Sosyal medya

Donanım

NVIDIA’nın Yeni Profesyonel GPU Serisi Quadro’yu Görsel Hesaplama İş Akışlarının Merkezine Yerleştiriyor

nvidia

NVIDIA, dünyanın önde gelen tasarımcılarının, sanatçılarının ve bilim adamlarının görsel hesaplama gereksinimlerini karşılamak üzere yeni araçlar ve teknolojiler sağlayan yeni nesil NVIDIA Quadro GPU’ları duyurdu.

Yeni seri, daha önceki nesle göre iki kata kadar uygulama performansı ve veri yönetimi kapasitesi ile kurumsal düzeyde bir görsel hesaplama platformu sunar. NVIDIA’nın çeşitli sektörlerde önde gelen müşterilere daha karmaşık modellerle çalışma, bulut tabanlı kaynakları bir araya getirme ve işlerine genellikle mobil cihazlarda uzaktan erişme gibi gereksinimleri konusunda daha iyi bir görüş sağlamak üzere yaptığı kapsamlı çalışmaları yansıtmaktadır.

NVIDIA Profesyonel Görüntüleme başkan yardımcısı Jeff Brown, “Yeni nesil Quadro GPU’lar, büyük veri setlerini yönetmek için yalnızca grafik ve hesaplama performansını artırmaz. Aynı zamanda görsel hesaplama kavramını bir iş istasyonundaki grafik kartından bağlanılan ortama genişletirler” dedi. “Yeni Quadro serisi, kullanıcılara tasarımları veya verileri ile yerel olarak bir istasyonunda, uzaktan bir mobil cihazda veya bulut tabanlı hizmetler ile uyum içinde etkileşim kurma olanağı sağlıyor.”

NVIDIA Quadro grafik işlem birimi, en önemli çalışmaları için ona güvenen önde gelen yaratıcı ve tasarım profesyonellerinin öncelikli tercihidir. Geçen altı yıl boyunca, En İyi Görsel Efektler Akademi Ödülüne aday gösterilen her film Quadro teknolojisi kullanılarak yapılmıştı. Quadro aynı zamanda dünya genelinde tüm otomotiv tasarımcılarının tercihidir.

Framestore baş teknoloji sorumlusu Steve MacPherson, “Daha fazla verimlilikten yeni iş akışı modellerine, en yeni Quadro GPU’lar ile elde ettiğimiz sonuçlar geleceğimiz için esas oluşturmaktadır” dedi. “Dünyanın önde gelen markaları ve stüdyoları, yaratıcı bir vizyon oluşturmak açısından sınırları olmayan bir teknoloji altyapısı ve yetenek tabanına bağlı olan yaratıcılık ve başarılı iş teslimi geçmişimiz nedeniyle Framestore’a güvenmektedir. NVIDIA Quadro rekabet gücümüzü korumamızda bize yardımcı olan temel bir güçtür ve bize sanatçılarımızın kullandığı grafik teknolojisinin en yüksek güvenilirlik ve uyumluluk standartları olan profesyonel kullanıcılar için özel olarak geliştirildiği konusunda güvence vermektedir.

 Geçen altı yıl boyunca, En İyi Görsel Efektler Akademi Ödülüne aday gösterilen her film Quadro teknolojisi kullanılarak yapılmıştı

Geçen altı yıl boyunca, En İyi Görsel Efektler Akademi Ödülüne aday gösterilen her film Quadro teknolojisi kullanılarak yapılmıştı

Yeni Quadro GPU’ların Avantajları
Yeni nesil K5200, K4200, K2200, K620 ve K420 Quadro GPU’lar kullanıcılara şu olanakları sağlar:

• Daha önceki nesillere göre iki kata kadar daha büyük boyutta veri setleri ile etkileşim.
• PC, Mac ve tabletler dahil olmak üzere genel olarak tüm cihazlardan Quadro tabanlı bir iş istasyonundan grafik uygulamalar ile uzaktan etkileşim.
• Adobe CC, Autodesk Design Suite ve Dassault Systèmes SOLIDWORKS 2014 gibi başlıca uygulamaları daha önceki Quadro kartlarına göre ortalama yüzde 40 daha hızlı çalıştırma.
• NVIDIA Iray renderleme kullanarak yerel GPU renderlemeden bulut tabanlı sunumlara kolay geçiş.

İlk Olumlu Tepkiler
“Büyük veriler, bulut ve mobil bağlanabilirlik günümüzde kurumların karşılaştığı en önemli sorunlardır. Bu birbirine yaklaşan trendleri etkin bir şekilde yönetmek için NVIDIA’nın yaptığı gibi yaklaşımlar gerekecek.”
-Jon Peddie, Jon Peddie Research

“PSA’nın tasarım ve üretim mühendisliği iş gücünün önemli bir kısmı çoğu zaman uzaktan çalışmaktadır. Ekiplerimiz NVIDIA Quadro K2200’ün gücü ile çalışarak, gereksinim duydukları performansa ve sistem tutarlılığına dünyanın herhangi bir yerinden erişebilir. Bu, araç montajı değerlendirmelerini büyük ölçüde kolaylaştırarak mühendislerimize geleceğin en yenilikçi araçlarını daha hızlı ve verimli bir şekilde üretime sokma olanağı sağlayacaktır.”
-Alain Gonzalez, grafik teknolojisi ve 3D görüntüleme uzmanı, PSA Peugeot Citroën

“Gelecek nesil NVIDIA Quadro GPU hızlı ve verimli düzenlemeye olanak sağlıyor. Tamamen Adobe Premiere Pro CC’de düzenlenen ve gişe rekorları kıran Gone Girl filminin çevrimdışı düzenlenmesinde test edilmiştir. Adobe video araçları ve en yeni NVIDIA Quadro GPU’lar, film yapımcılarına film ve post prodüksiyon sektöründeki büyük miktarlarda veriyi renderlemek için gereksinim duydukları yaratıcı gücü verir.”
-Simon Williams, stratejik ortaklıklar direktörü, Adobe

“Precision iş istasyonu sistemleri, olağanüstü performans ve güvenilirlik sunarak müşterilerimize günümüzün veri yoğun ve çok kaynak kullanan iş yüklerinin artan taleplerini karşılamalarında yardımcı olur. NVIDIA, kullanıcılarımızın en yaratıcı ve en güzel çalışmalarını oluşturmak için gereksinim duyduğu özellikleri gerçekten anlıyor. Yeni NVIDIA Quadro GPU serisi, kullanıcılarımızın gereksinim duyduğu performans ve özellikleri sunar.”
-Andy Rhodes, yönetici direktör ve genel müdür, dünya genelinde Dell Precision iş istasyonları

“Performans ve zengin görsel uyumluluk, koşu ayakkabılarından yarış arabalarına kadar her şeyin geliştirilmesinde bir HP iş istasyonu zorunluluğudur. NVIDIA’nın yeni Quadro serisi ürünleri, gelişmiş fotoğraf gerçekliğinde renderleme ve esnek çoklu GPU konfigürasyonları ile kullanıcılara yaratma özgürlüğü veriyor.”
-Jim Zafarana, Ticari Çözümler İş Birimi başkan yardımcısı ve genel müdür, HP

“Müşterilerimize en ileri teknoloji çözümleri sunmak üzere NVIDIA ile çalışıyor olmaktan daima heyecan duyuyoruz. NVIDIA kullanıcıların nasıl etkileşim kurduğunu, yarattığını ve işbirliği yaptığını anlıyor. NVIDIA Quadro grafikleri ve Tesla kartları ThinkStation P Serisi iş istasyonları ile bir araya geldiğinde müşterilerimize sınırları mümkün olanın ötesine zorlama gücünü veriyor. Yeni Quadro serisi, iki kata kadar performans ve hızın yanı sıra kusursuz bağlanabilirlik ile kullanıcılarımızın en fazla gereksinim duyduğu olanakları sunuyor.”
-Victor Rios, İş İstasyonu İş Birimi başkan yardımcısı ve genel müdür, Lenovo

Quadro GPU’lar 100’den fazla 100 CUDA mimarisi, DirectX, OpenCL ve OpenGL uygulamasını hızlandırmaktadır. En yeni Quadro GPU serisi, bu sonbahardan itibaren HP, Dell, Lenovo ve diğer başlıca iş istasyonu sağlayıcıları dahil olmak üzere NVIDIA iş istasyonu OEM’lerinden, BOXX Technologies ve Supermicro gibi sistem bütünleyicilerinden ve Kuzey Amerika ve Avrupa’da PNY Technologies, Japonya’da ELSA ve Ryoyo, Asya Pasifik’te Leadtek gibi yetkili dağıtım ortaklarından temin edilebilir.

 

Galeri: Efsane yapımlara alternatif afişler

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Murat Halilbeyoğlu

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir