Sosyal medya

Haber

Windows 7 ve 8 için OneDrive Senkronizasyonu Sona Eriyor!

Microsoft, OneDrive’ın Windows 7 ve 8 ile senkronizasyonunu 1 Mart 2022’de durduracak.

Şirket, daha fazla insanı işletim sistemini güncellemeye yönlendirecek.

Microsoft, daha fazla insanı daha yeni Windows sürümlerine yönlendirmeye çalışıyor. As Thurott raporlarına göre Microsoft, Windows 7, 8 ve 8.1 sürümleri için OneDrive masaüstü senkronizasyonunu 1 Mart 2022’de durduracak. Kullanıcılar dosyalarını manuel olarak aktarmak için Web’i kullanmaya devam edebilecek, ancak bulut dosyalarına eski bir bilgisayardan erişim sağlayan kullanıcılar, bu konuda sorun yaşayacak.

Microsoft, ilgili cihazlar için kurumsal OneDrive desteğini Windows güncelleme döngüsüne bağlıyor. Windows 7 ve 8.1 iş yeri kullanıcılarının 10 Ocak 2023’e kadar (her iki platform için genişletilmiş desteğin sonu) süresi olacak, Windows 8 kullanıcılarının ise şansı kalmayacak gibi görünüyor.

Şirket, gerekçeleri konusunda kararlı duruyor. OneDrive geliştiricilerine göre bu, daha yeni Windows platformlarına ve teknolojilerine odaklanmaya yardımcı olacak. Başka bir deyişle, Microsoft, cihazınızı Windows 10 veya Windows 11’e yükseltmenizi istiyor.

Microsoft, uzun süredir bazı müşterileri Windows’un daha yeni sürümlerine yükseltmeye ikna etmekte zorlanıyor, öyle ki şirketler ve hükümetler güncelleme yerine özel destek sözleşmeleri için ödeme yapmayı tercih ediyor. Bu elbette Microsoft’un kârını düşürecek ve aynı zamanda güvenlik riskleri de doğuracaktır.


Meraklısı için: Apple, Tesla’nın Eski Autopilot Direktörünü İşe Aldı!


Microsoft, Windows’un bu sürümlerini kullanan kişilere, Windows 10 veya 11’e yükseltme yapmalarını öneriyor. Bununla birlikte, yeni sistem gereksinimlerini karşılamayan cihazlar için ise durum daha zor olacak gibi görünüyor.


İlginizi çekebilir: Microsoft ve Sega’dan, Yeni Nesil Bulut Oyun Ortaklığı!


Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcıları başka bir seçeneğe daha sahip olacak. Microsoft, dosyaların hala OneDrive’ın Web uygulaması aracılığıyla yüklenebileceğini ve indirilebileceğini söylüyor. Ancak bu dosyalar, platformun yerel uygulamaları aracılığıyla otomatik olarak senkronize edilmeyecekler. Ayrıca Microsoft, bu değişikliklerin OneDrive’ın tüketici sürümü için geçerli olduğunu da belirtiyor. Şirket, Windows 7 ve 8.1 iş sürümlerinin 2023’e kadar destekleneceğini öne sürerek, iş sürümü desteğinin “Windows destek yaşam döngüsüyle uyumlu hale getirileceğini” söylüyor. Sonuç olarak, eğer Windows 7 ve 8 sürümlerinden birini kullanıyorsanız ve OneDrive sizin için önemli bir uygulama ise cihazınızı Windows 11’e yükseltmeyi düşünebilirsiniz.

Kaynak: Engadged, PcMag

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Alper Canımoğlu

Teknoloji meraklısı ve mühendis adayı bir öğrenci...

1 yorum

1 yorum

  1. isimsiz

    17 Kasım 2021 at 13:51

    çeviri yapıyorsunuz bari düzeltin. İngilizce halini yazsanız daha iyi anlardık.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval