Sosyal medya

Donanım

Akıllı Anten Teknolojisi Sayesinde ZyXEL WAC6500 Serisi ile Kablosuz Ağlarda Optimum Performans Sağlayın!

ZyXEL’in akıllı anten teknolojisine sahip yeni Wi-Fi Erişim Noktası çözümü WAC6500, pazarda yerini aldı. IEEE 802.11ac teknolojisini temel alan bu yeni ürün, yüksek performanslı internet erişiminin ciddi bir ihtiyaç olduğu yoğun kullanıcılı ortamlarda bile maksimum hız ve kesintisiz bağlantı imkanı sağlıyor.

Telekom servis sağlayıcılarından küçük ve orta boy işletmelere ve ev kullanıcılarına kadar çok geniş bir skaladaki müşteri tabanı için hem kablolu hem de kablosuz internet çözümleri sunan dünyanın lider ağ çözümleri firması ZyXEL, pazarın ihtiyaçlarına özel ürünler geliştirmeye devam ediyor. ZyXEL’in pazara sunduğu yeni ürünü WAC6500 Serisi Akıllı Anten Wi-Fi Erişim Noktası, Wi-Fi erişim noktalarında geleneksel olarak kullanılan antenlerin performansını 2 katına çıkartan yeni bir akıllı anten teknolojisi sayesinde, kapsama gücünü ve kapasitesini artırırken enterferans dayanıklılığını da bir üst seviyeye çıkartıyor. Aynı anda daha çok kişinin ortak bir ağ bağlantısını verimli bir biçimde kullanmasına olanak tanıyan WAC6500 Serisi, yüksek performanslı internet erişiminin ciddi bir ihtiyaç olduğu otel, okul, hastane ve büyük kurumsal şirketler gibi ortamlarda bile kullanıcılara yüksek hız ve kesintisiz bağlantı imkanı sunuyor.

IEEE 802.11ac teknolojisi, 802.11n teknolojisine kıyasla kullanıcılara 3 kat daha hızlı internet erişimi sunabiliyor. Ancak gerçek yaşamda pek çok sorun hala tam olarak aşılamadığı için, teoride sunulan bu hizmet pratikte tatmin edici sonuçlar veremeyebiliyor.
Örneğin son kullanıcılar, özellikle kalabalık yaşam alanlarında zaten aşırı yüklü bir Wi-Fi ağına bağlanmaya çalıştıklarında bağlantı çakışması, enterferans ve kapasite limitleri nedeniyle zayıf bir ağ performansı ve düşük hız ile karşılaşıp hayal kırıklığı yaşayabiliyorlar.

reklam
Huawei P40 reklamı

Ayrıca 802.11ac teknolojisine hali hazırdaki teknolojiden geçiş yapmak, işletmeler için de karmaşık bir süreç olabiliyor.  802.11ac teknolojisi, 2,4 GHz’deki mevcut 802.11b/g/n teknolojilerinden farklı bir bant genişliği (5GHz) kullandığı için sahada kapsamlı bir test süreci gerektiriyor. Bu sorunun bilincinde olan ZyXEL ise yeni ürünü WAC6500’de hem 802.11ac teknolojisini hem de Akıllı Anten teknolojisini bir arada kullanarak son kullanıcılara duruma özel, biçilmiş kaftan bir çözüm sunuyor.

ZyXEL

Profesyonel AP Ürünlerinde Dünyada Akıllı Anten Teknolojisine Öncülük Eden WAC6500 Serisi ile Kapsama ve Kapasite Derdine Son!

Kurumsal segmentteki Erişim Noktası çözümlerinde dünyada Akıllı Anten teknolojisinde öncülük eden ZyXEL, kablosuz iletişim alanındaki tecrübesini ve bilgi birikimini WAC6500 Serisi’ne aktararak, son kullanıcılara önemli bir fayda sağlıyor. WAC6500 Serisi, Wi-Fi sinyallerinin analizini yaparak 700’ün üzerinde anten aktarım yolu arasında en uygun seçeneği tespit ediyor ve veri aktarım süreci bu sayede performans kaybına maruz kalmamış oluyor. Aktarım yolu hesaplamaları yapılırken, ortama duyarlı bir biçimde gerçek zamanlı ölçümler kullanıldığı için diğer cihazlarla enterferans ihtimali minimum indirilmiş oluyor ve kullanıcılar 802.11ac teknolojisinin nimetlerinden en yüksek performans ile faydalanabiliyorlar. Böylece son kullanıcılar için hızlı, stabil ve yüksek performanslı bir kablosuz erişim ağı sunulmuş oluyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan ZyXEL Kurumsal Çözümler Ürün ve İş Geliştirme Müdürü Ömer Erünsal  “Bir otelde veya bir etkinlik sırasında hızlı ve sağlıklı bir ağ bağlantısı sorunu yaşamak pek istenilen bir durum değildir. Günümüzde ortalama bir son kullanıcının internete bağlanan birden çok cihaz taşıdığını da hesaba katarsanız, bu durumun ağ bağlantıları üzerinde ciddi bir yük oluşturmaya başladığını görebilirsiniz.  Sürekli artan kullanıcı sayısı ve ağ bağlantılı cihaz sayısının network üzerindeki etkisine karşı ZyXEL’in önerisi;  piyasaya sunduğumuz WAC6500 serisi. Özellikle kullanıcı sayısının yoğun olduğu ve enterferansın sık yaşandığı ortamlar için geliştirilen WAC6500 çözümü, kullanıcıların ve işletmelerin ihtiyaç duydukları yüksek hızlı ve kesintisiz internet bağlantısını güvence altına alıyor” diyor.

Bu yeni ürünün lansmanı ile ilgili açıklama yapan Ömer Erünsal, ülkemizde internet erişimli cihazların giderek artan oranlarda kullanılmasının ağ performanslarında sıkıntıya sebep olabildiğini ifade ederken, WAC 6500 Serisi ile bu sorunun önemli ölçüde aşılabileceğine dikkat çekiyor Erünsal, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer veriyor:

“Türkiye’de son dönemde yaşanan VDSL dönüşümü sayesinde son kullanıcılar ve kurumlar çok daha yüksek hızlara kavuşurken, servis sağlayıcılar da artan bant genişliği ile birlikte müşterilerine ses, TV, oyun ve bulut depolama servislerinden oluşan farklı hizmet paketlerini sunup katma değer yaratma şansı elde ediyorlar. Ancak kullanıcı yoğunluğu yaşanan alanlarda network ekipmanları ve Wi-Fi Erişim Noktası (AP) çözümlerinde de bu dönüşümün desteklenmesi ve yeni teknolojilerden yararlanılabilmesi gerekiyor. 2014 yılında yüzde 50’nin üzerinde büyüme kaydeden ZyXEL Türkiye, yeni pazara sunulan Wi-Fi Erişim Noktası çözümü WAC6500 çözümü ile bu dönüşümü daha da hızlandıracak.”

Kolay ve hızlı kurulum ile yüksek performansta kablosuz kapsama gücü sunacak şekilde tasarlanan ZyXEL WAC6500 Serisi, 2 veya 3-lü oynatma modelleri ve dahili akıllı antenli ve harici akıllı antenli model seçenekleri ile piyasaya sunuluyor. ZyXEL, kullanıcılara daha ileri ağ yönetim özellikleri sunmak için WAC6500’ün NXC Serisi WLAN Kablosuz Ağ Yönetim ürünü ile eşleştirilmesini tavsiye ediyor. WAC6500 Serisi, 802.11ac teknolojisine geçişi kolaylaştırırken, gigabit hızında kablosuz performansın tüm nimetlerinden yararlanmak isteyen işletmeler için de kaçırılmaması gereken bir fırsat sunuyor.

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Donanım

Powerbeats Pro için yeni renk seçenekleri duyuruldu!

Powerbeats Pro

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen tam kablosuz kulaklık olan Powerbeats Pro modelinin dört yeni renk seçeneği duyuruldu. Yeni renk seçenekleri, kulaklığın çıkışında sunulan seçeneklere kıyasla çok daha parlak ve canlı görünüyor.

İlginizi çekebilir: Sennheiser Momentum True Wireless 2 incelemesi | Efsane yenilendi!

Powerbeats Pro

reklam
Huawei P40 reklamı

Apple’ın 2014 yılında satın aldığı ünlü müzik firması Beats tarafından hazırlanan kablosuz kulaklıkları özellikle sporcular tarafından büyük ilgi gördü. Şirketin AirPods modellerinin tanıtımında kısa bir süre sonra piyasaya sürdüğü kulaklıklar Türkiye’de şu an dört farklı renk seçeneğiyle resmi olarak 1.999 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

Renkleri yenilenmiş kulaklıklar açık mavi, kırmızı, pembe ve sarı renklerde piyasaya sürülüyor. Bu renk seçenekleri henüz Türkiye Apple’ın sayfasında yayınlanmadı. sporculara özel olarak hazırlanan model, kulak içi formunda olduğundan iyi bir ses yalıtımı getiriyor. Kulak etrafına geçecek şekilde hazırlandığı için spor yaparken düşmesi imkansız görünen kulaklık, AirPods gibi şarj yetenekli bir hazneye sahip.

Powerbeats Pro

Powerbeats Pro, kancalı bir tasarıma sahip olmasının yanında, diğer Beats kancalı modellerine göre daha küçük ve daha hafif. Tasarımın yanında 9 saatlik pil ömrü sunan Powerbeats Pro, rakiplerini geride bırakıyor.  Şarj çantasında takıp şarj edildiğinde 24 saat kullanım sunması bütün dikkatleri üzerine çekiyor. Bunun yanında 5 dakikalık hızlı şarj ile 1,5 saat daha size hizmet edebiliyor.

Bluetooth ile tüm cihazlar ile bağlantı sağlayan Powerbeats Pro, yeni nesil AirPods’ta da yer alan H1 çipiyle Apple cihazlara zahmetsizce bağlanabiliyor. Kulaklık bölümünde fiziksel kontrol butonları taşıyor. Bu sayede bir sonraki parçaya geçebiliyor, çalmakta olan parçayı durdurabiliyorsunuz. Ancak tüm bu özelliklerin yanında Powerbeats Pro modeli aktif gürültü önleme özelliğine sahip değil.

Devamını oku

Donanım

Raspberry Pi 4 fiyat-performans konusunda çok iddialı!

Raspberry Pi 4 fiyat-performans konusunda çok iddialı! 75 dolarlık fiyatıyla satışa sunulan Raspberry Pi 4 fiyatına oranla çok iddialı bir güçle geliyor.

İlginizi çekebilir: Yeni Samsung Galaxy Watch modelleri FCC onayı aldı!

reklam
Huawei P40 reklamı

Raspberry Pi 4, 75 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunuldu. 8 GB RAM ile gelen yeni Raspberry Pi, muadilleri arasında bu miktarda RAM sunan ilk ürün oldu. Daha önce sunulan en yüksek RAM miktarı 4 GB idi. 8 GB RAM, Raspberry için büyük bir adım, çünkü bu sayede ileri düzeyde oyun, emulasyon ve sistem programları çalıştırma gibi işlevler için kullanıcıların önü açılacak. 2011‘den beri 32-bit işletim sistemi ile sınırlı kalan Raspberry Pi, ayrıca 64-bit işletim sistemini de beta olarak kullanıma sundu. Bu da çok önemli bir adım çünkü 32-bit işletim sistemleri tek bir işleme 8 GB RAM atayamıyor. Raspberry Pi kullanıcıları bu sorunu Ubuntu Linux gibi çözümler kullanarak çözebiliyordu ancak şirketin de bu yönde adım atması çok olumlu gözüküyor. Ayrıca Raspberry Pi Vulkan sürücüsünün de geliştirilmekte olduğu açıklandı, bu da Raspberry Pi‘nin geleceği açısından çok önemli bir hamle olarak gözüküyor.

Raspberry Pi kullanarak 100 $‘a oldukça işlevsel bir Mini PC kurmak mümkün. Raspberry Pi 4 ile ilgili daha geniş kapsamlı teknik bilgilere ulaşmak ve/veya satın almak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Devamını oku

Diğer

Samsung Money kart duyuruldu!

Samsung Money

Samsung, Apple ve Huawei şirketlerine rakip olacak “Samsung Money” olarak adlandırdığı kendi kartını duyurdu. Samsung Pay uygulaması ile çalışacak bir banka kartı duyuran şirket, rakipleri karşısında lider olmayı hedefliyor.

İlginizi çekebilir: Huawei Card duyuruldu!

Samsung Money

reklam
Huawei P40 reklamı

Teknoloji şirketleri hayatın her anına dokunmak için mesai harcamaya devam ediyor. Kullanıcılarının satın alma işleminde de kendi ürünlerinin kullanması için ilk adımı atan Apple’dan sonra Samsung da kendi kartını duyurdu. Rakibi Apple Card gibi titanyum bir malzemeden yapılmış ve üzerinde kart sahibinin adı dışında herhangi bir kart numarası, son kullanma tarihi veya CVV kodu bulunmuyor.

Güney Koreli teknoloji devi tarafından yapılan açıklamada Samsung Money sahiplerinden herhangi bir hesap/kart kullanım ücretinin alınmayacağına da özellikle dikkat çekiliyor. Bununla birlikte kartın faiz oranının oldukça düşük olacağı da yetkililer tarafından belirtiliyor. Ayrıca banka kartı Samsung Pay mobil ödeme platformları ile bağlantılı olarak çalışabiliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kartlarını kaybetse dahi, Samsung Pay üzerinden kapatabiliyor.

Samsung Money

Şirketin yeni banka kartı, yapacağınız alışverişler ile birlikte ek puanlar kazanmanızı sağlayacak. Böylece bu puanları paraya veya diğer hizmetlere çevrilebilecek. Ayrıca kullanıcılar kartın gelmesine gerek kalmadan, Samsung Pay üzerinden kolaylıkla ödemelerini yapabilecekler.

Samsung’un yeni kartının ne zaman satışa sunulacağı henüz netlik kazanmadı. Söz konusu banka kartı ilk olarak sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunulacak. Samsung Money kartının diğer ülkelerde ne zaman kullanıma sunulacağı da şimdilik bilinmiyor.

Devamını oku