Sosyal medya

Donanım

ZyXEL’den kullanıcı dostu ve yüksek performanslı yeni kablosuz modem

İnternet bağlantınız hızlıysa, ancak halen kablosuz bağlantı sorunları yaşıyorsanız artık modeminizi değiştirmenin vakti gelmiş demektir. Modem değiştirmeye sıcak bakıyorsanız size iyi bir haberimiz var. Yeni teknolojileri destekleyen kullanıcı dostu bir kablosuz modem, ZyXEL tarafından tanıtıldı. ZyXEL’in yeni modemi hakkındaki tüm bilgiler, firma tarafından paylaşılan basın bülteninde sizleri bekliyor:

Basın Bülteni

      Hızlı veriye, güvenli ve kesintisiz internete erişmek bu modem ile mümkün!

ZyXEL, yüksek performanslı, hızlı ve güvenli yeni modemini kullanıcıları ile buluşturuyor

Dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, kullanıcı dostu yeni modemi VMG3312-B10A Kablosuz ADSL2+ /VDSL2 modemini pazara sundu. VDSL2 özelliğiyle çok yüksek hızlı internet erişimine sahip ürün, VPN farkı sayesinde güvenli bağlantı kurmayı mümkün kılıyor. Üst düzey bir bağlantı keyfini sunan modem, 4 port 10/100 Mbps ile 1 Port 10/100 Mbps Ethernet WAN ara yüzüne sahip olmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

09.10.2013

Teknolojinin bütün süratiyle ilerlediği günümüzde, kurumlar ve bireyler için hızlı ve güvenli internet erişimi, artık ihtiyaçtan çok bir zorunluluk haline geldi. Hızlı internet bağlantısına ihtiyaç duyan cihaz sayısının her geçen gün düzenli olarak artmasıyla birlikte, internet erişiminde kalite ve güvenilirlik daha ön plana çıktı. Bilgiye daha süratli bir şekilde ulaşmak rekabette üstünlüğü ve verimliliği beraberinde getirdiği için, erişimde yaşanacak sorunlara sıfır tolerans ile yaklaşılıyor. Teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından izleyen ve planlarını bu doğrultuda hayata geçiren dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, kullanıcı isteklerine uygun olarak ürünlerini sürekli yeniliyor. ZyXEL, ürün portföyüne son olarak VMG3312-B10A Kablosuz ADSL2+ /VDSL2 modemini katarak kullanıcılarına hız, kalite ve güvenilirlik garantisi sunuyor.

VDSL ile hızın doruklarına çıkın, VPN ile hep güvende kalın

Yüksek performanslı yeni VMG3312-B10A Kablosuz ADSL2+ /VDSL2 modem, sahip olduğu VDSL2 (Very High Speed Digital Subscriber Line – Çok Yüksek Hızlı Dijital Abone Hattı) özelliği ile kullanıcılara üst düzey bir internet bağlantı keyfi vaat ediyor. Kullanıcı beklentilerini en üst seviyede ve esnek kullanım avantajlarıyla karşılayan cihaz, VPN (Virtual Private Network – Sanal Özel Ağ) avantajı sağlayarak, internet üzerinden farklı lokasyonlar arasında güvenli bağlantılar kurulabilmesine olanak veriyor. Ürün ayrıca 4 Port 10/100 Mbps ve 1 Port 10/100 Mbps Ethernet WAN ara yüzünün sağladığı üstünlük ile kullanıcılara kendilerini ayrıcalıklı hissettiriyor.

İnteraktif oyunları kesintisiz oynama ve HD kalitesinde video seyretme fırsatı

Elektronik ve haberleşme sektöründe yaşanan gelişmeler sonrasında hizmetler yakınsanıyor; farklı niteliklere ve içeriklere sahip iletişim araçları ev ile iş ortamlarında kullanıcıların tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Tek internet bağlantısı üzerinden veri, ses ve görüntü iletişiminin internet üzerinden verilmesini sağlayan bu teknoloji, “Triple Play” olarak (Üçlü Oyun) biliniyor.  VDSL2 sayesinde kullanıcılar evlerinde ve ofislerinde, yüksek bant genişliğinin yaygınlaşması ile birlikte daha çok duyulmaya başlanan “Triple Play”  olgusunun sağladığı veri, ses ve görüntüye yüksek kalitede ulaşabiliyorlar. VMG3312-B10A Kablosuz ADSL2+ /VDSL2 modem, kullanıcılarına bu ayrıcalıkların yanı sıra, yüksek çözünürlüklü interaktif oyunları kesintisiz oynama ve HD kalitesinde video seyretme fırsatı veriyor.

zyxel-modem

IPTV’nin keyfini çıkarın, ağ veri depolama ünitesine rahatça bağlanın

İki USB portu üzerinden güvenli dosya paylaşımı ve bu dosyalara yerel ağ ve internet üzerinden güvenli erişim (USB bellek veya USB hard disk) olanağı sağlayan cihaz, 802.11N teknolojisi ile 300 Mbps kablosuz bağlantı hızına sahip. IPSec VPN desteği ile internet üzerinden ev ve ofis ağlarına erişim olanağı sunan VMG3312-B10A Kablosuz ADSL2+ /VDSL2 modem, 4 port 10/100 Mbps ve 1 Port 10/100 Mbps Ethernet WAN arayüzü ile IPTV, fiber kablo, VoIP/video telefon, ağ veri depolama ünitesine bağlanabiliyor.

Güvenlik, işlevsellik ve eğlence bir arada

DLNA multimedya sunucu özelliği ile akıllı TV, konsol ve PC’lerde video, müzik ve resim dosyalarını oynatarak kullanıcılara keyifli dakikalar yaşatan modem; güçlü SPI Firewall koruması ile güvenliği ön planda tutanlara, kolay konfigürasyonu ile online oyunları sevenlere, veri, video ve ses uygulamaları için gelişmiş servis önceliği yönetimi ile de işlevselliği tercih edenlere hitap ediyor.

Kolay yapılandırma, enerji tasarrufu ve kalite desteği

Ürünün diğer gelişmiş özellikleri arasında; kullanıcıların kablosuz ağ güvenliğini kolayca sağlamaları için gerekli olan WPS’in (Wi-Fi Protected Setup) kolay ve hızlı kablosuz güvenlik yapılandırılması, kablosuz bağlantının açık /kapalı olacağı saatleri belirlemeyi sağlayan zamanlama ayarı yer alıyor. Enerji tasarrufu konusunda çok hassas olan dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, kablosuz özelliği devre dışı bırakabilen WLAN On/Off butonunu bir standart olarak kullanıcılarına sunuyor. Yeni tasarımı ile modern ev ve ofis dekorasyonuna renk katan, evdeki diğer elektronik cihazlarla da mükemmel bir uyum sergileyen ürün, QoS (Quality of Service) ve uzak yönetim desteği ile geliyor.

AMD Radeon R7 ekran kartları piyasaya çıktı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Donanım

Powerbeats Pro için yeni renk seçenekleri duyuruldu!

Powerbeats Pro

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen tam kablosuz kulaklık olan Powerbeats Pro modelinin dört yeni renk seçeneği duyuruldu. Yeni renk seçenekleri, kulaklığın çıkışında sunulan seçeneklere kıyasla çok daha parlak ve canlı görünüyor.

İlginizi çekebilir: Sennheiser Momentum True Wireless 2 incelemesi | Efsane yenilendi!

Powerbeats Pro

Apple’ın 2014 yılında satın aldığı ünlü müzik firması Beats tarafından hazırlanan kablosuz kulaklıkları özellikle sporcular tarafından büyük ilgi gördü. Şirketin AirPods modellerinin tanıtımında kısa bir süre sonra piyasaya sürdüğü kulaklıklar Türkiye’de şu an dört farklı renk seçeneğiyle resmi olarak 1.999 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

Renkleri yenilenmiş kulaklıklar açık mavi, kırmızı, pembe ve sarı renklerde piyasaya sürülüyor. Bu renk seçenekleri henüz Türkiye Apple’ın sayfasında yayınlanmadı. sporculara özel olarak hazırlanan model, kulak içi formunda olduğundan iyi bir ses yalıtımı getiriyor. Kulak etrafına geçecek şekilde hazırlandığı için spor yaparken düşmesi imkansız görünen kulaklık, AirPods gibi şarj yetenekli bir hazneye sahip.

Powerbeats Pro

Powerbeats Pro, kancalı bir tasarıma sahip olmasının yanında, diğer Beats kancalı modellerine göre daha küçük ve daha hafif. Tasarımın yanında 9 saatlik pil ömrü sunan Powerbeats Pro, rakiplerini geride bırakıyor.  Şarj çantasında takıp şarj edildiğinde 24 saat kullanım sunması bütün dikkatleri üzerine çekiyor. Bunun yanında 5 dakikalık hızlı şarj ile 1,5 saat daha size hizmet edebiliyor.

Bluetooth ile tüm cihazlar ile bağlantı sağlayan Powerbeats Pro, yeni nesil AirPods’ta da yer alan H1 çipiyle Apple cihazlara zahmetsizce bağlanabiliyor. Kulaklık bölümünde fiziksel kontrol butonları taşıyor. Bu sayede bir sonraki parçaya geçebiliyor, çalmakta olan parçayı durdurabiliyorsunuz. Ancak tüm bu özelliklerin yanında Powerbeats Pro modeli aktif gürültü önleme özelliğine sahip değil.

Devamını oku

Donanım

Raspberry Pi 4 fiyat-performans konusunda çok iddialı!

Raspberry Pi 4 fiyat-performans konusunda çok iddialı! 75 dolarlık fiyatıyla satışa sunulan Raspberry Pi 4 fiyatına oranla çok iddialı bir güçle geliyor.

İlginizi çekebilir: Yeni Samsung Galaxy Watch modelleri FCC onayı aldı!

Raspberry Pi 4, 75 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunuldu. 8 GB RAM ile gelen yeni Raspberry Pi, muadilleri arasında bu miktarda RAM sunan ilk ürün oldu. Daha önce sunulan en yüksek RAM miktarı 4 GB idi. 8 GB RAM, Raspberry için büyük bir adım, çünkü bu sayede ileri düzeyde oyun, emulasyon ve sistem programları çalıştırma gibi işlevler için kullanıcıların önü açılacak. 2011‘den beri 32-bit işletim sistemi ile sınırlı kalan Raspberry Pi, ayrıca 64-bit işletim sistemini de beta olarak kullanıma sundu. Bu da çok önemli bir adım çünkü 32-bit işletim sistemleri tek bir işleme 8 GB RAM atayamıyor. Raspberry Pi kullanıcıları bu sorunu Ubuntu Linux gibi çözümler kullanarak çözebiliyordu ancak şirketin de bu yönde adım atması çok olumlu gözüküyor. Ayrıca Raspberry Pi Vulkan sürücüsünün de geliştirilmekte olduğu açıklandı, bu da Raspberry Pi‘nin geleceği açısından çok önemli bir hamle olarak gözüküyor.

Raspberry Pi kullanarak 100 $‘a oldukça işlevsel bir Mini PC kurmak mümkün. Raspberry Pi 4 ile ilgili daha geniş kapsamlı teknik bilgilere ulaşmak ve/veya satın almak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Devamını oku

Diğer

Samsung Money kart duyuruldu!

Samsung Money

Samsung, Apple ve Huawei şirketlerine rakip olacak “Samsung Money” olarak adlandırdığı kendi kartını duyurdu. Samsung Pay uygulaması ile çalışacak bir banka kartı duyuran şirket, rakipleri karşısında lider olmayı hedefliyor.

İlginizi çekebilir: Huawei Card duyuruldu!

Samsung Money

Teknoloji şirketleri hayatın her anına dokunmak için mesai harcamaya devam ediyor. Kullanıcılarının satın alma işleminde de kendi ürünlerinin kullanması için ilk adımı atan Apple’dan sonra Samsung da kendi kartını duyurdu. Rakibi Apple Card gibi titanyum bir malzemeden yapılmış ve üzerinde kart sahibinin adı dışında herhangi bir kart numarası, son kullanma tarihi veya CVV kodu bulunmuyor.

Güney Koreli teknoloji devi tarafından yapılan açıklamada Samsung Money sahiplerinden herhangi bir hesap/kart kullanım ücretinin alınmayacağına da özellikle dikkat çekiliyor. Bununla birlikte kartın faiz oranının oldukça düşük olacağı da yetkililer tarafından belirtiliyor. Ayrıca banka kartı Samsung Pay mobil ödeme platformları ile bağlantılı olarak çalışabiliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kartlarını kaybetse dahi, Samsung Pay üzerinden kapatabiliyor.

Samsung Money

Şirketin yeni banka kartı, yapacağınız alışverişler ile birlikte ek puanlar kazanmanızı sağlayacak. Böylece bu puanları paraya veya diğer hizmetlere çevrilebilecek. Ayrıca kullanıcılar kartın gelmesine gerek kalmadan, Samsung Pay üzerinden kolaylıkla ödemelerini yapabilecekler.

Samsung’un yeni kartının ne zaman satışa sunulacağı henüz netlik kazanmadı. Söz konusu banka kartı ilk olarak sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunulacak. Samsung Money kartının diğer ülkelerde ne zaman kullanıma sunulacağı da şimdilik bilinmiyor.

Devamını oku