Sosyal medya

Haber

ABD Galaxy S8 ve Note 9 cihazlarından vazgeçmiyor

ABD

ABD, Galaxy S8 ve Note 9 akıllı telefonlarını kullanmaya devam ediyor. PCMag’in hazırlamış olduğu rapora göre ABD’deki en popüler Android akıllı telefonlarını Galaxy S8 ve Note 9 olarak belirlendi.

Samsung, ABD’nin Apple’ın ardından en büyük ikinci mobil üreticisi. Ayrıca ülkedeki en popüler Android cihazlarına sahip olarak gösteriliyor. Bu verilere rağmen en çok tercih edilen Samsung cihazları bu senenin amiral gemileri değil.

reklam
MSI reklamı

İlginizi çekebilir: Escobar ailesinden ilginç telefon: Escobar Fold 1!

ABD

Galaxy Note 9 ve Galaxy S8 modellerinin, ABD için en popüler Android akıllı telefonlar olmasının nedeni de bu cihazların kullanıcıların olumlu yorumları ve sorunsuz çalışması olarak gösteriliyor. Ayrıca bu senenin amiral gemisi modellerinin çok satmasının yanında geçtiğimiz yılların amiral gemisi modellerini kullananların yükseltmek istememesi de bu sonucu çıkarıyor.

Samsung Galaxy Note 9 ve Galaxy S8 serileri artık güncelleme konusunda eksiklik yaşarsa bu durum önümüzdeki yıl için değişiklik gösterebilir. Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bilgiye göre S8 modelleri artık yeni güncellemeden mahrum bırakılacak.

ABD

Paylaşılan görsele göre Amerika’da Galaxy Note 9, Güneybatı ABD’de ve Batı Kıyısı’nda yaşayan kullanıcılar arasında daha popüler görünüyor. Galaxy S8 ise Kuzey ABD ve Güney Doğu’da daha fazla tercih edilmiş.

Ülkemizde de Samsung’un geçtiğimiz yıllarda çıkarmış olduğu amiral gemisi modelleri büyük ilgi görmüştü. Bu yıl çıkan amiral gemisi modellerinde görünen ilginin uzun kullanımda nasıl bir sonuç çıkaracağı merak konusu.

Enerji mühendisi, basketbol antrenörü ve teknoloji meraklısı...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google

Tapatalk Android uygulaması, sebepsizce Play Store’dan kaldırıldı

Yazan:

Tapatalk logo

Google, Tapatalk Android uygulamasını sebebini kimsenin anlayamadığı bir şekilde Play Store’dan sessiz sedasız kaldırdı. Google’ın neden böyle bir karar verdiğini Tapatalk’ın yetkilileri bile bilmiyor. Yetkililer sadece, sorunu çözmek için Google Play ekibiyle görüştüklerini söylemekle yetiniyorlar.


İlginizi çekebilir: Google, çocukların verilerini toplayan üç uygulamayı yasakladı

reklam
MSI reklamı

Bir zamanlar çoğu forum sitesine hayat veren Tapatalk, uzun süredir sessizliğini koruyor. Uygulama, özellikle sınırlı sayıdaki web sitelerinin mobil cihazlara özel forumlara sahip olduğu zamanlarda, mobilden sitelerde gezinmeyi kolaylaştırdığı için oldukça popülerdi. Şimdi eski popülaritesi olmasa da hala hizmet vermeye devam eden Tapatalk, sessiz sedasız Android marketten kaldırıldı.

Tapatalk’ın tam olarak hangi tarihte kaldırıldığı belli olmasa da, uygulamanın kullanıcıları ilk olarak bu hafta perşembe gününden itibaren yokluğunu fark etmeye ve ses çıkarmaya başladı. Aslında Tapatalk, telefonunda yüklü olan mevcut kullanıcılar için sıkıntısız bir şekilde çalışmaya devam ediyor, fakat platform uygulama içi satın almada Google Play’ın altyapısını kullandığından dolayı VIP abonelikler artık kullanılabilir durumda değil.

Tapatalk Android

Tapatalk uygulamasının neden kaldırıldığını kimse bilmiyor!

Bahsettiğimiz gibi, uygulamanın neden kaldırıldığını Tapatalk’ın yöneticileri dahi henüz bilmediklerini söylüyorlar. Zaten Tapatalk yetkilileri artık Twitter veya Facebook dahil olmak üzere sosyal medyayı da yaklaşık 1 yıldır aktif kullanmıyorlar. Bu hafta kullanıcıların uygulamayı Play Store’da bulamadığı için ve VIP aboneliklerde de hata meydana geldiği için Tapatalk’ın kendi forumlarındaki bir yönetici, Google’ın uygulamayı kaldırdığını resmen doğruladı.

Yönetici, forumda yazdığı mesajda, “Sorunun ne olduğunu öğrenmek için Google Play ile çalışıyoruz. Lütfen gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin.” dedi. Tapatalk telefonunuzda hâlihazırda yüklüyse hayatınızdan eksilen tek şey VIP aboneliği olacak, onun dışında sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz; ancak yüklü değilse ve yüklemek istiyorsanız mecburen muhtelif APK sitelerine yönelmeniz gerekecek.

Devamını oku

Oyun

DualSense Android ve Windows ile uyumlu olarak geliyor!

Yazan:

Sony, ile Japon kullanıcıların kontrolcü alışkanlığını bozuyor!

DualSense ile alakalı yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. PlayStation 5‘in yeni kontrolcüsü Android ve Windows için tam uyumluluğa sahip olacak.


İlginizi çekebilir; DÜNYANIN EN GÜÇLÜ EKRAN KARTI! | MSI GeForce RTX 3090 Gaming X Trio

reklam
MSI reklamı

DualSense, Android ve Windows’a uyumlu olarak geliyor!

Oyun dünyasının en gözde işlerinden biri olan PlayStation, yeni sürümü ile hayranlarını karşılamaya hazırlanıyor. Kasım ayında oyuncuların karşısına çıkacak olan yeni nesil oyun konsolu kontrolcüsü ile de adından söz ettirmek istiyor. Sony‘nin son zamanlarda içerik üreticilerine gönderdiği DualSense oyun kontrolcüsü, görünüşe göre Android ve Windows işletim sistemleri ile tam uyumluluk içerisinde olacak. Ünlü YouTube içerik üreticisi Austin Evans da yeni nesil oyun kontrolcüsünü önce PC‘ye ardından da Android telefonuna bağlayarak test etti.

Ekstra uygulamaya gerek olmadan bağlanan DualSense, tüm fonksiyonlarının kullanılabildiğini de göstermiş oldu. Xbox xCloud hizmetine dahi bağlanan kontrolcü, görünüşe göre hem PC hem de PlayStation 5 sahiplerini fazla masrafa sokmayacak. Zira bir önceki nesilde böyle bir destek sağlanamazken, çoğu zaman oyuncular üçüncü parti uygulamalar indirmek durumunda kalıyorlardı. Hali hazırda Xbox oyun kontrolcülerinin de sorunsuz çalıştığı PC işletim sisteminde artık Microsoft‘un bir rakibi var. 19 Kasım tarihinde piyasaya çıkacak PlayStation 5, önümüzdeki günlerde de gündemde kalmaya devam edecek gibi gözüküyor. Bakalım Sony yeni nesil oyun dünyasına yön vermeyi başarabilecek mi bekleyip göreceğiz.

Devamını oku

Apple

iMovie güncellendi: 4K 60FPS video paylaşma, HDR ve dahası!

Yazan:

Apple, video düzenleme uygulaması iMovie için kapsamlı bir güncelleme yayınlayarak HDR, 4K 60FPS ve daha bir sürü özellik getirdi. Yeni güncellemeyi iPhone veya iPad’inizden App Store’a gidip hemen yükleyebilirsiniz.


İlginizi çekebilir: Apple Glass, alışveriş yapanlar için karşılaştırma bilgilerini görüntüleyebilir!

reklam
MSI reklamı

Apple, iOS ve iPadOS işletim sistemlerini her geçen gün geliştirmeye devam ederken, mobil uygulamalarını da es geçmiyor. Bu hafta şirket, mobil video düzenleme uygulaması iMovie için yayınladığı 2.3 sürümüyle uygulamaya bir dizi yeni özellik getirdi.

Apple, bu güncellemeyle iMovie’de başlıkları, başlık stilini ve büyük harf kullanımını ayarlamak için kolay araçlarla yerleşik yazı tipleri kullanımını özelleştirmeyi basitleştirdi. Ayrıca videolarınızda kullanabilmeniz için üç yeni animasyonlu başlık seçeneği de ekledi.

iMovie 2.3

HDR ve 4K 60FPS desteği

iMovie ile artık Fotoğraflar kitaplığından Yüksek Dinamik Aralıklı (HDR) videoları görüntüleyebilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Yalnız bu özellik sadece belirli cihazlarda destekleniyor:

 • iPhone SE‌ (2. nesil)
 • ‌iPhone‌ 8 Plus, ‌iPhone‌ X veya üstü
 • ‌iPad‌ mini (5. nesil), ‌iPad‌ (7. nesil) veya üstü
 • ‌iPad Air‌ 3 veya üstü
 • 10,5 inç ‌iPad Pro‌ veya üstü

Ayrıca 4K videoları saniyede 60 kare hızında içe aktarıp aynı şekilde paylaşma desteği de aynı şekilde iMovie’nin 2.3 sürümüyle birlikte uygulamaya eklendi. 4K 60FPS desteği de şu cihazlarda kullanılabiliyor:

 • iPod touch (7. nesil)
 • iPhone SE (2. nesil)
 • iPhone 7 veya üstü
 • iPad (6. nesil) veya üstü
 • ‌iPad‌ mini (5. nesil)
 • iPad Air 3 veya üstü
 • 10.5- inç iPad Pro veya üstü

Destekleyen bir cihazınız varsa iMovie kullanarak HDR ve 4K 60FPS videolarla ruhunuzdaki üretkenlik açlığını daha efektif bir biçimde giderebilir, ürettiğiniz içerikleri büyük bir zevkle paylaşabilirsiniz.

iMovie 4K 60FPS, HDR

Tüm bunların yanı sıra iMovie, küçük ama önemli yenilikler de kazandı.

2.3 sürümüyle iMovie uygulamasına gelen tüm yenilikler

 • Düzinelerce yerleşik yazı tipi arasından seçim yaparak herhangi bir başlığı özelleştirin.
 • Bir ızgaradan veya ön ayar yelpazesinden seçim yaparak, sayısal kaydırıcıları ayarlayarak veya görüntüleyicide damlalığı kullanarak herhangi bir başlığın rengini ayarlayın.
 • Bir başlığın varsayılan stilini, büyük harf kullanımını ve süresini hızla değiştirin.
 • Herhangi bir başlığın boyutunu ve konumunu ayarlamak için tutun ve sürükleyin.
 • iMovie ile üç yeni animasyonlu başlık arasından seçim yapın: Slayt, Bölünmüş ve çift renkli Kromatik
 • Filminize düz, gradyan ve desenli arka planlar ekleyin.
 • Herhangi bir arka planın renklerini özelleştirmek için renk seçiciyi kullanın.
 • Fotoğraflarınıza ve videolarınıza uygulanan herhangi bir filtrenin yoğunluğunu değiştirmek için kaydırıcıyı sürükleyin.
 • 4K videoları saniyede 60 kare olarak içe aktarın ve paylaşın.
 • ‌Fotoğraflar‌ kitaplığınızdan Yüksek Dinamik Aralık (HDR) videolarını görüntüleyin, düzenleyin ve paylaşın.
 • Bir proje veya video dosyasını paylaşmak ve çözünürlük, kare hızı gibi özellikleri seçmek için Paylaş sayfasının üst kısmındaki yeni seçenekler düğmesine dokunun.

iMovie’nin yeni sürümünü iPhone veya iPad’e App Store üzerinden hemen yükleyebilir ve bu özellikleri deneyimleyebilirsiniz.

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler