Sosyal medya

Haber

Windows 10 tabanlı üst düzey bir akıllı telefon bu yaz gelebilir

Windows 10 çalıştıracak yeni bir amiral gemisi akıllı telefon yolda!

17452-a4d9e4fe_680_400

Windows Phone işletim sistemi her yeni versiyonu ile daha da ileriye gitse de, Microsoft‘un kaçırdığı en önemli şey yeni bir Windows 10 tabanlı bir amiral gemisi akıllı telefondu. Ancak bu durum söylentilere göre Microsoft’un sözünü verdiği bir Windows 10 tabanlı akıllı telefon ile değişebilir. Henüz bu konuda resmi bir açıklama yapılmasa da Microsoft’un böyle bir akıllı telefona dair planları olduğu bilgisi geliyor.

reklam
MSI reklamı

Cihazın çıkış tarihi için elimizde net bir bilgi olmasa da bu yazın sonlarına doğru geleceği söyleniyor.

Yazılım programcısı, mütercim tercüman, haber ve inceleme yazarı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Hyundai’nin lüks markası Genesis, GV70’in tasarımını paylaştı!

Bir süre önce kamuflajlı resmi görselleri yayınlanan 2022 Genesis GV70‘in tasarımı, bu yılın sonunda yapılacak tanıtım etkinliğinden önce paylaşıldı.


İlginizi çekebilir: Yeni 2021 Isuzu MU-X tanıtıldı!

reklam
MSI reklamı

Genesis, GV70’i yaratırken “Atletik Zerafet” felsefesini kullandığını söylüyor. Bu sebepten ötürü araç, ön kısmında markanın imzası olan “Crest Grille” ızgarayı taşırken, markanın diğer modelleri gibi iki parçalı, dörtlü farlara sahip.

Araca yandan baktığımızda ise ön farların üstünden başlayıp, arka farların altına doğru inen kavisli bir çizgi dikkat çekiyor. Arkaya doğru eğimli tavanı takip ederken, zarif bir şekilde C sütununa açılı olarak yerleştirilen camlarla karşılaşıyoruz.

GV70’in arkasına geldiğimizde ise Genesis’in diğer modellerindekine benzeyen dörtlü arka far grubunu görüyoruz. Normal GV70 modeli dikey yerleştirilmiş egzozlara sahipken GV70 Sport modelinde, adına yaraşır şekilde tamponlar, 21 inç jantlar ve yuvarlak egzozlar bulunuyor.

Genesis GV70’in kabini

Genesis GV70’in normal ve Sport olmak üzere iki farklı modeli bulunduğunu haberimizin başında da söylemiştik. Bu iki model, dış tasarımda olduğu iç tasarımda da bazı farklılıklara sahip. Normal modelin kabininde iki kollu direksiyon ve şirketin en geniş bilgi-eğlence ekranı göze çarpan ilk detaylar oluyor. Şık ve sade bir çizgide olan normal GV70’te, klima kontrolcülerinin yer aldığı ikinci bir ekran da yer alıyor. Bu ikinci ekranın altında ise navigasyon, radyo ve diğer bilgi-eğlence sistemine ait fonksiyonlara ait bazı düğmeler sıralanmış. Sport modelde ise üç kollu direksiyon simidi dışında, normal modelden farklı görünmüyor.

Genesis GV70’in motor seçenekleri ve diğer detayları

Aracın tanıtım etkinliğine biraz daha zaman olduğu için pek fazla detay bulunmuyor. Fakat GV70’in, şirketin sedan modeli G70 ile aynı platformu kullandığı, bu sebeple GV70’te arkadan çekişin standart olduğu ve opsiyonel olarak dört tekerlekten çekiş sunulması bekleniyor.

Giriş seviyesi modelde turbo destekli dört silindirli benzinli bir motor olacak. Fakat 2.0 litre 249 beygirlik ünite mi yoksa 2.5 litre 300 beygirlik ünite mi kullanılacak bilinmiyor. Sport modelin ise 365 beygirlik 3.3 litre çift turbolu V6‘dan veya 375 beygirlik 3.5 litre çift turbolu V6‘dan gücünü alması bekleniyor.

Güney Kore’nin de dahil olduğu, Kuzey Amerika dışındaki diğer pazarlarda 201 beygir ve 441 Nm torka sahip 2.2 litrelik dizel bir seçeneğin de olacağı söyleniyor.

Genesis markası şu an Avrupa’da yapılanmaya yeni başlayan bir marka olmasından dolayı ve ülkemiz vergi dilimlerinden dolayı, GV70’in de dahil olduğu diğer Genesis modellerini de maalesef ülkemizde göremeyeceğiz gibi duruyor. Tabi özel ithalat durumlarını hesaba katmazsak.

Kaynak: Carscoops

Devamını oku

Oyun

Everspace 2, Cyberpunk 2077 yüzünden ertelendi!

Yazan:

Everspace 2

Everspace 2 oyunu ne yazık ki ertelendi. Firma yeni yapımının Cyberpunk 2077‘nin aralık ayına ertelenmesi nedeniyle ertelendiğini açıkladı.


İlginizi çekebilir; PlayStation CEO’suna göre VR oyun sektöründe önemli bir yere sahip olmayacak

reklam
MSI reklamı

Everspace 2 Cyberpunk 2077’den etkilendi!

Cyberpunk 2077 daha piyasaya çıkmadan adından söz ettirmeye devam ediyor. CD Projekt Red yapımı ünlü oyun, son dönemde artan ertelemeleri ile bir hayli can sıkmıştı. Aralık ayına tekrardan ertelenen oyun görünüşe göre başka firmaların planlarını da bozmayı başardı. Rockfish Games firmasının elinden çıkacak olan Everspace 2, CD Projekt Red‘in gerçekleştirdiği erteleme nedeniyle daha ileri bir tarihe atıldı. Yapımcı firma, Cyberpunk 2077‘nin ertelenmesi nedeniyle Aralık 2020‘de başlatacağı erken erişim sürecini, Ocak 2021 tarihine itmek zorunda kaldı. Uzay gemisi sürerek aksiyonlar oluşturduğumuz oyun hayranlarını da biraz olsun üzdü.

Everspace 2

Konuyla ilgili açıklama yapmayı da ihmal etmeyen Everspace 2 yapımcısı Rockfish Games, aralık ayında Cyberpunk 2077‘nin çıkmasının kendi oyunları açısından iyi bir işaret olmadığını belirtti. Hali hazırda bütün ilgiyi daha çıkmadan üzerine alan oyunun, çıktıktan sonra da gündemden düşmeyeceğini tahmin ettiklerini belirten firma, yapımları için alınabilecek en doğru kararı almaya çalıştıklarını da aktardı. Bakalım Cyberpunk 2077 ileride başka başka oyunları da bu şekilde etkileyecek mi bekleyip göreceğiz. Açık uzayda geçen aksiyon serisinin ilk oyunu Steam‘de şu an 7.35 TL‘ye satın alınabilir durumda. Ocak ayına kadar seriye şans vermek isterseniz indirimi kaçırmayınız.

Devamını oku

Oyun Konsolu

PlayStation CEO’suna göre VR oyun sektöründe önemli bir yere sahip olmayacak

PlayStation CEO’su Jim Ryan, VR teknolojisinin önümüzdeki dönemde oyun sektöründe önemli bir aktör olmayacağını düşünüyor.

İlginizi çekebilir: CoD: Black Ops Cold War sistem gereksinimleri belli oldu

reklam
MSI reklamı

PlayStation CEO’su Jim Ryan, Washington Posta açıklamalarda bulundu. Ryan, VR teknolojisinin en azından yakın gelecekte oyun sektöründe önemli bir rol oynamayacağını ve teknolojinin kat etmesi gereken yolun çok uzun olduğunu belirtti. Şirket olarak VR teknolojisinin bir yerde etkin rol oynayacağına inandıklarını, ancak bunun yakın zamanda olmasını beklemediklerini dile getiren Ryan, PlayStation 4 için sundukları VR setinin bir adaptör ile PlayStation 5’te çalışacağını söyledi.

Açıklamalara bakılırsa PlayStation’ın en azından önümüzdeki birkaç yılda VR ile ilgili pek bir atılımı olmayacak gibi duruyor. Daha önce VR bizim için çok önemli açıklamaları yapan şirketin bir yerde VR’a odaklanması da gayet olası gözüküyor…

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler