Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Haber

Xiaomi Mi Mix 4 108 MP kameraya sahip olabilir!

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi Redmi Note 8’in kamera detayları ile ilgili heyecan verici bilgiler paylaşılmıştı. Markanın gelecek modellerinden Xiaomi Mi Mix 4 ise mobil telefonların kamera rekorlarını kıracak gibi gözüküyor.


İlginizi Çekebilir: PUBG Mobile Lite oynadık! | 1000 TL’lik telefon ile PUBG keyfi

reklam
MSI reklamı

Xiaomi, yeni Mi Mix 4 ile kamera iddiasını en üst seviyeye taşıyor!

Xiaomi Hindistan, bugün Twitter’dan yaptığı resmi duyuru ile yeni modelinde 64 megapiksel çözünürlüğe sahip ISOCELL Bright GW1 kamera sensörünün kullanılacağını açıkladı. Samsung üretimi olan sensör, piksel birleştirme teknolojisi sayesinde 16 megapiksel çözünürlüklü 4 adet fotoğrafı birleştiriyor. Aynı teknolojiyi 48 megapiksel arka kameraya sahip Xiaomi Redmi Note 7’de de görmüştük. Redmi Note 8’de ise Bright GW1 sensör sayesinde bundan daha net görüntüler elde edilebilecek.

Asıl heyecanlandıran bilgi ise önümüzdeki dönemde duyurulacak olan Xiaomi Mi Mix 4’ten geldi. İddialara göre markanın yeni üst seviye telefonunda 108 megapiksel çözünürlüğe sahip Samsung ISOCELL CMOS sensör kullanılacak. Geliştirme aşamasında olduğu belirtilen sensör, tıpkı Bright GW1’de olduğu gibi piksel birleştirme teknolojisinden faydalanıyor. Bu sayede 27 megapiksel çözünürlüklü 4 fotoğraf yapay zeka aracılığıyla bir araya getirilerek 12032 x 9024 piksellik görüntüler oluşuyor.

Bir zamanlar revaçta olan “megapiksel savaşları” yakın dönemde yeniden hortlamış gibi görünüyor. Ancak megapiksel sayısının yüksek olması fotoğraf kalitesi için başlı başına bir etken değil. Sensör boyutu, diyafram açıklığı gibi etkenler fotoğraf kalitesini etkileyen en önemli unsurlar arasında yer alıyor. Xiaomi’nin ortaya çıkan 108 megapiksellik kamerası ise daha çok detay kalitesine dikkat eden yüzünü güldürecek gibi görünüyor.

İnternet ile ilk karşılaşmam, 2000'li yılların başlarında 146 çevirmeli ağ bağlantısı sayesinde gerçekleşti. Teknolojiyle aram zaman içerisinde koyulaştı ve şimdi de HWP bünyesinde en güncel haberleri sizlere aktarıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Galaxy Z Flip 2, 120Hz ekran ve daha ucuz fiyat ile gelebilir!

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Yeni nesil Galaxy Z Flip 2 akıllı telefonun 120Hz yüksek yenileme hızına sahip panel ve daha ucuz fiyat etiketiyle gelebileceği tahmin ediliyor.


İlginizi çekebilir: iPhone 12 ve AR, ventilatör üretmek için kullanılacak!

reklam
MSI reklamı

Yeni Galaxy Z Flip, 120HZ ekran yenileme ve daha ince çerçeve ile gelebilir

Galaxy S ve Galaxy Note serilerinin yanı sıra, Samsung’un artık önemsemesi gereken bir ürün grubu daha var ve marka bu konuda oldukça endişeli görünüyor. Evet! Akıllı telefonların geleceği olan katlanabilir cihazlardan bahsediyoruz. Samsung bu ürün gamında zaten orijinal Galaxy Fold, Galaxy Z Fold 2 ve Galaxy Z Flip gibi birçok cihaza sahipti. Şimdi de Galaxy Z Flip 2 olarak adlandırılan Z Flip’in halefi üzerinde çalışıyor. Yeni gelişmelere göre, bu yeni nesil katlanabilir akıllı telefonun birkaç önemli özelliğini şimdiden biliyor olabiliriz.

Galaxy Z Flip 2

Güvenilir sızıntılar sağlayan Ice Universe’e göre, yeni nesil Galaxy Z Flip 2 akıllı telefon, 120Hz yüksek yenileme hızına sahip ekran paneli ile gelecek. Ancak bu, Samsung’un katlanabilir akıllı telefonlarda yüksek yenileme hızına sahip bir panel kullanacağı ilk telefon olmayacak. Akıllı telefon üreticisi, 120Hz paneli Galaxy Z Fold 2 ile katlanabilir ürün gamına zaten getirmişti. Bu, şirketin Ultra İnce Cam ekran teknolojisine böylesine bir yenileme hızı getiren ilk telefonu olmayacağı anlamına geliyor.

Bununla birlikte, cihazdaki 120Hz panel, ekran açısından önemli bir yükseltme olacak. Bunun dışında, kapaklı katlanabilir cihazın ikinci versiyonunun daha ince çerçevelere sahip olacağından da bahsedildi. Daha ince çerçeveler, müşteriler tarafından her zaman takdir edilen bir gelişme olmuştur.

Galaxy Z Flip 2

Son olarak katlanabilir akıllı telefonun, öncekinden daha ucuz bir fiyat etiketi ile gelebileceği söylendi. Sonuçlar böyle olursa, cihazın orijinal sürümden daha iyi performans gösterdiğini görebiliriz. Elbette, tüm bu sızıntıların sadece iddialardan oluştuğunu unutmamak gerekiyor. Galaxy Z Flip 2’nin 2021 Mart ayında resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

Bunun dışında Samsung’un Galaxy Z Flip Lite adında uygun fiyatlı katlanabilir bir akıllı telefon üzerinde de çalıştığı bildiriliyor. Maalesef şu anda Lite sürümüyle ilgili bilgiler oldukça az. Anlaşılan o ki, yeni nesil Galaxy Z Flip ile ilgili daha kararlı sızıntıları görmek için bir süre daha beklememiz gerekecek.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Huawei P50 Pro, yenilenen tasarımıyla ilk kez görüntülendi!

Huawei P50 Pro
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Bugün, Huawei‘nin yaklaşmakta olan yeni amiral gemisi Huawei P50 Pro yenilenen tasarımıyla ilk kez bir patent raporunda görüntülendi. Ortaya çıkan tasarım resmi olarak onaylanmasa da Huawei tarafından tescil edilmiş bir patentten alınan görsellere dayanıyor. Yani cihazın bu tarz ilginç bir tasarım ile tanıtılması muhtemel gözüküyor.


İlginizi çekebilir: Xperia 1 III, 4K ekran ve Snapdragon 875 ile geliyor!

reklam
MSI reklamı

Huawei P50 Pro hakkında neler biliniyor?

Huawei P50 Pro, bugün ortaya çıkan rapordaki görsellere göre arka taraftaki tasarımı ile ilgileri üzerine çekecek. Bu tasarım Mate 40 Pro‘nun tasarımına oldukça benziyor. Aradaki tek fark dairenin ortadan sol tarafa kaymış olması. Simetrik bir yapıda olmaması kullanıcılar tarafından ilginç olarak nitelendirilebilir. Cihazın arka tarafta dörtlü kamera dizilimi ve iki adet LED flaşı bulunuyor. Kaynaklara göre bu cihaz, 2021’in başlarında piyasaya sürülecek. Ayrıca telefonun Kirin 9000 yonga setini kullanması bekleniyor. Fakat şirketin ambargo sebebiyle bulunduğu yonga seti çıkmazı oldukça düşündürücü.

Huawei P50 Pro

Raporda verilen bir diğer bilgi ise cihazın ekranı ile ilgili. Huawei P50 Pro‘nun, Samsung Display ve LG Display tarafından ekran tedarik edeceği belirtiliyor. Görünüşe göre şimdiden cihazların ekran üretimi başlamış durumda. Kaynak her ne kadar P50 serisi için bu iki tedarikçiden bahsetse de Mate 50 serisinde bunun devam edip etmeyeceği bilinmiyor. Bu raporun ardından Mart ayında çıkması beklenen cihaz hakkında önümüzdeki haftalarda daha fazla şey duyabiliriz.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

iPhone 12 ve AR, ventilatör üretmek için kullanılacak!

iPhone 12
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Apple ve Verizon, kurumsal müşteriler için iPhone 12 ve 5G’yi pazarlamak adına ortak bir etkinlik düzenleyerek iş ve iş akışlarını nasıl iyileştirebileceğini anlattı.


İlginizi çekebilir: M1 MacBook Air, AnTuTu’da 1 milyondan fazla puan aldı!

reklam
MSI reklamı

iPhone 12 ve AR nasıl işlevsellik kazanacak?

25 dakikalık kısa etkinlikte Apple’ın Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Susan Prescott, iPhone 12’deki donanım ve “sektör lideri güvenlik” ile kurumsal özellikleri arasındaki sıkı entegrasyondan bahsetti. Etkinliğin bir parçası olarak Apple, farklı uygulamalar içeren ve 5G’nin yanı sıra yeni iPhone’ların belirli işlerin yeniden düşünülmesine nasıl yardımcı olduğunu gösteren bir video oynattı.

iPhone 12

Apple videoda, yeni iPhone ve 5G’nin COVID19’un neden olduğu ventilatör talebini karşılamaya nasıl yardımcı olabileceğinden bahsediyor. New York’ta bir beyin cerrahı olan Dr.Osamah Choudry’nin özellikle vurguladığı video, mühendislik, eğitim ve tıp alanından farklı sektörleri kapsıyor.

Dr.Choudry videoda, New York City’deki hastanelerin Nisan ayında ne kadar kapasitede olduğunu, sağlık sistemini ve ön saflarda bulunan sağlık çalışanları üzerindeki baskıyı anlatıyor. COVID19 hastaları için ventilatörlere olan yüksek gereklilik konusundaki mücadeleler hala sürüyor. Önde gelen bir ventilatör şirketi, bunun üstesinden gelmek için makinenin planını açık kaynaklı hale getirerek uygun araçlara sahip herkesin bunu yapmasına izin verdi.

Hastaneler ve üreticiler, üretime ve hızlı dağıtıma yardımcı olmak için iPhone’un gücünü kullanarak bu planı alıp etkileşimli bir AR uygulamasına dönüştürdüler. Aşağıdaki videodan sunumun detaylarını görebilirsiniz.

Devamını oku
MSI reklamı

HWP COIN’den Haberler