Sosyal medya

Haber

Acer yeni Chromebook modelini tanıttı!

Acer 12 inç boyutundaki ilk Chromebook modelleri olan, öğrencilere ve eğitim kuruluşlarına yönelik Acer Chromebook Spin 512 ve Acer Chromebook 512 modellerini tanıttı. Ekranı 3:2 en boy oranındaki modeller, kâğıt kalem kullanmaya benzer bir deneyim sunuyor.


İlginizi çekebilir: Acer TravelMate B114-21’i tanıttı!


Kalemi ile not tutmak kolaylaşıyor

Dönüştürülebilir Acer Chromebook Spin 512’nin (R851TN) 360 derece dönebilen menteşeleri sayesinde, öğrenciler Antimikrobiyal Corning Gorilla Glass2,3 ekranı kapaklı, tablet, ekran ve çadır modlarında kullanabiliyor. Elektromanyetik rezonanslı Wacom ekran kalemi doğal bir şekilde not tutma ve çizim yapma imkânı sunuyor. Birlikte gelen bu kalemi cihazdaki özel yuvada rahatlıkla saklayabiliyorsunuz. Acer Chromebook 512 (C851/C851T) dokunmatik ve dokunmatik olmayan ekran seçenekleriyle geleneksel bir dizüstü bilgisayar tasarımı kullanıyor.

“Yeni Acer Chromebook 512 ve Spin 512’de bulunan 3:2 ekranlar sayesinde öğrenciler yeni şeyler öğrenip başarıya ulaşmak için birlikte çalışırken, araştırma yaparken ve projeler üzerinde çalışırken daha fazla içerik görüntüleyebiliyor.” Acer BT Ürünleri İş Birimi Kurumsal ve Dönüştürülebilir Dizüstü Bilgisayarlar Genel Müdürü James Lin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dayanıklı tasarımları ve çift web kamerası, Antimikrobiyal Corning Gorilla Glass2,3 ekran ve çocuklara uygun klavyeler gibi benzersiz özellikleriyle bu yeni Acer Chromebook modelleri, eğitim ortamlarında sıkça rastlanan zorlukların üstesinden gelebiliyor.”

Üretkenliği artıran performans, daha uzun ekran 

Yeni Acer Chromebook’lardaki ekranlar üretkenliği artıran 3:2 en boy oranına sahip ekranlarıyla aynı ölçüdeki 16:9 ekranlara göre yüzde 18 daha fazla dikey alan sunuyor. Sonuçta öğrenciler tek bir ekranda daha geniş metin, harita, fotoğraf ve ödev görüntüleyebiliyor. 12 inç boyutundaki HD+ ekranlar 1366 x 912 çözünürlük ve IPS teknolojisine sahip. Ayrıca, daha uzun olan ekranı daha fazla içerik görmeyi ve web sayfalarını yukarıdan aşağıya okuyabilmeyi sağlıyor.

Dört çekirdekli Intel Pentium Silver N5000 veya Intel Celeron N4100 işlemci ile donatılan ürünler, hızlı açılma süreleriyle öğrencilerin hemen çalışmaya başlamasını sağlıyor, daha az güç harcıyor ve ekstra performans sunuyor. Yoğun grafik içerikli sınıf projeleri akıcı bir şekilde çalışabiliyor ve çabuk tepki veren yazılımlar öğrencilerin dikkatlerinin dağılmasını önlüyor. Bunların yanı sıra Acer Chromebook 512’de çift çekirdekli Intel Celeron N4000 işlemci seçeneği de bulunuyor.

Acer Chromebook 512, okul projeleri veya birlikte çalışan öğrencilerin paylaşabilmesi için 180 derece açılarak masaya tam olarak yatırılabiliyor. Ayrıca, Acer Chromebook 512’de mekanik olarak bağlı tuşlar kullanılıyor. Sökmesi zor ama değiştirmesi kolay olan bu tuşlar, cihazı sınıf ortamında kullanım için ideal hale getiriyor.

Acer Chromebook Spin 512’nin kapağında dışa dönük 8 MP kamera bulunuyor. Kapaklı sürümde ayrıca tercihe bağlı bir de 5 MP kamera yer alıyor. Öğrenciler bu sayede okul projeleri için yüksek kaliteli görüntüler ve videolar çekebiliyor. Bunların yanı sıra öğrenciler ekranın üzerindeki Acer HD web kamerası ile video görüşmeleri ve Google Hangouts üzerinden diğerleriyle iletişim kurabiliyor.

Askeri sınıf dayanıklılık, oyuncak güvenliği standartlarına uyum

Yeni Acer Chromebook Spin 512 ve Acer Chromebook 512 sıkı ABD MIL-STD 810G askeri standartlarına uyum sağlıyor. Güçlendirilmiş tasarım ve şok emici bölüm sayesinde 122 cm (48 inç) yüksekten düşmeye ve 60 kg basınca dayanabiliyorlar. Bunlara ek olarak, yeni Acer Chromebook modelleri küçük çocukların kullanımına da uygun. Suyu iç bileşenlerden uzaklaştıran ve kasanın altından dışarı atan oluklu sistem sayesinde klavye, 330 ml’ye kadar sıvı sıçramasına karşı koruma sağlıyor. Touchpad’lerin de neme dayanıklı.

Acer Chromebook Spin 512’deki dokunmatik ekran Antimikrobiyal Corning Gorilla Glass2,3 ile kaplı. Antimikrobiyal bir malzeme ile daha temiz ve sağlam hale gelen cam, dokunmatik ekranda mikroorganizma birikimiyle oluşan koku ve lekeleri engelliyor. Çizilmelere karşı da dayanıklı olan ekran öğrencilerin gün içinde farklı ortamlarda kullanması için ideal.

Daha çok sayıda kablosuz cihaza destek

Öğrenciler Intel Wireless-AC 2×2 802.11ac MU-MIMO (Çok Kullanıcılı Çok Giriş, Çok Çıkış) ile hızlı ve güvenilir Gigabit Wi-Fi bağlantısına kavuşuyor. MU-MIMO standardı aynı anda daha çok sayıda kablosuz cihaza destek vererek daha yüksek kablosuz bağlantı hızlarına ulaşmayı sağlıyor.

Çevre birimleri Bluetooth 5.0 veya iki adet USB 3.1 Type-C Gen 1 girişi üzerinden bağlanabiliyor. Cihazı ve diğer ürünleri şarj etmek için kullanılabilen bu girişlerle 5 Gbps’e kadar ulaşan hızlarla veri aktarımı yapmak ve HD ekranlara bağlanmak mümkün. Acer Chromebook modellerinde ayrıca iki adet USB 3.0 girişi yer alıyor.

Dört farklı kullanım şekliye birlikte daha iyi çalışın

Acer Chromebook Spin 512’nin 360 derece dönebilen menteşeleri dört farklı kullanım modu sunuyor. Dijital kitapları okumak için tablet modu, klavye kullanmak için dizüstü bilgisayar modu, görüntülere daha yakın olmak için ekran modu, video ve sunum izlemek ve birlikte çalışmak için ise çadır modu kullanılabiliyor. Bu dört kullanım modu, dışa dönük 8MP otomatik odaklamalı kamera ve 88 derece görüş açılı HDR webcam’den en iyi şekilde yararlanmanızı sağlıyor.

Acer Chromebook Spin 512’de cihaza yerleştirilebilir bir Wacom EMR ekran kalemi bulunuyor. Bununla öğrenciler notlar alabiliyor, projeler oluşturabiliyor, fikirlerini yazabiliyor, uygulamalar ve web sayfalarıyla doğal bir şekilde etkileşime geçebiliyor. Kalemi özel yuvasında güvenle saklamak da mümkün.

12 saate varan pil ömrü

Acer Chromebook Spin 512 ve Chromebook 512, 12 saate varan uzun pil ömrü sunuyor. Bu süre sınıflarda günlerce kullanmak veya 1:1 programlar için öğrencilerin gün boyu kullanması için yeterli.

Google Play desteği

BT yöneticileri web tabanlı yönetim özellikleri sayesinde kolaylıkla güncelleme ve ayar yapabiliyor, uzantılar ve politikaları uygulayabiliyor. Bu da Chromebook modellerinin kurulumunu ve yönetimini kolaylaştırıyor. Kensington kilit yuvası ise ürünlerin laboratuvar ya da masalarda güvenle saklanmasını sağlıyor.

Otomatik olarak güncellenen Chrome OS, öğrencileri virüsler ve zararlı yazılımlar gibi sürekli değişen tehditlere karşı koruyor. Chromebook’larda bulunan yeni Family Link uygulamasını yükleyen ebeveynler, interneti keşfeden çocukları için kolaylıkla dijital kurallar koyabiliyor. Anne babalar ekran başında geçirilecek süre için sınır belirleyebiliyor, çocuklarının kullanabileceği web sitelerini ve uygulamaları ayarlayabiliyor ve Chromebook’taki denetlenen hesapları gerektiğinde uzaktan kilitleyebiliyor.

Acer Chrome OS cihazlarına birden fazla kullanıcı giriş yapabiliyor. Böylece her öğrenci kendi hesabını kullanıp kendi projesi üzerinde çalışabiliyor. Chromebook kaybolsa veya çalınsa bile Gmail ve diğer bilgiler güvende kalıyor. Google Drive; dosyaları, belgeleri ve fotoğrafları bulutta güvenle saklıyor ve en yeni sürüme her zaman erişebilmeyi sağlıyor.

Erişilebilirlik ayarları da tüm Chrome OS cihazları arasında senkronize ediliyor. Böylece öğrenciler paylaşımlı cihazlar arasında geçiş yaptığında veya Eğitim için G Suite hesaplarıyla evden giriş yaptığında erişilebilirlik ayarları otomatik olarak güncelleniyor. Yeni Acer Chromebook modelleri çıkar çıkmaz Google Play desteği sunacaklar. Bu sayede öğrenciler eğitim, araştırma, eğlence ve daha fazlası için Android ve Chrome uygulamalarına erişebilecek.

Acer, 23 – 26 Ocak tarihleri arasında Londra’daki BETT Show’da stant B100 Salon N1-19’da Acer Chromebook 512 ve Spin 512 modellerini sergileyecek.

Yeni Acer Chromebook modelleri, 32 veya 64 eMMC depolama ve 4 veya 8 GB RAM seçenekleriyle EMEA bölgesi ve Kuzey Amerika’da eğitim kuruluşları ve kurumsal müşteriler için 2. çeyrekte piyasaya sürülecek.

Teknoloji tutkunu, yazılım meraklısı bir teknoloji editörü.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

HTC Desire 20 Pro, Google Play Console üzerinde görüntülendi!

Yazan:

HTC Exodus

HTC Desire 20 Pro, Google Play Console üzerinde görüntülendi. Böylelikle cihazın bazı teknik özellikleri de ortaya çıkmış oldu.


İlginizi çekebilir; HTC Desire 20 Pro Geekbench üzerinde görüntülendi!


Android 10 ile gelen ilk HTC telefonu!

HTC firması, eski şaşalı günlerine dönmek için çaba harcamaya devam ediyor. Uzun zamandır mali açından düşüşte olan ve eski günlerini özleyen firma, yeni cihazı Desire 20 Pro için kolları sıvadı. Orta seviye olarak belirlenen cihaz Google Play Console üzerinde görüntülendi. Cihaz, gücünü Snapdragon 665 işlemcisinden almakta. Android 10 ile piyasaya çıkacak ilk HTC telefonu olan Desire 20 Pro, 6 GB RAM ile birlikte geliyor. Google Play Console üzerinde gösterilen resim ise ne yazık ki Desire 20 Pro cihazına ait değil. Sanırsak Google, temsili bir fotoğraf eklemeyi tercih etmiş.

HTC Desire 20 Pro

Son dönemde kullanımı artan Snapdragon 765G ile gelmesi beklenen orta seviye cihazın, Snapdragon 665 ile karşımıza çıkması hayranların hayal kırıklığına uğramasına neden oldu. Tasarım detayları daha önce sızdırılan cihaz 6.5 inç boyutunda LCD panelli bir ekrana sahip olacak. Delikli ekran teknolojisine sahip olacak cihazın bir adet ön dört adet de arka kamerası bulunmakta. Kamera özellikleri henüz bilinmez iken, parmak izi okuyucusunun cihazın arkasında yer alacağı öğrenildi. Daha fazla teknik özelliğe henüz ulaşılamaz iken, cihazın tam olarak ne zaman tanıtılacağı da merak konusu. Bakalım HTC yavaş yavaş eski günlerine dönebilecek mi merakla bekliyor olacağız.

Devamını oku

Haber

Overcooked, Epic Store üzerinde tamamen ücretsiz oldu!

Yazan:

overcooked bedava epic

Her hafta belirli oyunları ücretsiz olarak oyunculara sağlayan Epic Store üzerinde, bugün itibariyle 11 Haziran tarihine kadar Overcooked adlı oyun ücretsiz oldu. Geçtiğimiz haftalarda GTA 5 hediyesiyle global anlamda dünyayı şaşkına uğratan Epic Games’in, bu hafta da “Gizemli Oyun” olarak duyurduğu son oyun belli oldu. Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan bir sızıntı sebebiyle, ARK: Survival Evolved adlı yapımı bekleyen oyuncular, bu hafta ciddi bir hayal kırıklığına uğradı.

Steam ile girdiği rekabette, Fortnite kozu ile birlikte her hafta çeşitli hediyeler sunan Epic Games’in ileride ciddi anlamda Steam ile daha sıkı bir rekabet sağlayıp sağlayamayacağı merak konusu. Ancak gördüğümüz kadarıyla, Epic bu şekilde yüksek fiyatlı ve sevilen oyunları hediye etmeye devam ederse, oyun dünyası adına büyük bir katkıda bulunabilir.

Overcooked

Overcooked, bir ila dört oyuncu için birlikte oynanan kaotik bir yemek pişirme oyunudur. Siz ve şef arkadaşlarınız birlikte çalışarak müşteriler kızıp gitmeden önce lezzetli siparişleri pişirip servis etmelisiniz. Bıçaklarınızı bileyin ve aşçı önlüklerinizi silkeleyin. Bu çılgın mutfakta hataya pek yer yok ve sonuçları riskli!

İlginizi çekebilir: Valorant’ın yeni karakteri Reyna için ilk oynanış videosu yayınlandı!

Nasıl elde edilir?

Overcooked’a ücretsiz olarak sahip olmak için bir Epic Games hesabı edinmeniz ardından buradan Overcooked için ayrılan bağlantıya giderek kütüphanenize eklemeniz gerekiyor.

Not: Oyun kütüphanenize eklediğiniz andan itibaren sonsuza dek sizin olacak!

Epic Games hesabı oluşturmak için tıklayın

Epic Games Launcher’ı indirmek için tıklayın

Oyunu kalıcı bir şekilde ücretsiz olarak hesabınıza eklemeniz için son gün 11 Haziran 18:00.

Sistem gereksinimleri

 • Minimum 
  İşletim Sistemi: Windows 7 (32-bit)
  İşlemci: Dual Core 2.4Ghz
  Bellek: 2 GB RAM
  Ekran Kartı: GeForce 8800 GT / AMD HD 6850 / Intel HD
  Depolama: 750 MB kullanılabilir alan
Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Redmi 9, ilk kez canlı olarak görüntülendi!

Pazartesi günü Redmi 9 ailesinin özelliklerini görmüştük. Şimdi ise serinin en güçlü telefonu olan Redmi 9‘un canlı görüntüleri ortaya çıktı. Cihazın dikey olarak yerleştirilmiş üç kamerası bulunuyor. Kameraların hemen altında ise parmak izi okuyucusu mevcut. Sağ tarafında ise dördüncü bir kamera ve LED flaş var.


İlginizi çekebilir: HP, AMD CPU’lu yeni OMEN 15 bilgisayarlarını duyurdu!


Redmi 9 tasarımı nasıl değerlendirildi?

Redmi 9, flaş ve parmak izi okuyucusu ile birlikte kamera dizilimi olarak Redmi Note 8 Pro‘yu anımsatıyor. Fakat bu dizilim hafif içe doğru yuvarlak bir çember içinde olduğu için bu yönüyle de Redmi K30 ve Redmi K30i‘ye benziyor. Redmi 9 fotoğrafta açık yeşil ve menekşe renk seçenekleriyle görüntüleniyor. Dikkat çeken nokta ise yeşil renkli modelde kameranın yanında yazılar varken menekşe renk seçeneğinde bulunmuyor. Buradan bunların sadece genel tasarımı göstermek amaçlı tasarlanan maketler olduğunu anlayabiliriz.

Redmi 9

Weibo‘da ortaya çıkan sızıntılarda cihazın bazı teknik özellikleri görüntülenmişti. Bunlardan başlıcaları cihazın MediaTek Helio G80 işlemcisi ile gelecek olması. Bu işlemci Helio G70‘in biraz daha geliştirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Bunun haricinde cihazın 6.53 inçlik 1080p çözünürlüklü bir ekranı bulunacak. Arka tarafta ise 13 MP çözünürlüklü ana kamera ve 8 MP, 5 MP, 2 MP çözünürlüklü olmak üzere henüz özellikleri bilinmeyen kameralar mevcut. Batarya tarafında ise 18W hızlı şarj olabilen 5.000 mAh değerinde pil bulunuyor.

Devamını oku