülebilirlik

q2770Pqu, yüksek çözünürlüklü paneline karşın, EPEAT Silver, TCO 6.0 ve Energy Star 6.0 gibi zorlu sürdürülebilirlik sertifikalarının gerekliliklerini yerine getiriyor. LED arka aydınlatmalı paneli sayesinde, enerji tüketimi ise 29 vatı geçmiyor, bu da 27 inçlik bir monitör için çok makul. Ayrıca “e-Saver” gibi akıllı yazılımlar ve “Eko Modu” da enerji maliyetlerini azaltıyor.

Bütün monitörlerde olduğu gibi AOC, WQHD-modeli için de 3 yıl garanti sunuyor. q2770Pqu modelinin üretici tarafından önerilen perakende fiyatı ise 799 USD + KDV.

Vodafone Smart Tab III serisi tanıtıldı

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Kerem Enginar

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir